Singapur bir kripto cenneti olarak daha mı az elverişli hale geliyor?

Singapur bir kripto cenneti olarak daha mı az elverişli hale geliyor?

kriptogünlük.co.uk

56 m

Okuma süresi: ~3 m


Singapur’un yakın zamanda, ülke merkezli kripto şirketlerinin denizaşırı müşterilere hizmet vermek için özel bir lisans almalarını gerektiren bir yasa tasarısını geçirmesiyle, Dubai gibi diğer yargı bölgeleri birdenbire daha çekici hale geldi.

Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasası (FSM) olarak bilinen mevzuat, Singapur merkezli kripto şirketlerinin denizaşırı şirketlerle iş yapabilmeleri için özel bir lisans almalarını gerektirecek.

bir göre makale Business Insider India’da tasarı, özellikle Hindistan’dakiler gibi kendi ülkelerindeki düzenleyici sorunlardan kaçmak için Singapur’a gelen kripto şirketlerini etkileyecek.

Ayrıca, Singapur’un yeni kararının, sınırları dışındaki ülkelerle yapılan ticaretten kâr etmek isteyebilecek diğer ülkeler için emsal teşkil edebileceği iddia edilebilir.

Singapur genel olarak kripto platformları için daha az elverişli olmaya başlıyor gibi görünüyor. Singapur Para Otoritesi (MAS) artık yalnızca Singapurlu tabanlarından denizaşırı pazarlara hizmet veren kripto şirketlerini düzenlemek için daha fazla yetkiyle donatılmıştır.

MAS yönetim kurulu üyesi Alan Tan, yeni yasa tasarısı hakkında şunları söyledi:

Singapur’da oluşturulan ve Singapur dışında Bitcoin gibi sanal varlıklarla ilgili hizmetler sağlayan dijital belirteç hizmet sağlayıcılarının getirdiği itibar risklerine maruz kalabiliriz. FSM Yasası, bu oyunculara lisans vererek ve onlara AML/CFT gereklilikleri uygulayarak bu tür riskleri azaltmayı amaçlamaktadır.

MAS şimdi kripto para birimleri konusunda çok daha güçlü bir duruş sergiliyor ve bazı teknolojik kullanım durumlarının çok yenilikçi ve çekici olduğunu kabul etse de, kriptonun ortalama perakende yatırımcı için güvenli bir yer olduğuna inanmıyor.

MAS’ın genel müdür yardımcısı Loo Siew Yee, blockchain ve kripto hakkında şunları söyledi:

“MAS, katma değerli kullanım durumlarında blockchain teknolojisinin geliştirilmesini ve kripto jetonlarının yenilikçi uygulamasını güçlü bir şekilde teşvik ediyor. Ancak kripto para ticareti oldukça risklidir ve genel halk için uygun değildir. Bu nedenle DPT hizmet sağlayıcıları, DPT alım satımını DPT alım satımının yüksek risklerini önemsizleştirecek şekilde göstermemeli ve genel halkı hedef alan pazarlama faaliyetlerinde bulunmamalıdır.”

fikir

MAS’ın kripto para birimi yatırımına karşı bu duruşu alması utanç verici görünüyor. Bu belirli çizgi, diğer birçok ülkenin de takip ettiği bir çizgidir ve kriptoya erişim, ortalama perakende yatırımcı için giderek daha zor hale geliyor.

MAS tarafından atıfta bulunulan “yüksek riskli” yatırımların kesinlikle var olduğu kabul edilmelidir, ancak para biriminizle bankada kalma ile kriptodaki daha güvenilir fırsatlardan bazılarına, özellikle de kripto para birimine yatırım yapma şansı göz önüne alındığında, DeFi sektöründe, birçok yatırımcı kesinlikle bu riski almak isteyecektir.

Bu nedenle, kriptoya ve Dubai gibi küçük yatırımcılara çok daha dost olan alternatif yargı bölgelerinin, blok zinciri ve kripto para biriminin inanılmaz yenilikçi dünyasında bolca yer almaya ve gelişmeye devam etmesi umulmaktadır.

Sorumluluk Reddi: Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.