Shibaswap Açıklaması: Shibaswap Nedir ve Nasıl Çalışır?

Shibaswap Açıklaması: Shibaswap Nedir ve Nasıl Çalışır?

btcmanager.com

2 saat

Okuma süresi: ~5 m


Shiba Inu (SHIB), 2021’de büyük kazançlar elde ederek kripto pazarlarında lider bir meme para birimi olarak yerini sağlamlaştırdı. Ayrıca, köpek temalı madalyonun arkasındaki ekip, Shiba Inu’yu daha fazlasını yapmak için meme parasının ekosistemini genişletmek için ShibaSwap’ı kurdu. Dogecoin’in bir kopyası.

Bu kılavuzda ShibaSwap’ın ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve onunla nasıl para kazanabileceğinizi öğreneceksiniz.

ShibaSwap nedir?

ShibaSwap, eşler arası ticaret yapmanıza olanak tanıyan merkezi olmayan bir kripto borsasıdır (DEX). Bu, bir karşı tarafa ihtiyaç duymadan jetonları doğrudan ShibaSwap üzerinde değiştirebileceğiniz anlamına gelir.

ShibaSwap, kripto varlıklarınızı takas etmeniz için çoğu merkezi borsadan (CEX) daha özel ve güvenli bir ortam sunar.

Shiba Inu teknik incelemesi şöyle diyor:

“ShibaSwap’ın amacı, merkezi olmayan halde kalırken değerli kripto paranızın ticaretini yapmak için güvenli bir yer sağlamaktır. Sürekli artan ilgili tarafları ShibaSwap platformuna getirebilmesi için bu ekosistemi sürekli olarak ölçeklendireceğiz.”

ShibaSwap, jeton takası, likidite havuzları, yönetişim, stake etme, verim çiftçiliği ve bir NFT pazarı gibi modern bir DEX’te bulacağınız birçok işlevi sağlar.

ShibaSwap’ı beslemek, Shiba Inu’nun yerel yardımcı program simgesi SHIB’nin yanı sıra diğer iki ERC-20 simgesidir: Bone ShibaSwap (BONE) ve Doge Killer (LEASH).

ShibaSwap, Temmuz 2021’de piyasaya sürüldü ve Ethereum ağının üzerine inşa edildi. ShibaSwap’ta ERC-20 jetonları, stablecoin’ler ve bir düzine daha jeton ticareti yapabilirsiniz. Ayrıca kripto para biriminde pasif gelir elde etmek için bir dizi işlevi kullanarak varlıklarınızı görevlendirebilirsiniz.

ShibaSwap Nasıl Çalışır?

ShibaSwap’ın nasıl çalıştığını anlamak için önce DEX’in üç ana amiral gemisi tokenine bakmalıyız. Daha önce belirtildiği gibi, SHIB, Shiba Inu ekosisteminin yerel simgesidir. SHIB, ShibaSwap’ta listelenen ve teşvik edilen ilk token oldu.

Ancak, DEX’i sabitleyen SHIB’nin iki kardeş tokenidir.

Bone ShibaSwap (BONE), ShibaSwap yönetişim belirteci olarak hizmet etmek üzere tasarlanmıştır. Belirteç, sahiplerinin Shiba Inu merkezi olmayan özerk organizasyonu (DAO) olan ‘Doggy DAO’ aracılığıyla ShibaSwap protokolünde yapılacak teklifler ve değişiklikler üzerinde oy kullanmalarına izin veriyor. Sahip olduğunuz BONE jetonları ne kadar fazlaysa, oy verme gücünüz o kadar büyük olur. Toplam BONE arzı 250 milyon token olarak sabitlendi.

DEX’i destekleyen diğer token Doge Killer’dır (LEASH). Belirteç başlangıçta, LEASH’in tahakkuk eden değeri sürdürmek için Dogecoin (DOGE) fiyatını kullandığı bir rebase belirteci olarak piyasaya sürüldü. Başka bir deyişle, LEASH fiyatları, DOGE fiyatını 1 ila 1.000 oranında izlemek için LEASH arzını ayarlayan bir algoritma tarafından kontrol edildi.

