Söylentiler, Çakışan Verilere Rağmen Büyük Bitcoin Cüzdanının Bir Balinanın Zulası veya Mikrostratejinin Cüzdanı Olduğunu İddia Ediyor

Söylentiler, Çakışan Verilere Rağmen Büyük Bitcoin Cüzdanının Bir Balinanın Zulası veya Mikrostratejinin Cüzdanı Olduğunu İddia Ediyor

haberler.bitcoin.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Beş ay önce, Bitcoin.com News, üçüncü en büyük bitcoin cüzdanını çevreleyen spekülasyonlarla ilgili bir hikaye yayınladı, çünkü birçok gözlemci adresin bir mega balina olduğuna inanıyor. Rapor, o sırada “1P5ZED” adresinin, bunun bir değişim platformu olduğunun tüm açıklayıcı işaretlerini gösterdiğini belirtti, ancak bugüne kadar spekülatörler, “1P5ZED”in neden devasa bir bitcoin balinası olduğunu düşündüklerine dair garip varsayımlar olduğunu varsayıyor ve yayınlıyor. .

Ünlü Bitcoin Adresi ‘1P5ZED’ Bir Kez Daha Asılsız Spekülasyonları ve Söylentileri Ateşledi

“1P5ZED” bitcoin adresi söylentisi, insanlar tüm kalbiyle adresin büyük miktarlarda bitcoin yakalayan bir boğa balinası olduğuna inandıkları için tekrar dolaşıyor. “1P5ZED” bitcoin adresiyle ilgili hikayeler kripto haber kuruluşları tarafından yayınlandı, analistler varlığın bir ‘ticaret stratejisi’ olduğunu iddia ettiler, Redditors cüzdanın transferleri hakkında başlıklar yayınladı ve cüzdan Twitter’da da güncel bir konuşma oldu.

Örneğin, 21 Nisan 2022’de “Ozz, Altseason CEO’su” adlı bir Twitter hesabı, Microstrategy şirketinin bitcoin sattığı ve sattığı iddiasını tweetledi.

Ozz, “Microstrategy’nin kimseye söylemeden bitcoin sattığını fark ettim” dedi. “Michael Saylor bunu asla yapmayacağını söyledi, ancak dün 1500’den fazla bitcoin sattı. Ana adreslerinden bitcoinler, bitcoin satmak için Coinbase ve Okex kullanan ikincil bir adrese gönderildi, “diye ekledi Ozz. Twitter hesabı ayrıca Microstrategy’nin adreslerinin şöyle olduğunu söyledi:

  • Ana saklama adresi: 1P5ZEDWTKTFGxQjZphgWPQUpe554WKDfHQ
  • İkincil saklama adresi: 1FzWLkAahHooV3kzTgyx6qsswXJ6sCXkSR

Bilgiler %100 yanlış olduğu için bazı kişiler tweet’te Ozz’ı arasa da, adres Microstrategy’ye ait olmadığı için tweet hala 262 retweet, 163 alıntı tweet ve 1200’e yakın beğeni ile var. Tweet ayrıca büyük miktarda asılsız spekülasyona ve Mikrostrateji hakkında doğru olmayan söylentilere neden oldu.

‼️ Moron olduğunu yeni fark ettim.

– Jameson Lopp (@lopp) 21 Nisan 2022

Bunun nedeni, üçüncü en büyük bitcoin adresinin Microstrategy’ye ait olmaması ve büyük olasılıkla bir değişim platformu olmasıdır. Bitcoin.com News, “1P5ZED” bitcoin adresini daha önce araştırdı ve onchain analizleri, küme harcaması gibi değişim harcama kalıplarını gösterdi.

Endüstri Kaynağı, İkizler’e Blockchain Analitik Araçları Tether ‘1P5ZED’ konusunda ısrar ediyor

Blockchair.com’dan onchain analitiği, “1P5ZED” işlemlerinin her zaman çok az gizlilikle halledildiğini gösterdi. Blok gezgini oxt.me ayrıca “1P5ZED” bitcoin adresinin Bittrex borsasına bağlı olabileceğini açıklayan iki ek açıklamaya sahiptir.

Ancak Bitcoin.com News, “1P5ZED” ile ilgili raporumuzu yayınladıktan sonra, haber masamız bir kişiden makale hakkında bir mesaj aldı. Kişi isminin açıklanmamasını istedi ve “iş işlevlerinin bir parçası olarak blockchain analitik araçlarına (Chainalysis ve Ciphertrace) erişimleri” olduğunu açıkladı. Kişi ayrıca şunları ekledi:

Makalenizdeki her iki adresin de, hem 1P5ZED hem de 1FzWLk’nin Gemini’ye ait olma olasılığı %100’e yakındır.

Blockchain ayrıştırıcıları, “1FzWLk”nin “1P5ZED” işlemleriyle oldukça fazla işlem yaptığını gösteriyor. “1FzWLk” ayrıca oxt.me’de bir değişimle ilişkilendirilen adres hakkında bir notla işaretlenir. “[1FzWLk] Whale Alerts tarafından Okex olarak açıklanmıştır. Kaynak ve küme harcamaları Coinbase ve Gemini ile daha yakın bağlar önerse de, ”diye yazdı Ergobtc o sırada.

En iyi bitcoin adreslerinin çoğu borsa olarak etiketlenirken, insanlar kripto medyasında sanki bu gizemli bir bitcoin balinasıymış gibi şeyleri abartmaya devam ediyor. Gerçek şu ki, cüzdan büyük olasılıkla, neredeyse %100 garantili, ticaret platformu olarak etiketlenmemiş iyi bilinen bir borsadır. Üçüncü en büyük bitcoin adresi işaretlenmediği sürece yoruma ve varsayıma açık olacaktır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.