Solana ve Çığ Mücadelesi Yatırımcılar Güvenini Kaybederken

Solana ve Çığ Mücadelesi Yatırımcılar Güvenini Kaybederken

kriptobriefing.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Solana ve Avalanche, son birkaç hafta içinde piyasa değerlerinin %50’den fazla düştüğünü gördükten sonra önemli bir talep duvarına ulaşmış görünüyor. Yine de, mevcut fiyat seviyelerinde alıcı eksikliği bir uyarı sinyalidir.

Zayıf Destekte Solana ve Çığ

Katman 1 belirteçleri SOL ve AVAX, kripto para birimi piyasasında korku ve umutsuzluk yankılanırken parçalandı.

Solana son üç gün içinde %36’dan fazla değer kaybetti ve son zamanlarda 75 dolardan en yüksek seviye olan 48 dolara düştü. Dik düzeltme, SOL’yi Eylül 2021’den bu yana kapsandığı 51.60 $’da paralel bir kanalın alt sınırını test etmeye itti.

Böyle hayati bir talep bölgesinin, Katman 1 belirtecinin daha fazla kayıp yaşamasını önlemek için tutulması gerekir.

Kanalın genişliğinin ölçümü, 51.60 dolar destek seviyesinin altında belirleyici bir haftalık kapanışın %50’lik bir düzeltmeyi tetikleyebileceğini gösteriyor. Bu gibi benzersiz koşullar altında, Solana 26 $ veya daha düşük bir satış baskısı altında parçalanabilir.

Piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi, son kayıpların bir kısmını geri kazanma şansı için 51.60 dolarda kanalın alt trend çizgisinin üzerinde kalmalıdır. Fiyat geçmişi, SOL’nin bu destek seviyesinden her geri dönüşünde, kanalın orta veya üst sınırını etiketlediğini gösteriyor. Benzer bir fiyat hareketi 70 dolara hatta 95 dolara yükselmeye neden olabilir.

Solana fiyat tablosuSolana ve Cig Mucadelesi Yatirimcilar Guvenini Kaybederken

Çığ ayrıca son üç gün içinde önemli bir düşüş yaşadı. Katman 1 belirteci, 51.60 dolarlık destek seviyesini kaybettikten sonra yaklaşık %50 düştü. Dik düşüş trendi, AVAX’ın haftalık grafiğinde gelişen baş-omuz modelinden düşüş eğiliminin bir parçası gibi görünüyor.

Avalanche, bu düşüş eğilimindeki teknik oluşumun sunduğu 28 dolarlık hedefe ulaştığına göre, toparlanma gücünü kazanıp kazanamayacağı henüz belli değil.

Güvencesiz piyasa koşulları, daha düşük düşüşlerin beklenebileceğini gösteriyor. Ancak bunun olması için, AVAX’ın 27 doların altına yakın haftalık bir mum çubuğu basması gerekecek. Bu hayati talep bölgesini ihlal etmek, piyasa katılımcıları arasında daha fazla satışı teşvik edebilir ve bu da 17$’a, hatta 10$’a kadar bir düşüşe neden olabilir.

Çığ fiyat tablosu1652310442 512 Solana ve Cig Mucadelesi Yatirimcilar Guvenini Kaybederken

Öte yandan, boğaların Çığ’ı 37 doların üzerine getirmesi ve karamsar görünümü geçersiz kılmak için bu seviyeyi savunması gerekecek. Bu kadar zor bir görevi yerine getirmek, kenarda kalan yatırımcıları piyasaya yeniden girmeye teşvik ederek AVAX’ı 51 dolara itebilir.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC ve ETH’ye sahipti.

Daha önemli piyasa trendleri için YouTube kanalımıza abone olun ve lider bitcoin analistimiz Nathan Batchelor’dan haftalık güncellemeler alın.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.