Solana fiyat analizi: Boğalar düşüş baskısı altında ezilirken serbest düşüş devam ediyor

Solana fiyat analizi: Boğalar düşüş baskısı altında ezilirken serbest düşüş devam ediyor

www.kriptopolitan.com

4 saat

Okuma süresi: ~3 m


TL; DR Dağılımı

  • Solana fiyat analizi daha fazla aşağı yönlü hareket öneriyor
  • SOL, 50,00$ seviyesinde dirençle karşı karşıya
  • En yakın destek seviyesi 20,00 dolar

Solana fiyat analizi, ayıların varlığın fiyat hareketinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybettiğini ve satışların yakın zamanda durma belirtisi göstermediğini gösteriyor.

Daha geniş kripto para piyasası, çoğu büyük kripto para birimi negatif fiyat hareketleri kaydettiği için son 24 saat içinde düşüş eğilimi gözlemledi. Başlıca oyuncular sırasıyla yüzde 32,92 ve yüzde 32,78 düşüşle FIL ve AVAX’ı içeriyor.

Solana fiyat analizi: SOL 50 doların altına düştü

Tradingview tarafından SOL/USDT için teknik göstergeler

Teknik göstergeler karşısında, histogramın kırmızı rengiyle ifade edildiği gibi MACD şu anda düşüş eğiliminde. Ayrıca, histogramın daha koyu tonu, SOL fiyatlarındaki serbest düşüşler nedeniyle kısa vadeli grafiklerde artan bir düşüş momentumu gösteriyor ve son yedi gün içinde piyasa değerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybediyor. Serbest düşüş devam ederse, SOL Ağustos 2021’den bu yana dokunulmamış seviyelere geri dönebilir.

Solana fiyat analizi son beş gün içinde net bir düşüş fiyat hareketi gösterdiğinden EMA’lar şu anda düşük işlem görüyor. Ayrıca, 12-EMA hala 26-EMA’dan daha dik bir eğimle hareket ediyor ve bu da kısa vadede artan bir düşüş baskısı olduğunu gösteriyor. Bu, Mayıs ayının daha iyi yarısında zaten bir kan banyosu gözlemleyen SOL tüccarları için tehlikelidir.

RSI, 5 Mayıs’tan bu yana aşırı satım bölgesi yakınında düşük işlem görüyor ve orta vadeli grafiklerde düşüş eğilimi gösteriyor. Gösterge dün satış baskısının artmasıyla aşırı satım bölgesine daldı ve boğalar direnmeye çalışıp başarısız olurken hafif bir geri çekilme gösterdikten sonra daha derine inmeye devam etti.

SOL, 4 saatlik grafiklerde rekor düzeyde yüksek fiyat oynaklığı gözlemlediğinden, Bollinger Bantları basın zamanında geniş. Şu anda, tüccarlar ölmekte olan bir piyasadan kaçmak için satarken ayılar piyasaya hakim. Basın zamanında, göstergenin alt çizgisi boğalara 44.27 dolardan destek sağlarken, ortalama çizgi 63.00 dolarda bir direnç seviyesi sunuyor.

SOL/USDT için teknik analiz

Genel olarak, 4 saatlik Solana fiyat analizi bir satış sinyali veriyor ve 26 ana teknik göstergeden 15’i zaman dilimi boyunca ayıları desteklediğini gösteriyor. Öte yandan, göstergelerden sadece biri boğaları destekliyor ve son saatlerde çok az veya hiç yükseliş varlığı göstermiyor. Bu arada, kalan on gösterge çitin üzerinde duruyor ve basın zamanında herhangi bir sinyal vermiyor.

24 saatlik Solana fiyat analizi, bu hissi paylaşıyor ve aynı zamanda, yukarı doğru bir hareket öneren göstergelerden yalnızca birine karşı aşağı doğru hareket öneren 17 ana teknik gösterge ile güçlü bir satış sinyali veriyor. Analiz, orta vadeli grafiklerde hafif bir yükseliş baskısı gösterirken düşüş hakimiyetini pekiştiriyor. Aynı zamanda, sekiz gösterge tarafsız kalıyor ve piyasanın her iki tarafını da desteklemiyor.

Solana fiyat analizinden ne beklenir?

Tradingview tarafından 4 saatlik fiyat tablosu

Solana fiyat analizi, trader’ların piyasaları çevreleyen FUD’ların tuzağına düşmesi nedeniyle SOL piyasasının yüksek oranda kan kaybettiğini gösteriyor. Birçok HODLer ve uzun vadeli tüccar kayıplarını azaltırken, bazı yatırımcılar bunu bir sonraki boğa piyasasının ödüllerini almak için bir fırsat olarak görüyor.

Şu anda tüccarlar, tüccarlar kanayan piyasadan kaçarken Solana fiyat analizinin çökmeye devam etmesini beklemelidir. Fiyat hareketinin, kilit desteğin bulunduğu 20,00 $ fiyat seviyesine düşmesi beklenmelidir. Bununla birlikte, hızlı satış devam ederse, boğalar seviyeyi tutamayabilir ve fiyat 10,00 dolara düşer.

Sorumluluk Reddi Sağlanan bilgiler ticaret tavsiyesi değildir. Cryptopolitan.com, bu sayfada verilen bilgilere dayanarak yapılan yatırımlardan sorumlu değildir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bağımsız araştırma ve/veya kalifiye bir uzmana danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.