SEC v. Ripple: Hukuk Uzmanı, Görevdeyken Çıkar Çatışması Olduğu Doğrulanırsa SEC William’ı Terk Edebilir

SEC v.  Ripple: Hukuk Uzmanı, Görevdeyken Çıkar Çatışması Olduğu Doğrulanırsa SEC William’ı Terk Edebilir

thecryptobasic.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Avukat John Deaton, 2018’deki Ethereum serbest geçiş konuşması sırasında bir çıkar çatışması olduğu kanıtlanırsa, SEC’in Hinman’ı muhtemelen otobüsün altına atabileceğine inanıyor.

Empower Oversight tarafından 2018’de Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığı konusundaki konuşmasıyla ilgili olarak William Hinman tarafından yayınlanan yeni belgeler, SEC’in eski Kurumsal Finansman Direktörü’nün halen görevdeyken çıkar çatışmaları olduğunu iddia ediyor.

Empower Oversight tarafından yayınlanan yakın tarihli bir belge, eski SEC’in Finans Kurumu direktörünün, Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını belirten 2018 konuşmasını yapmadan önce bir çıkar çatışması yaşadığını gösteriyor.

Avukat John Deaton’ın Tepkisi

Hinman’ın 2018 konuşmasındaki son gelişmeler hakkında yorum yapan 65.000 XRP sahibini temsil eden hukuk müşaviri avukat John Deaton, tartışmalı konuşmanın SEC tarafından çatışma taraması için gözden geçirilmemesi durumunda eski SEC direktörünün başının büyük belada olabileceğini kaydetti.

Bununla, avukat Deaton, Hinman’ın Ethereum hakkında tartışmalı bir yorum yapmadan önce çıkar çatışmaları olduğu makul şüphenin ötesinde kanıtlanırsa, SEC’in Etik Ofisi’nin ajansı alay edilmekten kurtarmak için ondan vazgeçmek isteyebileceği anlamına geliyor.

“@EMPOWR_us ve @JsnFostr aşağıdaki e-postaları aldı. Hinman konuşmayı çatışma taramasına göndermeseydi, bu bir oyun seti ve eşleşme olurdu. Avukat Deaton, “Bu soruşturmayı Kongre’den gelen mektuplarla zorlarsak, Etik Ofisi çok kızacak ve onu otobüsün altına atmak isteyecektir” dedi.

@EMPOWR_us ve @JsnFostr aşağıdaki e-postaları aldı. Hinman konuşmayı çatışma taramasına göndermediyse, bu oyun seti ve eşleşmedir. Bu soruşturmayı Kongre’den gelen mektuplarla zorlarsak, Etik Ofisi çok kızacak ve onu otobüsün altına atmak isteyecek. pic.twitter.com/8j9Nwb0OZn

— John E Deaton (@JohnEDeaton1) 11 Mayıs 2022

Hinman’ın 2018 konuşması

Hinman’ın 2018 konuşmasının Ripple ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasındaki davada önemli bir tartışma konusu olduğunu hatırlayın.

Konuşma, Ethereum’un Ripple’ı geçerek 2018’de piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para birimi haline gelmesine büyük ölçüde katkıda bulundu.

Hinman, ETH’nin güvenlik dışı olma olasılığını sonuçlandırırken, Ripple, SEC eski direktörünün konuşmada XRP’nin düzenleyici statüsünden bahsettiğinin olduğunu savundu, çünkü her iki kripto para da o sırada boyun-boyun bir rekabet içindeydi.

Ancak, belgelerin teslim edilmesi için yapılan tüm çabalara, menkul kıymetler düzenleyicileri belgelerin neden kullanılamayacağının farklı nedenlerini belirterek mahkemede SEC tarafından itiraz edildi.

Hinman’ın SEC’deyken Çıkar Çatışmaları

Bu arada, Hinman görevdeyken çıkar çatışması yaşamakla suçlandı. TheCryptoBasic tarafından bildirildiği üzere, Hinman’ın SEC’deki atanmasına rağmen, eski işvereni Simpson Thacher ile hala bir dizi görüşmesi vardı.

Hukuk firması, Ethereum ağını kurumsal bir çözüm olarak pazarlamaya odaklanan bir kuruluş olan Enterprise Ethereum Alliance’ın (EEA) bir üyesidir.

Ayrıca, SEC’in Kurumsal Finansman direktörü olarak atanmasının ardından Hinman, aynı zamanda EEA’nın bir üyesi olan Shearman & Sterling’den önceki meslektaşını atamaya devam etti.

Ethereum ile olan bağlantılarına dayanarak, birçok kişi Hinman’ın görevdeyken popüler blok zincirini Ripple’a tercih etmemesinin zor olacağına inanıyordu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.