SALT ve Cion, Otomobil Satıcısına Kripto Destekli Kredi Verdi

SALT ve Cion, Otomobil Satıcısına Kripto Destekli Kredi Verdi

cripdesk.live

6 saat

Okuma süresi: ~3 m


Kripto tabanlı borç veren SALT 21 Nisan Perşembe günü, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 5.000’den fazla otomobil bayisine kredi sağlamak için Ciion Digital ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

SALT ve Cion Digital’den yapılan bir haber bülteninde, “Duyuru, finansal hizmet sağlayıcıların ve fintech platformlarının kripto finansman çözümlerini hızla dağıtmalarını sağlayacak olan SALT’ın Gömülü Kripto Borç Verme Hizmetinin lansmanını işaret ediyor” dedi.

Blockchain Orkestrasyon Platformu geliştiren Cion, SALT’ın ilk ortağı olacak. Cion kısa süre önce CarNow ve yaklaşık 5.000 bayi ağı ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Bu arada, MergerMarket, Bloomberg tarafından özetlenen ödeme duvarlı bir makalede Coinbase’in Türkiye’de genişleyen kripto para borsalarının saflarına katılabileceğini bildirdi.

Özete göre, durum tespiti aşamasında olan bir anlaşmada Coinbase, Türk kripto borsası BtcTurk için 3,2 milyar dolar ödeyebilir. Makalede, borsa sahiplerinin bir ön sözleşme imzaladığı belirtildi.

Alman haber sitesi Netzpolitik’in haberine göre, başka yerlerde, İsveç ve Avrupa Birliği’nden yetkililer yakın zamanda Bitcoin ve diğer bazı kripto para birimlerini etkinleştiren iş kanıtı hesaplamalarını yapan bilgisayarlara güç sağlamak için kullanılan enerjiyi azaltmak için önlem alınması gerekip gerekmediğini tartıştılar. son yayınlanan belgelere dayanan makale. Çalışma kanıtının yasaklanması tartışıldı.

Gönderinin Google çevirisi kısmen şöyle diyor: “Kriptoların iklim değişikliğinin itici gücü olabileceğine dair uyarılar, Berlin ve Brüksel’deki yetkililer arasında endişeye neden oluyor. Kapalı kapılar ardında, AB Komisyonu ve Alman federal hükümetinin önde gelen yetkilileri, bitcoin madenciliği ve kripto para birimi ticareti yasağını bile düşünüyorlar. … Siyasi düzeyde de buna destek olabilir.”

Binance 21 Nisan Perşembe günü, kripto borsasının Avrupa Birliği’nin yaptırım direktifi nedeniyle Rusya’daki hizmetleri kısıtladığını duyurdu.

Yaptırımlara uyma çalışmalarının bir parçası olarak yayınlanan bir Binance web sitesi gönderisi, Binance’in hesap sahiplerinden adreslerini bir portal aracılığıyla doğrulamasını istediğini söyledi.

Adreslerine ve hesap boyutlarına bağlı olarak, müşteriler para çekme yasakları, fon alım satımı yasakları veya fon kapatma emirleri ile ilgili yasakların hiçbiriyle veya bazı kombinasyonlarıyla karşı karşıya kalmazlar.

Ayrıca kripto haberlerinde, Bahamalar’daki vatandaşlar, yeni bir hükümet raporunda belirtilen hedefler gerçekleşirse, vergilerini ülkenin resmi, merkez bankası dijital para birimi kum doları ile yakında ödeyebilecekler.

Belgede, “Bahamalılar için B$ cinsinden dijital varlıklara erişim sağlamak ve Kum Dolarının daha fazla kullanımını teşvik etmek Hükümet için bir önceliktir” dedi. Bahamalıların dijital varlıklara B$ ile erişmesini ve Bahamalıların Kum Doları kullanarak vergi ödemesini sağlamanın yolları üzerinde SCB, Bahamalar Merkez Bankası ve özel sektörle birlikte çalışacağız.”

Coindesk, Bitcoin hisselerinin toparlanmaya devam ettiğini bildirdi.

Bitcoin bu hafta %4 arttı ve son düşüşü, direnç yaklaşık 42.400 dolardan başlayarak 40.000 dolarlık bir destek seviyesini koruyor gibi görünüyor. Coindesk, “alıcıların 46.700 dolarlık direnç seviyesine doğru aktif kalabileceğini” belirtti.

Başka bir yerde, Federal yetkililer 20 Nisan Çarşamba günü New York’lu bir adamı, kendisine kripto madenciliği operasyonlarına veya kripto madenciliği yapacak kadar güçlü bilgisayarlara yatırım yapması için ödeme yaptıklarını düşünen müşterileri dolandırmakla suçladı.

Chester “Chet” J. Stojanovich, elektronik dolandırıcılıkla suçlanıyor.

ABD New York Güney Bölgesi Başsavcısı Damian Williams hazırlanan bir açıklamada şunları söyledi: “Son yıllarda kripto para madenciliğinin ‘yeni dünyası’ hakkında büyük bir heyecan ve ‘vızıltı’ üretildi. Ancak yeni finansal sınırlar, eski moda dolandırıcılık için yeni fırsatlar da yaratabilir. Burada Chet Stojanovich, eskimiş dolandırıcılık tekniklerini yeni bir sınırda kullanmakla suçlanıyor.”


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.