Şanghay Mahkemesi Bitcoin’i Yasal Sanal Mülkiyet Olarak Bildirdi

Şanghay Mahkemesi Bitcoin’i Yasal Sanal Mülkiyet Olarak Bildirdi

thenewscrypto.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


  • Mülkiyet hakları koruması, Çin yasalarına göre Bitcoin için geçerli olacaktır.
  • Önceki 24 saatte Bitcoin %13,48 düştü

Çin, en büyük kripto pazarlarından biridir ancak kripto para birimi ile soğuk bir savaş yaşadı. Bunun sonucu Eylül 2021’de Çin Halk Bankası, dijital para birimiyle ilgili faaliyetlerin yasa dışı olduğu ve kripto para birimi kullanıcılarının suçlu olarak kabul edildiği konusunda uyardı. Hükümet, insanların varlıklarının güvenliği konusunda ciddi endişe duyuyor.

Ancak Çin’in kripto ticareti yasağını dikkate alan Şanghay Yüksek Mahkemesi, Çin yasalarına göre Bitcoin için mülkiyet haklarının korunmasının uygulanacağını duyurdu.

KIRILMA: 🇨🇳 Şanghay Yüksek Halk Mahkemesi #Bitcoin’in Çin yasalarına göre korunan yasal bir sanal mülk olduğunu ilan etti.

— Watcher.Guru (@WatcherGuru) 12 Mayıs 2022

Şanghay Yüksek Mahkemesi, resmi WeChat kanalında Bitcoin’in ekonomik değeri ve ayrıcalığı olduğu için sanal mülk olarak kabul edildiğini doğrulayan bir açıklama yaptı.

Gerçek deneme uygulamasında, Halk Mahkemesi Bitcoin’in yasal konumu hakkında birleşik bir görüş oluşturmuş ve onu sanal bir mülk olarak tanımlamıştır.

Bu duyuru, kripto piyasasının son zamanlardaki gerilemesinden muzdarip olanlar için büyük bir rahatlama olacak. Şaşırtıcı olan şu ki, hükümet kripto para ticareti yasağını henüz geri çekmedi.

Nerede Başladı

Ekim 2020’de Bay Cheng Mou, Şanghay Baoshan Bölge Mahkemesine Bay Shi Moumou’nun bir bitcoin’ini iade etmesini talep eden bir dilekçe verdi.

Bunu takiben Şubat 2021’de mahkeme, Shi’nin karardan sonraki 10 gün içinde Bitcoin’ini Cheng’e geri ödemesi gerektiğine karar verdi, ancak Shi geri ödemeyi reddetti. Baoshan mahkemesi iki taraf arasında arabuluculuk ayarlamayı planladığı için Cheng, yerel yargı sistemi aracılığıyla daha fazla çare aradı. Ancak her ikisi de davayı kapatmayı reddetti ve yüksek mahkemeden davaya müdahil olması istendi.

24 saatlik 77.537.230.884 USD işlem hacmi ile güncel Bitcoin fiyatı 27.348.25 USD’dir. Önceki 24 saat içinde Bitcoin %13,48 düştü ve 520,644,471,681 USD canlı piyasa değeriyle.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.