SEC zaten güney Terraform Labs’a sahip. Avukatlar, UST’yi araştırmak için her türlü nedeni olduğunu söylüyor

SEC zaten güney Terraform Labs’a sahip.  Avukatlar, UST’yi araştırmak için her türlü nedeni olduğunu söylüyor

www.theblockcrypto.com

5 saat

Okuma süresi: ~3 m


Hızlı alma

  • Stabilcoinler için gerçek düzenleyici rejim hala geliştirilme aşamasındadır.
  • Ancak eski SEC danışmanı, TerraUSD durumunda bunun önemli olmayabileceğini söyledi.
  • Terraform Labs ile ilgili mevcut bir SEC araştırması ve Terra protokolünün sentetik menkul kıymetlerle etkileşimi, SEC’in katılımının temelini değiştiriyor.

İki eski SEC avukatı The Block’a verdiği demeçte, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu geçen hafta UST’ye ne olduğunu zaten araştırıyor.

2019’da SEC’in hukuk firması Seward & Kissel için icra bölümünden ayrılan Philip Moustakis, The Block ile yaptığı görüşmede “SEC, Mirror protokolünü araştırırken zaten olay yerinde” dedi.

SEC sözcüsü The Block’a şunları söyledi: “SEC, olası bir soruşturmanın varlığı veya yokluğu hakkında yorum yapmıyor.” Düzenleyici ayrıca TerraUSD hakkında yorum yapmayı reddetti.

ABD düzenleyici çerçevesindeki stablecoin’lerin durumu, büyük bir tartışma konusu. Kwon’un kendisi yazdı 21 Nisan’da Twitter’da:

Stablecoin’ler menkul kıymetler değil

Kâr beklentisi yok

— Do Kwon 🌕 (@stablekwon) 22 Nisan 2022

Ancak Moustakis’e göre durum daha da karmaşıklaşıyor.

Moustakis, “UST’nin bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda bir soru olsa bile,” diye devam etti, “Tasarlandığı şekliyle stabilcoin, federal menkul kıymetler yasalarının uygulanmasından kurtulmuş olsa bile, sonraki işlemler onu SEC’in alanına geri götürebilir. ”

Ayrıca, istikrarını kaybeden bir stabilcoin, yatırımcılar için kâr yaratmak için hareket eden üçüncü bir tarafın beklentisine dayanmadığı iddialarını da kaybedebilir. Başka bir deyişle, bir varlığı çevreleyen gerçekleri ve koşulları değiştirmek, SEC’in ona bir menkul kıymet olarak yaklaşıp yaklaşmadığını değiştirebilir.

Bu, Luna Foundation Guard’ın yanı sıra, ilgili Anchor protokolünün stake edilen UST’de %20 getiri vaadine dikkat çekiyor. yeni sermaye enjekte etmek için çılgınca çabalar mandalı korumak için.

Stabilcoinlerin menkul kıymet olup olmadığı sorularının ötesinde, SEC’in uluslararası hakimiyeti sorunudur.

Kripto dünyasının üyeleri, bir Güney Kore vatandaşı olan Do Kwon’un ABD düzenleyicisinden tepkilerle karşı karşıya kalacağını reddetmesine rağmen, komisyon, sentetik varlıklar için bir protokol olan Terraform Labs ve Mirror’ın faaliyetleri konusunda onu şahsen mahkemeye çağırdı. ABD düzenleyicisinin sınırları aşması zor ama imkansız değil.

Bu SEC, sahnede konuşmadan önce Eylül 2021’de New York’taki Messari Mainnet Konferansı’nda Kwon gazetelerine hizmet etti. Kwon daha sonra SEC’in kendisini düzenleme hakkına itiraz etti – Şubat ayında Manhattan mahkemesinde kaybettiği bir dava, SEC’e Terraform Labs hakkındaki soruşturmasına devam etme hakkı verdi.

O zaman, Kwon kendisine hizmet verildiğini reddetti, bu bir gerçek CoinDesk diye sordu onun hakkında Aralık ayında. Viral olan bu konuşmadan bir an sonra Kwon şunları söyledi: “Amerikalılarla konuşurken, onların Amerikan politikasına ve Amerikan düzenleyicilerine ve bunun gibi şeylere bir tür takıntılı olmaları büyüleyici. Dünyanın başka yerlerinde dikkat etmeleri gereken başka öncelikler ve başka şeyler olması oldukça olası.”

Amerikan politikasına ve Amerikan düzenleyicilerine olan bu ilgisizliğe rağmen, TerraUSD ABD dolarına sabitlendi. Mirror Protocol, Terra blok zinciri tabanlı UST karşılığında Tesla ve Apple gibi ABD hisse senetlerinin sentezlenmiş veya “yansıtılmış” versiyonlarının ticaretine izin verdi.

Aralık ayında, Kwon’un avukatları, “Mahkeme, Bay Kwon üzerinde yargı yetkisine sahip değil çünkü o Amerika Birleşik Devletleri’nde ikamet etmiyor ve ABD ile davayla ilgili hiçbir teması yok” diye savundular.

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.