SEC, 62 milyon dolarlık kripto madenciliği dolandırıcılığını engelliyor

SEC, 62 milyon dolarlık kripto madenciliği dolandırıcılığını engelliyor

en.cryptonomist.ch

4 saat

Okuma süresi: ~3 m


ABD Güvenlik Borsası Komisyonu (SEC), 62 milyon dolarlık kripto madenciliği ve ticaret dolandırıcılığını engelledi. Sadece bu değil, bir röportajda, SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para borsalarını ve stablecoin’leri eleştirdi.

Özet

SEC, kripto madenciliği ve ticaret dolandırıcılığı nedeniyle MCC International’ı engelliyor

SEC 62 milyon dolarlik kripto madenciligi dolandiriciligini engelliyor

en USSEC vardır bildirildiğine göre MCC International’ı (Madencilik Sermayesi Parası) hileli bir kripto madenciliği ve ticaret planı olduğu için bloke etti binlerce yatırımcıya “madencilik paketleri” adı verilen yatırım planları sunan 62 milyon dolarlık dolandırıcılıkta.

iki kurucu Luiz Carlos Capuci Jr. ve Emerson Souza Pires Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından suçlandı ve 45 yıl hapisle karşı karşıya.

Esasen, ilk başta, en az Ocak 2018’den bu yana, MCC, Capuci ve Pires’in dünya çapında 65.535 yatırımcıya “madencilik paketleri” sattığı ve 52 haftalık bir süre boyunca haftalık %1’lik günlük Bitcoin getirisi vaat ettiği iddia ediliyor.

Kısa süre sonra davalılar, yatırımcılardan MCC’nin kendi tokenleri olan Capital Coin (CPTL) adlı tokenlere yatırımlarını geri çekmelerini istedi. CPTL’lerini kullanmak için yatırımcılar, Capuci tarafından yaratılan ve işletilen sahte bir kripto para birimi ticaret platformu olan Bitchain’i tüm yatırımlarını kaybedene kadar kullanmak zorunda kaldı.

Bu konuda, A. Kristina LittmanSEC Uygulama Bölümü’nün Kripto Varlıkları ve Siber Birimi başkanı, şu yorumu yaptı:

“Şikayetin iddia ettiği gibi, Capuci ve Pires, sahte getiri vaatleriyle şüphe etmeyen yatırımcılardan daha fazla para çekmek için her fırsatı değerlendirdi ve Lamborghini, yat ve gayrimenkul satın almak da dahil olmak üzere müsrif bir yaşam tarzını finanse etmek için bu sahte plandan elde edilen yatırımcı fonlarını kullandı. Kısıtlama emri ve varlıkların dondurulması, yatırımcı varlıklarının korunmasına yardımcı olur ve davalıların sürmekte olduğu iddia edilen dolandırıcılık girişimini durdurur”.

SEC: Başkan Gary Gensler, kripto borsası ve sabit paralara karşı

içinde röportaj yapmak SEC Başkanı Bloomberg News ile Gary Gensler, kripto para borsalarını şiddetle eleştirdi ve sundukları hizmetlerin müşterinin çıkarına hizmet etmediğini belirtti.. İşte onun kelimesi kelimesine sözleri:

“Kripto, müşterilerinin önünde ticaret yapan platformların birçok zorluğuna sahip. Aslında, genellikle müşterilerine karşı ticaret yapıyorlar çünkü müşterilerine karşı pazar payı yapıyorlar”.

Esasen, Gensler, En büyük kripto borsaları, saklama, piyasa oluşturma ve ticaret hizmetlerini ayrı tutmadan yürütür geleneksel değiş tokuşların yapması gerektiği gibi.

Sadece bu değil, borsaların faaliyetlerini sorgulamanın yanı sıra, Gensler ayrıca stablecoin’lerle ilgili sorunları da gündeme getiriyoratıfta Tether (USDT), USD Coin (USDC) ve Binance USD (BUSD)üçü de dolara sabitlenmiş ve aynı zamanda borsalarına bağlı.

Bu anlamda, Gensler, eğer varsa, bunların sadece bir tesadüf olmadığına dikkat çekiyor. borsalar tarafından kuruldu (Sırasıyla Bitfinex, Coinbase ve Binance) AML (Kara Para Aklamayı Önleme) ve KYC (Müşterinizi Tanıyın) kontrollerinden “potansiyel olarak” kaçınarak platformlardaki faaliyetleri kolaylaştırmak için bir nedendir.

Bu tür şüphelere karşı, binance BUSD’nin bağlı kaldığını belirterek yanıt vermek istedi “katı yönergeler ve kullanıcı topluluğu ile şeffaf kalır”, süre madeni para tabanı yanıt vermeyi reddetti. Bitfinexdiğer yandan, Gensler’in gündeme getirdiği soruna, kurallara ilişkin daha fazla açıklama talebini memnuniyetle karşıladığını söyleyerek karşılık verdi.

Kriptoya karşı nefret

geçen hafta, saniye ilan edildi öyleydi özel kripto para birimi uygulama birimini güçlendirmek. bu açık ek 20 pozisyon kripto piyasalarındaki yatırımcıları ve siber tehditleri korumaktan sorumlu birime.

2017 yılında kuruluşundan bu yana, Kripto Varlıklar ve Siber Birim Halihazırda hileli kripto faaliyetlerine karşı harekete geçtiyse, toplam 2 milyar dolardan fazla ele geçirme.

Herkes bu karardan memnun değil, suçluyor Gary Gensler’in kendisi aşırı kripto para birimi karşıtı olmaktan. Gensler’e göre, kripto varlıklarının düzenlenmesi gerekiyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.