“Sıkıcı” Bir Bitcoin Neden İyi Bir Şey Olabilir?

“Sıkıcı” Bir Bitcoin Neden İyi Bir Şey Olabilir?

www.newsbtc.com

6 saat

Okuma süresi: ~3 m


Mevcut bitcoin trendi, piyasadaki birçok insan tarafından “sıkıcı” olarak tanımlanabilir. Bununla birlikte, hızlı değişen fiyatlara ve hızlı değişen momentuma alışkın kripto endüstrisi gibi bir alanda bunun ne anlama geleceğine bakmak güzel. “Sıkıcı” kelimesi bu özelliklere alışmış yatırımcılara kötü gelse de, Fidelity Global Makro Direktörü Jurrien Timmer, bunun dijital varlık için doğal olarak neden iyi bir şey olabileceğini açıklıyor.

Kurumsal Yatırımcılara Çekin

Bitcoin’de kurumsal yatırımcılara duyulan ihtiyaç göz ardı edilemez. Dijital varlığın tahmin edilen değerlerin bir kısmına ulaşması için kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesi bir zorunluluk haline geldi. Ancak bu kurumsal yatırımcılar, bitcoin gibi son derece öngörülemeyen bir varlığa geçmek isteyecekler mi?

Son Twitter dizisinde Timmer, kurumsal kabulün beklenmesi durumunda “sıkıcı” bir bitcoinin önemli olduğunu açıkladı. Ünlü Plan B’nin yarattığı S2F modeline işaret ederek, bitcoin’in bu modeli yakından takip ettiğini açıklıyor. Ancak, oluşmaya başlayan bir sapma var.

Direktör, S2F modelini izlemeye devam etmek yerine BTC’nin paylaşılan grafikte talebi gösteren pembe çizgiyi takip etmeye başladığını açıkladı. Bu, Plan B’nin modelinin geçmişte olduğu kadar etkili olduğu, bitcoin’in kendisi için yeni bir trend oluşturduğu ve şimdi tamamen talep tarafından yönlendirildiği anlamına geliyordu.

Timmer, “Dolayısıyla, daha verimli iki yönlü bir piyasada, Bitcoin bu pembe çizginin etrafında yukarı ve sağa sapmalıdır” dedi.

Sikici Bir Bitcoin Neden Iyi Bir Sey Olabilir

BTC pembe talep çizgisine yakın | Kaynak: Twitter

Bitcoin Geleneksel Bir Varlık Gibi Davranıyor

Bitcoin’in en büyük müjdelerinden biri, dijital varlığın geleneksel risk varlıklarından ne kadar farklı olduğudur. Bununla birlikte, daha fazla zaman geçtikçe ve benimseme arttıkça, daha çok geleneksel bir risk varlığı gibi davranmaya başlıyor. Daha fazla anlayış geldikçe, varlığı satın alan yatırımcılar sadece fiyat açısından hareket eder ve daha verimli birikime doğru hareket eder.

Timmer, Twitter ileti dizisinde, kurumsal yatırımcıların, bitcoin satın almak için iyi bir zamanın ne zaman olduğunu bilmelerine yardımcı olacak kendi modellerini muhtemelen bulduklarını belirtiyor. Bu, belirli bir fiyattan satın almalarından 1,5 kat veya 3 kat getiri elde edip etmeyeceklerini belirlemelerine yardımcı olabilir.

“Örneğin, talep modeli Bitcoin’in gerçek değerinin bugün 50 bin dolar ve bundan iki yıl sonra 100 bin dolar olduğunu söylüyorsa (benim tezim), 30 bin dolarlık Bitcoin 70 bin dolardan çok daha iyi görünecek” dedi. “Fiyat ödediğiniz şeydir, ancak değer aldığınız şeydir” diye ekleyerek.

Timmer, talep eğrisini doğru bulmanın çok önemli olacağını açıklayarak konuşmasını kapatıyor Gerçekten de fiyat, yukarı doğru eğimli bir talep eğrisi etrafında daha yakından hareket etmeye başlarsa.”


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.