Solana Tabanlı İklim Değişikliği Projesi, Yağmur Ormanlarını Kurtarmak İçin ‘NFTrees’ Kullanıyor

Solana Tabanlı İklim Değişikliği Projesi, Yağmur Ormanlarını Kurtarmak İçin ‘NFTrees’ Kullanıyor

www.coindesk.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


300 dolar kadar az: Bu, Paraguay’da bir hektarlık bakir yağmur ormanı satın almanın, böylece onu kesilmekten, buldozerle ezilmekten ve sığır çiftliğine dönüştürülmesinden korumanın maliyeti.

GainForest’ın amacı, arazi sahiplerinden orman satın almak için kripto para bağışları toplamak, milli parkları genişletmek ve ormansızlaşmayı önlemek. Proje, blok zinciri tabanlı akıllı sözleşmeleri uydu görüntüleri, drone fotoğrafçılığı ve veri bilimi ile birleştiriyor ve 2017’de Birleşmiş Milletler COP 23 Hack4Climate yarışmasını kazanmasından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüdü.

Son zamanlarda GainForest, Paraguay’ın iklim değişikliğine karşı en savunmasız bölgelerinden biri olan ve gezegenin ana karbon yutaklarından biri olan Gran Chaco Americano’daki binlerce hektarlık ormanı korumak için Paraguay Çevre Bakanlığı (MADES) ile birlikte çalışmaya başladı.

GainForest’in kurucu ortağı David Dao’ya göre, GainForest’i devlet destekli ilk yeşil kripto projesi yapıyor. İlk sonuçların Mısır’daki BM COP27’de sunulacağını da sözlerine ekledi.

Solana Tabanli Iklim Degisikligi Projesi Yagmur Ormanlarini Kurtarmak Icin NFTrees

 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.