Sam Bankman-Fried: Oyun NFT’leri Yükseliş Potansiyeline Sahip

FTX CEO'su ve kurucusu Sam Bankman-Fried'e bir yıl önce, değiştirilemez tokenlerin (NFT'ler) popüler hale geleceğini düşünseydiniz, cevabınız hayır olurdu. Hadi gelin beraber yazımıza göz atalım...

Sam Bankman-Fried: Oyun NFT’leri Yükseliş Potansiyeline Sahip

Oyun NFT’leri Yükselişte Mi?

FTX CEO’su ve kurucusu Sam Bankman-Fried’e bir yıl önce, değiştirilemez tokenlerin (NFT’ler) popüler hale geleceğini size söylemiş olsaydı, muhtemelen cevabınız hayır olurdu. Ama şimdi? Geçen yılki kripto alt bölümü patlamasına dayanarak, NFT’lerin – özellikle oyun NFT’lerinin – kriptoyu ana akım haline getirmenin arkasındaki itici güç olabileceğine dair “iyi bir şans” olduğunu söyledi.

Bankman-Fried, “Bunun olabileceğini söylemek istemiyorum ama bunun yerine yeni ödeme yöntemleri yoluyla olabileceğini düşünüyorum” diye iletti.
“Aslında olabilecek birkaç yol var. NFT’leri, kripto-yerli olmayan yatırımların dışında, en üst sıraya ekleyebilirdim.” dedi.

Video Oyunlarına entegre olan NFT’leri kullanım kolaylığı ve endüstri faaliyetlerine eklenebilecek yeni hizmet olarak belirtti. “Mekanlar, etkinlikler veya Ekipler için Biletlerin satın alınması olsun” bu hizmetlerde kullanmak mantıklı diye iletti. Ayrıca mevcut yapılmış olan video oyunlarının üstüne eklendiğinde ise oyun dünyasına yeni bir soluk katabileceğinide söyledi.

Ancak oyun geliştirmeye çalışan kripto şirketleri ile oyunlarına kriptoyu entegre etmeye çalışan oyun şirketleri arasında büyük bir fark olacak” dedi.

“Dürüst olmak gerekirse, gerçekten ilgi çekici bir video oyunu yapmanın gerçekten zor olduğunu düşünüyorum. Yapabileceğimi sanmıyorum. Bu bilgi birikimini oluşturmak uzun zaman alacak” dedi.

Bir likit pazarın oluşturulması

Bankman-Fried, kripto ve NFT pazarları oyunlara entegre etmenin daha fazla saatler oyuna maruz kalmaya yol açabileceğini ve şu anda oyun alanında mevcut olduğunu söyledi. Bunun örnekleri, Eve Online veya World of Warcraft gibi devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunları (MMO-RPG’ler) dedi.

“Birçok oyunun zaten yerleşik ekonomileri var, ancak son derece likit değiller çünkü ekonomiyi yoktan var etmeye çalışan birden fazla video oyunu var” dedi. Fakat oyunu oynamayan kişilerin bile oyun dışından erişebileceği entegre bir finansal sistemi entegre edebilirlerse eğer, çok daha likit bir piyasa oluşturabilir” dedi.

Sam Bankman Fried Oyun NFTleri ana potansiyele sahip

Axie Infinity gibi kazan-kazan projeleri son aylarda ivme kazandı ve likit oyun pazarına bir örnek oldu. Blockworks’ün daha önce bildirdiğine göre, 2018 yılında kurulan Axie Infinity, kullanıcıların daha sonra borsalarda satılabilecek kripto ödülleri kazanmalarını sağlayan bir kazan-kazan (P2E) oyunudur. Oyuncular, Pokémon tarzı bir yatırım fırsatı ile Axies adlı NFT yaratıklarını takas edebilir, savaşabilir ve yetiştirebilir.

Bankman-Fried, likit bir pazar oluşturmak, kripto şirketlerinin geleneksel kumar şirketleriyle iş birliği yapması gibi bir olay. Hem oyun içinde hem de diğer sosyal medya platformlarında görüntülenebilen oyun görünümleri veya galeriler gibi NFT öğeleri, kullanıcıların kim olduklarını çevrimiçi olarak göstermelerini sağlayabilir ve bunu yönlendiren denklemin başka bir parçası olabilir ve kriptoyu ana akıma getirme potansiyeline sahiptir. diye ekledi.

Ethereum tabanlı video oyunlarının, piyasa değeri, Messari ve TradingView gösterisinden elde edilen veriler ile dünya çapındaki en büyük beş video oyunu organizasyonunda beşinci sırada yer alıyor. Axie verilerine göre, Axie’nin aylık hacmi Nisan ayında 8 milyon dolardan Ağustos ayında 1 milyar doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Son 24 saatte, Axie’nin toplam değeri 41.64 milyon dolar veya yaklaşık 9.200 eterdi.

“Gerçekten dört gözle beklediğim bir şey, harika bir oyun yapan ve içinde piyasa mekanizmalarına sahip olmak isteyen ve dijital varlıkların gerçek kullanıcı sahipliğine sahip olan ve blockchain teknolojisini, ödeme raylarını kullanmak isteyen birinci sınıf bir oyun stüdyonuz olması. ve bunu mümkün kılmak için NFT’ler ”dedi Bankman-Fried. “En büyük kabulü orada erken göreceğinizden şüpheleniyorum” diye ekledi.

Şirketler Cuma günü yaptığı açıklamada, FTX, Lightspeed Venture Partners ve Solana Ventures’ın da bugün bir Web3 oyun girişimi oluşturmak için 100 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını duyurdular. Yatırım, blok zincirler ve oyun arasındaki kesişmeye odaklanan oyun stüdyolarına, teknolojilere ve projelere odaklanacak.

Bankman-Fried bunun için kesin bir programı olmadığını söylese de, bunun uygulanacağına inanıyor ve her büyük oyun stüdyosu orada teknik olarak bir şeyler yapıp yapmadığını kontrol ediyor.

“Yarın olmayacak, yavaş olacak, başlangıçta damlayacak. Ama bence herkes bir şekilde dalmaya karar verdi ”diye ekledi.


daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.