Shiba Inu, Amerika’nın Daha Fazla Bitcoin ATM Konumuna Geliyor

Shiba Inu, Amerika’nın Daha Fazla Bitcoin ATM Konumuna Geliyor

u.bugün

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


Önde gelen kripto para ATM operatörlerinden biri olan Bitcoin of America, yakın tarihli bir tweet’te Shiba Inu’nun daha fazla konumunda kullanıma sunulacağını duyurdu.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, şirket bu ayın başlarında Shiba Inu’ya destek sağladı ve topluluğu büyük bir memnuniyetle karşıladı. Bundan önce, rakip meme kripto para birimi Dogecoin’i ekledi. Geçen Eylül, Ethereum alımlarını etkinleştirdi.

Kripto ATM operatörü, yakın gelecekte hangi belirli konumların ekleneceğini netleştirmedi. Ocak ayında, Bitcoin of America, Ocak ayında 1.500 Bitcoin ATM’sini geçti. Chicago merkezli şirket şimdi ABD’de 2.000’den fazla lokasyona sahip olduğunu söylüyor. Karşılaştırma için, 2021’in başlarında yalnızca 630 ATM’si vardı.

Şirket, 31 ABD eyaletinde neredeyse tüm büyük şehirlerde faaliyet gösteriyor ve operasyonlarını daha da genişletmeyi planlıyor. Geçen Mayıs ayında Bitcoin of America, Evrensel Kiosk’unun yardımıyla müşterilerinin kredi/banka kartlarından nakit ödeme yaptıktan hemen sonra kripto para satın almalarını mümkün kıldı.

Diğer yandan Avrupa’nın en büyük elektronik operatörü Media-Markt, geçtiğimiz günlerde Kurant’ın Bitcoin ATM’lerini Avusturya genelindeki çok sayıda şubeye kuracağını duyurdu.

ABD’de kripto ATM’leri büyümeye devam ediyor

Kripto para ATM’leri, dijital varlıkların artan şekilde benimsenmesi nedeniyle büyük bir büyümeye tanık oldu. Anonim işlemler nedeniyle, suçlular tarafından genellikle haksız elde edilmiş fonları aklamak için kullanılırlar.

Coin ATM Radar tarafından sağlanan verilere göre, bunların yayılması neredeyse yalnızca ABD ile sınırlı, örneğin İngiltere, suçlular tarafından kullanılabilecek büyük ölçüde anonim işlemlerle bağlantılı riskleri ortadan kaldırmak için bu yılın başlarında kripto ATM’lerini tamamen yasakladı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.