Smart Offsets: Algorand Ups Kendi Kendini Yürüten Kodla Sürdürülebilirlik Taahhüdü

Smart Offsets: Algorand Ups Kendi Kendini Yürüten Kodla Sürdürülebilirlik Taahhüdü

www.coindesk.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Algorand (ALGO), zincirin karbon emisyonlarını kalıcı olarak dengelemek için bir dilim işlem ücreti taahhüt edecek akıllı bir sözleşme ilan ederek, hepsinin en yeşil blok zinciri olma kampanyasını sürdürüyor.

Yeni nesil internet kullanıcıları, konu yüksek enerji tüketen blok zincir teknolojisi söz konusu olduğunda ve Algorand, Solana ve Filecoin gibi hisse ispatı zincirleri yeşil favoriler haline geldiğinde büyük olasılıkla ayaklarıyla oy verecek. Ancak Bitcoin ile bu konuda birçok yeniliğin gerçekleştiğini de belirtmek gerekir.

Mühendislik Araştırmaları Başkan Yardımcısı Naveed İhsanullah, yazılı karbon negatif taahhüdüne ek olarak (Dünya Günü 2021’de yapıldı), yaklaşımın artık Algorand protokolünün kendisinin bir parçası olduğunu söyledi.

İhsanullah bir röportajda, “Blockchain şeffaflığı ve sürekli akıllı sözleşmelerle karbon negatif taahhüdümüzü sonsuza dek sürdürmeye karar verdik” dedi. “Akıllı bir sözleşme, blok zincirinin parametrelerini (kaç röle dahil, kaç düğüm dahil, kaç işlem vb.) alır ve ödenmesi gereken ofset gücünü bulur ve ardından işlem ücretlerini kullanır. bunun için ödeme yapın.”

Algorand ayrıca Dünya Günü’nü New York’un Times Meydanı’nı cüretkar bir şekilde devralarak, tüm dev LED reklam panolarını yeşile çevirerek ve ardından enerji tüketimi hakkında bir fikir vermek için bir saat boyunca karanlığa çevirerek kutlamayı planlıyor.

“Bu etkinliği yürütmek için Times Meydanı’nın zamanından bir saat ayıracağız. Gerçekten ikna edici olan şey, bir saatlik kapatmanın 6.500 kilovat saat civarında bir yerde tasarruf sağlamasıdır. Bu, Algorand blok zincirinde 350 milyon işlemi tamamlamak için gereken güce kabaca eşdeğer olacak” dedi.

“Bence bu, bir buçuk saniyelik Bitcoin çalışmasıyla ilgili bir şey.”

daha fazla oku: Algorand, Dünya Günü Öncesinde Green Cred’i Tanıtmak İçin Times Square Billboard Kiraladı


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.