Square Alums, ‘Geleceğin Hayran Kulübü’ Vurgu için 11 Milyon Dolar Topladı

Square Alums, ‘Geleceğin Hayran Kulübü’ Vurgu için 11 Milyon Dolar Topladı

decrypt.co

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Müzik ve eğlence endüstrileri, sanatçıların hayranlarıyla bağlantı kurmaları için yeni yollar sağlayarak kripto ve NFT’ler için en umut verici alanlardan bazıları olarak ortaya çıktı – çoğu kişinin bozuk olarak gördüğü akış tabanlı bir iş modeline bir alternatif sunuyor.

En son örnek, Salı günü Haun Ventures liderliğindeki 11 milyon dolarlık bir finansman turunu açıklayan Square’in (şimdi Block olarak bilinen) iki eski yöneticisi tarafından kurulan bir kripto girişimi olan Highlight’tır.

Highlight, kullanımı kolay bir arayüzde paketlenmiş akıllı sözleşmeler ve topluluk oluşturma araçları gibi eksiksiz bir Web3 hizmetleri paketi sunar. Buradaki fikir, sanatçıların NFT damlaları veya kapalı topluluklar gibi şeyleri kolayca oluşturmasına ve hayranların bu tür teklifleri kripto veya kredi kartı ile kolayca satın almasına izin vermektir.

Madonna, Beeple ile İlk NFT’leri Başlattı – ve Onlar NSFW

ile bir röportajda şifresini çözHighlight’ın kurucu ortağı Nathaniel Emodi, hizmeti “geleceğin müzik hayran kulübü” olarak nitelendirdi. İlk müşterilerinin çoğu müzisyen olsa da, Highlight’ın yazarlar veya zanaatkarlar gibi çok çeşitli yaratıcılara ve girişimcilere yardımcı olabileceğini de sözlerine ekledi.

Emodi’nin görüşüne göre, iş fan toplulukları geliştirmeye geldiğinde Web3 önceki alternatiflerden daha üstün, ancak bazı hantal tasarımlar teknolojinin tam potansiyeline ulaşmasını engelledi. Bu nedenle, Highlight’ın hayranların MetaMask gibi kripto cüzdanlarını veya kredi kartları ve tarayıcılar gibi daha tanıdık araçları kullanarak katılmasına izin vermek için tasarlandığını söylüyor.

Kaputun altında, Highlight, tüm token ve NFT işlemleri için düşük maliyetli Polygon ağını ve stüdyosunu kullanır ve şirketin para basma veya işlem ücretleri olmadan sürtünmeyi daha da azaltmasına olanak tanır.

İçerik oluşturucular için Highlight, Discord odalarına özel erişim veya canlı etkinliklerde sahne arkası geçişleri olarak hizmet veren NFT’ler gibi bir dizi avantaj sunarak hayran topluluklarının erişimini hızlı bir şekilde başlatmalarına yardımcı olma potansiyeline sahiptir.

“Bütün platform self servis [and can be used] Eğer Emodi, Web3’ün içerik oluşturucuların küçük ama sadık bir hayran kitlesi ile kendilerini desteklemelerini kolaylaştırdığı şeklindeki popüler düşünceye atıfta bulunarak, 1000’e kadar gerçek hayran topluyorsunuz ve yalnızca 10’unuz var” diyor.

Bu arada sanatçılar, belirli şarkılardan veya diğer çalışmalardan elde edilen gelirden hayranlara bir pay veren jetonlar sunmak için Highlight’ı da kullanabilir. Bu fikir, yakın zamanda 55 milyon dolar toplayan ve rapçi Nas ve diğer ünlü sanatçıların hayranlarına jeton vermelerine yardımcı olan Royal adlı başka bir girişim tarafından örneklendiği gibi, müzik dünyasında kayda değer bir çekiş kazanıyor.

Highlight’a gelince, başlangıç, bir yıl önce kurulduktan sonra gizlilikten yeni çıkıyor, ancak Moon Boots olarak bilinen popüler bir DJ ve City of the Sun rock üçlüsü de dahil olmak üzere çok sayıda müzik müşterisi var.

Şimdilik, müzik endüstrisinin ekonomisini dönüştüren Web3 fikri hala nispeten kanıtlanmadı, ancak tez zorlayıcı geliyor. Highlight gibi yeni başlayanların nihai başarısı, hayranlara Web3’ün avantajlarını sorunsuz bir şekilde sağlayacak, kullanımı kolay arayüzleri yürütme yeteneklerini açması muhtemeldir.

Bu konuda, Emodi ve kurucu ortak Kevin Matthews, sorunsuz kullanıcı tasarımı ve kullanımı kolay ürünleri ile tanınan bir şirket olan Square’deki deneyimlerinden yararlanabilirler.

Haun Ventures’a ek olarak, Polygon Studios ve Coinbase Ventures gibi firmalar, Coinbase’in Gokul Rajaram, Linda Xie ve Compound kurucusu Robert Leshner gibi bireysel yatırımcıların yaptığı gibi finansman turuna katkıda bulundu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.