Şirketlerin bitcoin varlıkları 2021’de arttı

Şirketlerin bitcoin varlıkları 2021’de arttı

Şirketlerin bitcoin varlıkları 2021’de arttı

Şirketlerin bitcoin varlıkları 2021’de arttı Özel şirketler tarafından tutulan Bitcoin miktarı, bir önceki yıldan elde edilen kazanımlara dayanarak 2021‘de önemli ölçüde arttı.

3 Ocak’ta bir tweet’te, zincir içi analist Willy Woo, önemli miktarda BTC‘ye sahip halka açık şirketlerin “kamu hisse senedi piyasalarında BTC riskine erişmek için spot ETF’lerden pazar payı kazandığını” iddia etti.

Bu, 3 ve 4 Şubat 2021‘de düzenlenen “Şirketler için Bitcoin” MicroStrategy konferansından bu yana daha belirgin hale geldi. Çevrimiçi seminer, Bitcoin’i mağazalarına ve rezervlerine dahil etmek isteyen şirketler için yasal hususları açıklamalıdır.

Michael Saylor’un MicroStrategy’si, BTC konusunda özellikle iyimser olması ve yaklaşık 6 milyar dolarlık kripto varlığına sahip olmasıyla tanınan lider bir iş zekası şirketidir.

30 Aralık’ta Saylor’un şirketi, 94 milyon dolar değerinde ek 1.914 BTC satın aldı. Şirket, Ağustos 2020’deki ilk BT satın alımından bu yana 2,1 milyar dolardan fazla kar elde etti.

Woo, şirket hazinesinden alınan kitle kaynaklı verilere dayanarak, borsalar aracılığıyla kamu mülkiyeti için kullanılabilen ETF’lerdeki BTC varlıklarının ve devlet tahvillerinin grafiğine atıfta bulundu.

Spot Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler), şirketlerin CME vadeli işlem piyasasından sözleşmeler yoluyla risk satın aldığı vadeli işlemlerin aksine BTC’yi elinde tutar. Şirketlerin bitcoin varlıkları 2021’de arttı

Şubat 2021‘deki Şirketler için MicroStrategy Bitcoin konferansından bu yana, önemli miktarda BTC’ye sahip olan borsa şirketleri *, kamu hisse senedi piyasalarında BTC risklerine erişmek için spot ETF’lerden ** pazar payı elde etti.

* MikroStrateji ve Kamu Madencilik Şirketleri
** Esas olarak gri tonlamalı pic.twitter.com/e18OEfgiEW

– Willy Woo (@woonomic) 2 Ocak 2022

Veriler, bir dijital para varlık yönetimi şirketi olan Grayscale’in 2021 sonunda 645.199 BTC ile en yüksek pazar payına sahip olduğunu gösteriyor. Bu, tüm spot ETF’lerin ve şirketlerin toplamı 903.988 olduğundan, daha geniş pazarın %71’ini kapladı. diyagrama göre BTC idi.

İlişkili: 2021’de Sıcak Kripto Hisselerini Kaçırdınız mı? Veriler, sadece Bitcoin ve Ethereum almaya değerdi

BitcoinTreasuries’e göre MicroStrategy, yaklaşık 5,8 milyar dolar değerinde 124.391 BTC’ye sahip en büyük kurumsal yatırımcı. İkinci Tesla, mevcut fiyatlarla yaklaşık 2 milyar dolar değerinde yaklaşık 43.200 jetona sahip.

Cointelegraph’a göre 2020’de halka açık şirketler tarafından tutulan BTC miktarı 12 ayda %400 artarak 3,6 milyar dolara ulaştı.daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.