Samsung, Metaverse Firması DoubleMe’nin 25 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Yatırım Yapıyor

Samsung, Metaverse Firması DoubleMe’nin 25 Milyon Dolarlık Finansman Turuna Yatırım Yapıyor

coinape.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Elektronik firması Samsung, yatırım firmaları NH Investment ve Coentry Investment dahil olmak üzere Güney Kore’nin en büyük şirketleri, metaverse girişimi DoubleMe için 25 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük etti.

DoubleMe, 2015 yılında Albert Kim, Michael Kuczynski ve Heeyoung Kim tarafından kuruldu. İlk yıllarda şirket, 2D videoları 3D modellere dönüştürmek için çözümler sundu.

Samsung ve NH Investment DoubleMe’ye Para Akıttı

Güney Koreli bir girişim olan DoubleMe, metaverse pazarında çalışan lider şirketlerden biridir. Şirket, TwinWorld metaverse çözümünü başlattıktan sonra büyük ilgi topladı. Metaverse platformu, artırılmış gerçeklik (AR) deneyiminin yardımıyla dijital ve fiziksel dünyayı birleştirir.

Şirket, Samsung, NH Investment ve Coentry Investment tarafından sağlanan en son finansmanın DoubleMe’nin katlanarak büyümesine yardımcı olacağını söyledi. Şirket, fonları ürün geliştirme, müşteri kazanımları, pazarlama ve yeni çalışanları işe almak için kullanmayı planlıyor.

Ayrıca şirket, TwinWorld’ün ticari bir versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Büyük iyileştirmeler getirecek ve Nreal kulaklıklar gibi AR cihazlarını destekleyecek. Şirketin müşterileri dünya genelinde 17 şehre yayılmıştır.

Meta veri deposu şirketi, meta veri deposu alanına birçok teknolojiyi tanıtmada başarılı olmuştur. DoubleMe’nin geliri de 4,5 milyon dolara yükseldi. Şirket daha önce 1 milyon dolarlık tohum finansmanı sağlamıştı ve Güney Kore hükümetinden 16 milyon dolarlık bir hibe almıştı.

Ayrıca şirket, T-Mobile, BT, Vodafone, Orange ve Telefonica gibi önde gelen küresel şirketlerden de destek aldı.

Güney Kore metaverse’e doğru ilerliyor

Güney Kore, küresel olarak kripto benimseme ile birlikte metaverse ve NFT yarışına liderlik ediyor. Güney Kore hükümeti, metaverse pazarında küresel bir lider olmak için 5 yıllık bir plan bile açıkladı. 200’den fazla şirket yeni alanda çalışacak.

SK Group, Samsung ve LG gibi Güney Koreli devler, NFT ve metaverse ile ilgili çeşitli projeleri şimdiden duyurdular. Hükümetin ve önde gelen şirketlerin desteği, DoubleMe gibi metaverse şirketlerini daha da büyütecek.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.