Senato Bankacılık Komitesi başkanı, “Cumhuriyetçilerin aksine, stabilcoinler ve kripto için gerçek bir risk olduğunun farkındayız” dedi.

Senato Bankacılık Komitesi başkanı, “Cumhuriyetçilerin aksine, stabilcoinler ve kripto için gerçek bir risk olduğunun farkındayız” dedi.

www.theblockcrypto.com

24 m


Hızlı alma

  • Bankacılık Komitesi’ndeki senatörler, Biden yönetiminden gelen bir stablecoin mevzuatı talebine verilen yanıtları değerlendiriyor, ancak net bir partizan ayrımı var.
  • The Block ile konuşan komitenin Demokrat üyeleri, Cumhuriyetçileri stablecoin’lerin oluşturduğu riskleri küçümsedikleri için eleştiriyor.

Senato Bankacılık Komitesi Demokratları, Cumhuriyetçi meslektaşlarının kripto ile ilgili riskleri ciddiye almadıklarından korkuyor.

Komite başkanı Senatör Sherrod Brown (D-OH), The Block ile yaptığı konuşmada, “Onların tüm grubu kripto para birimine inanıyor” dedi. “Bütün toplantıları, kripto para biriminin oluşturduğu riske kayıtsız görünüyor.”

Brown, “Cumhuriyetçilerden farklı olarak, milyarderler yaratıldığında sistem için gerçek bir risk olduğunun farkındayız – paranın nereden geldiğini sorarsak, bu insanlar milyarlarca dolar kazanıyor, size boş boş bakıyorlar” diye devam etti Brown, durumu karşılaştırarak. 2008 mali krizine yol açan OTC türev piyasası ile.

Brown ayrıca TerraUSD’nin sabit fiyatındaki son düşüşün “finansal sisteme yönelik bu tehdidin ciddiyetinin altını çizdiğini, çünkü düzenlenmemiş olduğunu” söyledi.

Brown, komitenin başkanı olarak, çok sayıda mali mevzuatın tonunu belirliyor. O yalnız değil; Komitede kripto endüstrisinin tanınmış bir eleştirmeni olan Senatör Elizabeth Warren (S-MA), The Block’a şunları söyledi:

“Stablecoin’lerin tüketicilere ve genel olarak ekonomimize getirdiği risklerle başa çıkmak zorundayız. Yeterince denetlenmiyorlarsa ve aslında orada olmayan varlıklara sahip olduklarını gösteriyorlarsa, bu tüm finansal sistem için bir risktir.”

10 Mayıs Bankacılık Komitesi oturumunda Catherine Cortez Masto (D-NV), “Stablecoinler için düzenleyici bir çerçeveye ihtiyacımız var” dedi. “Kripto para piyasası artık küresel mali krizi tetikleyen yüksek faizli ipotek piyasasından daha büyük.”

Çözüme gelince, bu havada kalıyor. Temsilci Josh Gottheimer (D-NJ), Biden yönetiminin Temsilciler Meclisi’nde talep ettiği stablecoin politikasını esasen kodlayacak bir yasa taslağı hazırlarken, Senato Cumhuriyetçilerden başka böyle bir teklif görmedi.

“Buradaki kripto para lobisi nedeniyle herhangi bir yasa çıkaramayacağımızı biliyorum. Bu yasal olarak denemediğimiz anlamına gelmez. Ancak SEC, Fed, FDIC, CFTC ve Tarım Komitesi ile çalışabiliriz. Ve OCC,” dedi Brown.

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.