Rus Kripto Madenciliği Devi Bitriver, ABD Yaptırımlarına Meydan Okumayı Düşünüyor

Rus Kripto Madenciliği Devi Bitriver, ABD Yaptırımlarına Meydan Okumayı Düşünüyor

haberler.bitcoin.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Kripto madenciliği veri merkezlerinin en büyük operatörlerinden biri olan Rus Bitriver, yaptırım altına alma kararı nedeniyle ABD’ye karşı yasal işlem başlatabilir. Şirket, Rus hükümetinin uluslararası kısıtlamaları aşmasına yardımcı olmadığında ısrar ediyor.

Bitriver, ABD Suçlamalarını Asılsız Olarak Reddetti, Yaptırımlar İçin Yasal Bir Temel Görmedi

Önde gelen Rus madencilik kuruluşu Bitriver, yakın zamanda İsviçre’de kayıtlı şirketi ve bir dizi bağlı kuruluşu Rus işletmeleri ve bireylere karşı yeni bir yaptırım turunda görevlendiren ABD Hazine Bakanlığı’na dava açmayı düşünüyor. Rusya’nın madeni para basma potansiyeli, özellikle Ukrayna’daki savaşa uygulanan yeni cezalarla hedef alındı.

Bitriver, RIA Novosti haber ajansına yaptığı yorumlarda, suçlamaların asılsız olması nedeniyle bakanlığın eylemlerinin itibarına ve uluslararası ticarete zarar verdiğini belirtti. Şirket ayrıca kısıtlamalar için yasal bir dayanak bulunmadığına inanıyor ve Amerikan makamlarından onu kara listeden kaldırmasını talep etme niyetinde. Ayrıca şunları vurguladı:

Bitriver bir devlet kurumu değil, Rusya Federasyonu’nun yaptırımları atlatmasına hiçbir şekilde yardımcı olmayan %100 özel bir şirkettir.

Rus grup ayrıca Hazine’yi haksız rekabet uygulamaları ve ABD madencilik sektörü için lobi yapmakla suçlayarak Dünya Ticaret Örgütü’nün kurallarını ihlal ediyor. Bitriver CEO’su Igor Runets, departmanın hareketini “küresel güç dengesini ABD şirketleri lehine değiştirme ve en büyük Rus oyuncuyu piyasadan çıkarma girişimi” olarak tanımlıyor.

Bitriver, kısıtlamalara rağmen Rusya Federasyonu’ndaki tüm üretim tesislerinin ve ofislerinin normal şekilde çalıştığını iddia ediyor. Şirket ayrıca, Rus bitcoin madenciliği operatörü ile daha fazla işbirliği yapma niyetlerini doğrulayan uluslararası müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor.

Batılı müttefikler, Rusya’ya karşı küresel finansmana ve dış rezervlere erişimini sınırlayan çeşitli yaptırım paketleri getirdiler. Rus hükümetinin ve vatandaşlarının kısıtlamalardan kaçmak için kripto para birimleri kullanabileceğine dair endişeler dile getirildi. Moskova’daki yetkililer, ucuz enerji kaynakları ve serin iklim açısından Rusya’nın madencilikteki rekabet avantajlarını vurguladılar. Sektörü düzenlemeye yönelik bir kanun taslağı Nisan ayında Meclis’e sunuldu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.