Sektörde Önce, S&P Bileşik Prime Önemsiz Kredi Notu Verdi

Sektörde Önce, S&P Bileşik Prime Önemsiz Kredi Notu Verdi

Blockworks.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


S&P Global tarafından derecelendirilen ilk kurumsal DeFi şirketi, B- veya önemsiz notu aldı.

S&P Global Ratings, Compound Prime’a B- uzun vadeli kredi notu verdi. Kurumsal bir DeFi (merkezi olmayan finans) teklifi, ajans tarafından ilk kez derecelendirildi,

Compound Labs’in bir yan kuruluşu olan Compound Prime, istikrarlı bir görünüme sahip, ancak derecelendirme kuruluşları, durağan koinler etrafındaki belirsiz düzenleyici koşulları ve Bileşik Hazine’nin şu anda “çok düşük” sermaye tabanını ve ayrıca %4 getiri yükümlülüğünü endişe olarak gösterdi.

Compound Hazinesi’nin genel müdürü Reid Cuming’e göre, Compound Prime, şirketin ABD dolarını stablecoin USDC’ye çeviren ve akredite yatırımcılara %4 getiri sağlayan menkul kıymet teklifi olan Compound Hazine’yi yönetiyor.

Hazine arzı ilk olarak Haziran 2021’de açıklandı.

S&P Global Ratings, yaptığı açıklamada, yatırım yapılabilir seviyenin altı seviye altında önemsiz bir not olan B- notunun, işletmenin “şu anda finansal yükümlülüklerini yerine getirme kapasitesine sahip olmasına rağmen” olumsuz finansal koşullara karşı daha savunmasız olduğu anlamına geldiğini söyledi.

Cuming yaptığı açıklamada, “S&P ile devam eden tartışmaların bir parçası olarak, Bileşik Hazine’nin notları, dijital varlık endüstrisi için daha fazla düzenleyici netlik veya daha uzun bir istikrarlı performans kaydı gibi yukarı yönlü senaryolarda yükseltilebilir.” Dedi.

Cuming, S&P’nin bir DeFi protokolüne bir derecelendirme atamayı seçmesinin, Compound’un bir ilk olduğunu söylediği, daha fazla benimsemenin geldiğini gösterdiğini söyledi.

Compound’un kurucusu Robert Leshner, “Zamanla geleneksel finans piyasaları ve DeFi yakınsayacak” diye tweet attı. “Bileşik Hazine, kurumlara Bileşik protokolüyle desteklenen bir nakit yönetimi ürünü sunarak bu geçişi hızlandıran ürünlerden biri.”

Lesher, derecelendirmelerin daha yaygın hale geleceğini ve bunun kurumsal talebi teşvik etmeye yardımcı olacağını da sözlerine ekledi. 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.