S.Kore başkanının kripto vergi eşiğini yükseltme planı büyük bir darbe aldı

S.Kore başkanının kripto vergi eşiğini yükseltme planı büyük bir darbe aldı

forkast.haberler

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Güney Kore Ulusal Meclisi Araştırma Servisi (NARS), yeni başkan Yoon Suk-yeol’un limiti 50 milyon won’a yükseltme girişimiyle çelişerek, 2023 için belirlenen kripto para birimi kazançları üzerinden %20’lik bir verginin 2.5 milyon won (1,942,20 ABD Doları) eşiğini koruması gerektiğini ileri sürdü. Perşembe günü yayınlanan bir rapora göre.

Hızlı gerçekler

  • NARS Güncel Sorunlar ve Analiz raporuna göre, dijital varlık kazançlarının bir finansal yatırım geliri olarak sınıflandırılması ve zarar devrinin düşülmesine izin vermesi gerekir.
  • Rapor ayrıca, ülkenin başbakan yardımcısı ve maliye bakanı adayı Choo Kyung-ho’nun Mayıs ayı başlarında önerdiği gibi, 1 Ocak 2023’teki kripto vergisi başlangıç ​​tarihinin artık 2025’e ertelenmemesi gerektiğini de onayladı.
  • Kripto vergi eşiğini hisse senedi kazançlarıyla eşleşecek şekilde 50 milyon wona yükseltmek, seçim kampanyası sırasında Yoon’dan seçmenlere bir sözdü.
  • Yoon’un cumhurbaşkanlığı geçiş komitesi bu ayın başlarında, daha fazla gecikmeye atıfta bulunarak, vergilendirmenin yatırımcı koruma önlemleri mevzuatından sonra ilerleyeceğini söyledi.
  • Güney Kore’nin 2,5 milyon won değerindeki dijital varlık geliri üzerindeki %20 vergisi 1 Ocak 2023’te başlayacak.
  • Vergi politikasının 1 Ocak 2022’de başlaması planlanıyordu, ancak eleştirmenler, yatırımcı koruma önlemlerinin eksikliği göz önüne alındığında 2022’den itibaren vergilendirmenin erken olduğu ve finansal varlık kazançlarından alınan verginin 50 milyon won’a dayanması nedeniyle adil olmadığı konusunda ısrar etti.

 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.