Örneğin, DOGE’nin değeri 0,06 $ ise, Doge katilinin arzı, LEASH fiyatını 60 $’a sabitlemek için değişecektir.

LEASH artık DOGE’nin fiyatını takip etmiyor, bunun yerine ShibaSwap yatırımcıları için ana değer deposu görevi görüyor. Belirteç, sınırlı bir 107.647 belirteç kaynağına sahiptir.

Bunu söyledikten sonra, ShibaSwap, üç yerel belirteci içeren çeşitli işlevler sunar.

Birincisi, ShibaSwap’taki likidite havuzu işlevi olan “DIG” işlevidir. Bu işlevi kullanarak varlık çiftlerini DEX üzerindeki mevcut likidite havuzlarına yatırabilirsiniz. Bu, platformun işlemleri yürütmek için yeterli varlığa sahip olmasını sağlar.

Karşılığında, ShibaSwap likidite havuzu (SSLP) jetonları şeklinde ödüller kazanacaksınız. Bu jetonlar, kullanıldıktan sonra ücretsiz BONE jetonları almanızı sağlar.

“BURY”, SHIB, BONE ve LEASH’inizi BONE jetonları şeklinde getiri elde etmek için stake etmenizi sağlayan bir işlevdir. Gömme işlevi, SHIB, BONE, LEASH’inizi stake etmenize ve xSHIB, xBONE ve leash cinsinden stake edilen miktarlarını temsil eden jetonlar almanıza olanak tanır.

SHIB’yi gömerken, her yeni veri bloğu ile basılan BONE’nin %3’üne hak kazanırsınız. Ek olarak, xSHIB, ücretlerin bir kısmı SHIB jetonlarına dönüştürülerek DEX üzerindeki tüm ETH işlem ücretlerinin net bir yüzdesini dağıtır.

LEASH’i gömmek, blok başına basılan BONE’nin %1’ini verir. Ayrıca, LEASH’e dönüştürülen tüm ETH işlem ücretlerinin net bir yüzdesini elde edersiniz.

Son olarak, BONE’yi gömmek size blok başına basılan BONE’nin %1’ini ve ayrıca BONE’a dönüştürülen ücretin bir kısmını kazandırır. Bu tür verim çiftçiliği, oy verme gücünü artırmak isteyenler için faydalıdır.

Özellikle, BONE biçimindeki stake ödüllerinin %33’ü hemen geri çekilebilirken, kalan %67’ye erişmek için altı ay beklemeniz gerekiyor.

“WOOFING”, DEX üzerindeki SSLP belirteçlerini değiştirerek BONE iadelerini geri alma işlevidir.

“SWAP” özelliği, ShibaSwap platformunda birden fazla varlığı değiştirmenize olanak tanır.

ShibaSwap ayrıca oldukça güvenli bir ticaret ortamı sunar. Bir blockchain güvenlik hizmeti olan CertiK’e göre, DEX’in mevcut güvenlik puanı 93/100’dür. Ayrıca platform, güvenlik denetimi sırasında ortaya çıkan sorunların %90’ından fazlasını çözmüştür.

ShibaSwap ile Ticarete Nasıl Başlanır?

ShibaSwap platformunu kullanmaya başlamak için uyumlu bir kripto cüzdanı bağlamanız gerekecek.

Platform tarafından listelenen üç uyumlu seçenek arasında Metamask, Coinbase Wallet ve WalletConnect bulunur. Wallet Connect, ShibaSwap’a bağlanmak için web3 özellikli mobil uygulamaları bağlamanıza olanak tanır.

Bağlanmak için işlemi imzalayarak cüzdanınızı bağladıktan sonra ShibSwap ekosistemini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Stake etmeye veya likidite sağlamaya başlamayı planlıyorsanız, cüzdanınıza gaz ücretlerini karşılayabilecek ve SHIB, LEASH ve BONE jetonlarına dönüşebilecek miktarda ETH eklemeniz gerekeceğini unutmayın.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.