S&P 500 ile Bitcoin korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

S&P 500 ile Bitcoin korelasyonu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı

finbold.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Bitcoin ve yerleşik varlık sınıfları ile ilişkisi, çok çeşitli sektörlerden ve geçmişlerden yatırımcılar tarafından yıllardır araştırılmaktadır.

İlginç bir şekilde, amiral gemisi dijital varlık, 2022’nin başından bu yana Bitcoin’in piyasa değerinden 280 milyar dolarlık çıkışla bir miktar aşağı yönlü baskıya maruz kaldığından, S&P 500 ile olan korelasyonu da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Gerçekten de Quantum Economics’in kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan 10 Mayıs’ta şunları açıkladı:

“S&P 500 ile Bitcoin korelasyonu tüm zamanların en yüksek yeni sinir bozucu seviyesine ulaştı.”

SP 500 ile Bitcoin korelasyonu tum zamanlarin en yuksek seviyesine

Aynı şekilde, Charles Schwab & Co’nun Baş Yatırım Stratejisti Liz Ann Sonders, S&P 500 ile Bitcoin arasındaki 120 günlük yuvarlanan korelasyonun tırmanmaya devam ettiğini belirtti.

“S&P 500 ile #Bitcoin arasındaki 120d haddeleme korelasyonu yükselmeye devam ediyor [Past performance is no guarantee of future results]”

1652208847 696 SP 500 ile Bitcoin korelasyonu tum zamanlarin en yuksek seviyesine

Bitcoin’in güvenli bir liman varlığı mı yoksa riskli bir yatırım mı olduğu konusunda devam eden tartışma, kripto para biriminin borsalara duyarlılığının, Federal Rezerv’in agresif sıkılaştırma planlarının ABD ekonomisini resesyona sokabileceği endişeleri arasında yoğunlaşmasıyla alevlenmesi muhtemeldir. ‘ABD ekonomisi kapanmak üzere’ uyarısında bulundu.

Bitcoin’in borsalarla korelasyonu

Geleneksel finans piyasalarındaki bazı uzmanlar, şirketlerin kar marjlarını korumak için potansiyel olarak fiyatları artırabileceğinden, hisse senetlerinin enflasyona karşı makul bir önlem olabileceğine inanmaya başlıyor.

Vurgudaki bu değişiklikle, borsa hikayesi, birçok yatırımcı tarafından hızla artan fiyatlara veya düşen ABD para birimine karşı olası bir riskten korunma olarak uzun zamandır düşünülen Bitcoin’inkine daha fazla benziyor. Bununla birlikte, artan enflasyona rağmen ABD doları endeksi 9 Mayıs Pazartesi günü 20 yılın en yüksek seviyesine yükseldi.

Bitcoin ile S&P 500 arasındaki korelasyon katsayısı, şu ana kadar yılın en yüksek değerlerinden biri. Sonuç olarak, borsa yükseldiğinde, Bitcoin genellikle davayı takip eder ve muhtemelen durum tam tersidir.

Kripto para birimi savunucuları, Bitcoin ve diğer dijital varlıkların kendine özgü bir varlık sınıfı olmaları nedeniyle finansal piyasanın diğer bölümlerindeki vahşi dalgalanmalara karşı koruma görevi görebileceğini uzun zamandır öne sürüyorlar.

Sonuç olarak, son faiz artırımı nedeniyle piyasanın daha spekülatif sektörleri baskı altına girdiğinden, kavramın şu anda zorlandığı görülüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.