SEC, Ripple’a (XRP) Karşı Davayı Potansiyel Olarak Reddedebilecek Önemli Bilgilerin Sağlanmasını Erteledi

SEC, Ripple’a (XRP) Karşı Davayı Potansiyel Olarak Reddedebilecek Önemli Bilgilerin Sağlanmasını Erteledi

thecryptobasic.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


SEC, böyle bir hareketin Ripple’a karşı davasını etkileyebileceğini düşündüğü için Empower Oversight’a daha fazla belge sağlamaya istekli görünmüyor.

Yakın zamanda not edilen Empower Oversight basın bülteni Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ertelemek için ortak bir durum raporu yayınladı Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) dava işlemleri.

Empower Oversight’a göre, SEC ortak durum raporunda, belgeleri Empower Oversight ile paylaşmadan önce Simpson Thacher’ın onayını beklediğini, çünkü kayıtların “gizli işleme tabi tutulabileceğini” iddia etti.

Bilgi uçuran ve araştırma kuruluşu, SEC tarafından yapılan hareketin, ajansın eski müdürü William Hinman’ın hukuk firması Simpson Thacher’ın bilgi talebine itiraz etmesi için yeterli zaman tanımak için yalnızca bir komplo olduğunu kaydetti.

Empower Oversight’ın kurucusu ve başkanı Jason Foster şunları söyledi:

“SEC, kendi etik yetkililerinin, çalışanının bir çatışması olduğunu söylediği hukuk firmasının gizlilik çıkarlarının arkasına saklanarak, FOIA’ya uymamasının adli incelemesini geciktirmeye ve hesap verebilirliği engellemeye çalışıyor.”

Gelişmeye tepki gösteren, şu anda 65.000’den fazla Ripple (XRP) yatırımcısını temsil eden avukat John Deaton, not alınmış “adalet için mücadele etmek” için kurulan YSK’nın artık “adaleti resmen engellediğini” söyledi.

SEC’in adalet için savaşması gerekiyor. Bunun yerine, şimdi resmen adaleti engelliyor.

“Hukuk firmasının potansiyel olarak gizli kayıtlarının ‘yayınlanacak geriye kalan tek kayıtlar’ olduğu iddiası da rahatsız edici bir iyi niyet eksikliğini gösteriyor.”

1/3 https://t.co/XqhMURtwbs

— John E Deaton (@JohnEDeaton1) 21 Nisan 2022

SEC’in İddiaları İyi Niyet Eksikliğini Gösteriyor

Foster, SEC’in Simpson Thacher belgelerinin gönderilecek geriye kalan tek kayıt olduğunu iddia ettiğini ve bu tür iddiaların güvenlik teşkilatının iyi niyet eksikliğini gösterdiğini de sözlerine ekledi.

FOIA kapsamında geçen yıl SEC aleyhine açılan davanın ardından, Empower Oversight, SEC’in aramasına yardımcı olmak amacıyla Hinman da dahil olmak üzere soruşturması kapsamındaki belirli kuruluşlarla bağlantılı kişilerin bir listesini sağladığını belirtti.

SEC’in Davranışındaki Değişim

Başlangıçta Empower Oversight’ın talebine uyan SEC, Hinman’ın e-posta görüşmesinin 200 sayfasını sağladıeski finans direktörünü gösteren SEC’in kurallarını ihlal etti.

Bununla birlikte, birkaç kripto para birimi meraklısı, Hinman’ın Ethereum’u Ripple’a tercih etme yollarında hareket edebileceğini öne sürdü. 2018, ETH’nin bir menkul kıymet olmadığına dair yorumlarFoster, “SEC, bu kişilerle ilgili kayıtları aramak ve üretmek için hiçbir çaba göstermemiş görünüyor” diye ekledi.

SEC’in, suçlandığı FOIA davasındaki yargılamaları durdurma hamlesine dayanarak, Foster, Doğu Bölge Mahkemesini davada olağan hızlandırılmış prosedürlerini tekrarlamaya çağırıyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.