Snoop Dogg ve Gary Vee, Ice Cube’un BIG3 Hoops Ligi’nde Ethereum Sahipliği NFT’lerini Satın Aldı

Snoop Dogg ve Gary Vee, Ice Cube’un BIG3 Hoops Ligi’nde Ethereum Sahipliği NFT’lerini Satın Aldı

decrypt.co

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Ice Cube’un BIG3 basketbol ligi koleksiyonundaki NFT sahipliği neredeyse kapanıyor.

Buz küpü ilan edildi Cumartesi günü, BIG3 takımı Tri State için 25 Fire-Tier NFT’nin, teknoloji girişimcileri Sunny Deep, Vinny Lingham ve Kevin Rose tarafından yönetilen bir grup tarafından satın alındığını duyurdu. Ice Cube, Rose’un 10.000 pikselli baykuştan oluşan NFT koleksiyonu Moonbirds’ün satın almanın arkasındaki topluluk sponsoru olacağını söyledi.

Yani bu hafta sonu, Snoop Dogg takım kurdu PayPal kurucu ortağı Ken Howery ile BIG3 ekibi Bivouac’ın 25 Fire-Tier sürümünün tamamını satın almak için.

@sundeep @VinnyLingham ve @Kevinrose liderliğindeki grup, @BIG3_TriState için 25 Fire-Tier NFT’nin tamamını satın aldı ve arkasındaki topluluk sponsoru olarak @moonbirds’ü güvence altına aldı. @theBIG3’e hoş geldiniz

— Ice Cube (@icecube) 8 Mayıs 2022

Cuma günü girişimci Gary Vaynerchuk da dahil oldu ve 2019 şampiyonluk kazanan Triplet’lerin 25 Fire-Tier sürümünü satın aldı.

Peki bu yaygara ne hakkında? Ice Cube piyasaya sürüldü BÜYÜK3 NBA’den çok farklı: Takımlar şehirlere bağlı değil ve oyunlar 3’e 3, 5’e 5 değil. Rashard Lewis ve Amar’e Stoudemire gibi eski NBA oyuncularını içeriyor.

🗑🏀 https://t.co/HiQ9T2Uu4d

— Snoop Dogg (@SnoopDogg) 7 Mayıs 2022

ancak NFT fanatiği Ice Cube orada durmak istemedi. geçen ay merhaba ilan edildi ligin franchise sahipliğini parçalamak için Ethereum kullanıyordu.

Şu şekilde işliyor: Ligde 12 takım var. Ve insanlar, yatırım yaparak ekiplerin bölümlerine sahip olabilirler. NFT’ler (karşılıksız tokenler).

Her takımın iki katman arasında bölünmüş toplam 1.000 NFT’si vardır: adet başına 25.000 ABD Dolarından 25 “Ateş” NFT ve 5.000 ABD Dolarından 975 “Altın” NFT.

Bir kişi veya kuruluş, NFT’ler aracılığıyla sahiplik kazandığında (yani, NFT’lerin çoğunluğuna sahip olduğunda), takım kararları verebilir, CEO’sunu veya başkanını seçebilir ve takım ürünleri yaratmak ve lig yetkilileriyle etkileşim kurmak gibi şeyler yapabilir.

Ken Howery Cuma günü yaptığı açıklamada, “Ligin NFT’leri sahiplik hakları olarak benimsemesi hem vizyoner hem de pratiktir; her akıllı yatırımın temel özellikleridir” dedi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.