Solana Fiyatı GÜÇLÜ DESTEĞE Ulaştı – SOL Almalı mıyım?

Solana Fiyatı GÜÇLÜ DESTEĞE Ulaştı – SOL Almalı mıyım?

kriptoticker.io

4 saat

Okuma süresi: ~3 m


Kripto piyasası son zamanlarda sert bir şekilde çöktü. Kasım 2021’den bu yana devam eden sürekli ayı piyasasına rağmen, geçtiğimiz hafta zorlu bir haftaydı. Çoğu kripto para birimi ortalama olarak %20’den fazla kaybetti. Özellikle Solana fiyatı %50’ye varan oranda kayıp yaşadı ve birçok tüccar tarafından ağır bir şekilde terk edildi. SOL’un mevcut fiyatı, güçlü bir destek alanı üzerinde durduğu için çok kritik. Solana’yı satın almak için iyi bir zaman mı? Bu Solana Fiyat Tahmininde, SOL’u teknik açıdan analiz ediyoruz.

Solana Kripto nedir?

Solana, merkezi olmayan bir blok zinciridir. Ölçeklenebilir, kullanıcı dostu uygulamaları kolaylaştırmak için geliştirilmiştir. Solana’nın yerel kripto para birimi SOL’dur. SOL, son günlerde, özellikle mevcut kripto rallisi sırasında çok fazla ilgi gördü. SOL, ETH’nin Ethereum’da nasıl çalıştığı gibi çalışır. Tek fark, SOL sahiplerinin, PoS konsensüs mekanizması içindeki işlemleri doğrulamak için jetonu stake etmesidir. Ayrıca, kullanıcıların yönetişim yöntemlerine katılmalarına, ikramiye kazanmalarına ve gaz ücreti ödemelerine olanak tanır. Solana, tek zincirli, devredilmiş bir Hisse Kanıtı’dır.

Solana’nın diğer blok zincirlere göre avantajı, blok zincirinin ağ etkinliğine rağmen verimli çalışmasını sağlamasıdır. Ayrıca Solana, işlem geçmişinin çok fazla bilgisayar alanı kullanmasını engelleyen paylaşılan bir günlük olan Cloudbreak’i kullanır.

Solana fiyatı neden düştü?

Mevcut kripto çöküşü herhangi bir tokeni boşa çıkarmadı, UST gibi sabit paralar bile teste tabi tutuldu. Kripto para birimlerinin çöküşüne katkıda bulunan birçok neden var. Bunlardan en önemlisi, kripto para piyasasının 2020’nin başından beri nasıl bir yükseliş trendinde olduğunu gösteren genel bir kripto para birimi görünümüdür. Aşağıdaki şekil 1’de, kripto para piyasasının nasıl kesintisiz bir yükseliş trendinde olduğunu görebiliriz. Dolayısıyla, çok az düzeltme ile veya hiç düzeltme olmaksızın uzun bir fiyat artışları döneminden sonra fiyatlarda doğal bir ayarlamanın vadesi geçmiştir.

Solana Fiyati GUCLU DESTEGE Ulasti SOL Almali miyim

Diğer makro temel nedenler de Solana’nın tüm kripto para birimleri arasında çöküşüne katkıda bulunuyor:

  • Sınırlı kripto düzenlemeleri
  • Aşırı alım ve ayarlanan borsa ile korelasyon
  • Güvenlik ihlalleri, saldırılar ve halı çekimleri
  • Ukrayna

Kötü ICO’lar, sıkışık blok zincirleri, gaz ücreti sorunları ve diğerleri dahil olmak üzere kripto pazarında birçok başka aksilik yaşandı. Piyasa toparlanmaya çalıştığında, yatırımcıların yüzüne bir sorun daha takılıyor. Yukarıdaki noktalar buzdağının sadece görünen kısmıdır. 2022 yılının başından bu yana kripto para piyasasının %50’den fazla çökmesine neden oldular. Solana, 34$’a doğru yaşanan düşüşten kurtulduktan sonra şu anda 45$ civarında kritik bir fiyatta.

Solana Yakında İyileşecek mi?

Solana fiyatının iyileşmesine yardımcı olacak ana faktör, küresel kripto para piyasasının toparlanmasıdır. Solana’nın teknolojisinde veya Solana ile ilgili güçlü temel haberlerde bir atılım olsa bile, önemli bir olumlu etki yaratmayacaktır. Örnek olarak, yakın zamanda algoritmik stabilcoin USDD’yi piyasaya süren Tron projesine bakabiliriz. TRX fiyatları, kripto piyasası ile çökmeden önce biraz arttı. Bununla birlikte, TRX ağır kazadan bu yana zar zor %10-15 kaybettiği için bu, toplam çöküşün korunmasına yardımcı oldu.

Özellikle Solana için fiyatlar, fiyatlardaki bu %50’lik düşüşten ancak piyasa konsolidasyon veya geri dönüş belirtileri gösteriyorsa toparlanabilir. Bu aşamada, birincisi daha olasıdır.

1652563661 592 Solana Fiyati GUCLU DESTEGE Ulasti SOL Almali miyim

Solana Fiyat Tahmini – Solana fiyatı nereye ulaşacak?

Solana’nın mevcut fiyatı güçlü bir destek seviyesine düşüyor. Şekil 3’e bakarsak, önceki direncin 35 ila 45 dolar (yeşil çizgiler) arasında sınırlandırılmış mevcut bir desteğe dönüştüğünü açıkça görebiliriz. Kripto piyasası önümüzdeki haftalarda toparlanır ve toparlanırsa, Solana fiyatları %100’den biraz daha az bir getiri sağlayarak 80 dolara kolayca yükselebilir.

Bununla birlikte, kripto piyasası çökmeye devam ederse, Solana fiyatları 22 dolara (sarı çizgi) doğru düşmeye devam edebilir.

1652563661 803 Solana Fiyati GUCLU DESTEGE Ulasti SOL Almali miyim 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.