Ruja Ignatova, kayıp ‘Kripto Kraliçesi’ araması genişlerken Avrupa’nın en çok arananlar listesine eklendi

Ruja Ignatova, kayıp ‘Kripto Kraliçesi’ araması genişlerken Avrupa’nın en çok arananlar listesine eklendi

www.theblockcrypto.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Hızlı alma

  • Kripto para dolandırıcılığının kurucusu OneCoin, Ruja Ignatova, Avrupa’nın en çok arananlar listesine eklendi.
  • Europol sunuyor Tutuklamaya yol açan herhangi bir bilgi için 5.000 ödül.

Ponzi şeması OneCoin’in kurucusu Ruja Ignatova, Çarşamba günü Avrupa’nın en çok aranan kaçakları listesine eklendi.

Ignatova, kripto tarihinin en büyük dolandırıcılıklarından biri olan OneCoin’in başkanı ve BBC podcast dizisi “The Missing Cryptoqueen”in temeli olarak biliniyor.

Europol’ün en çok arananlar listesine eklendi ve yetkililer “Dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıları bu gerçekten değersiz para birimine yatırım yapmaya teşvik eden” OneCoin’in “itici gücü ve entelektüel mucidi” olduğundan şüpheleniliyor.

OneCoin’in işi, daha fazla yeni üyeye satış yapmaları için komisyonlarla teşvik edilen üyelerine eğitici kripto para birimi alım satım paketleri satmaya dayanıyordu. OneCoin, üyeliğin, dünyanın dört bir yanındaki kurbanlar da dahil olmak üzere, planın zirvesi sırasında 3 milyon kadar büyük olduğunu iddia etti.

Sonuç olarak, New York’un Güney Bölgesi’ndeki ABD savcıları, 2019’da OneCoin liderlerini elektronik dolandırıcılık, menkul kıymet dolandırıcılığı ve kara para aklama ile suçladı. Buna Ruja Ignatova ve Konstantin Ignatov, kardeşi ve Mark Scott da dahildi.

Konstantin Ignatov Mart 2019’da, Scott ise Eylül 2018’de tutuklandı, ancak Ruga Ignatova hala serbest.

Ignatova’nın Avrupa’nın en çok arananlar listesine eklenmesi ve başı hakkında bilgi verene 5.000 € (yaklaşık 5.250 $) nakit ödül verilmesi, aramanın kapsamını genişletiyor ve adalete teslim edilme olasılığını artırıyor.

Scott, 2019’da Manhattan’da federal bir jüri tarafından suçlu bulunurken, Ignatov aynı yıl daha fazla suçlamayla karşı karşıya kalmayacağı anlamına gelen bir savunma anlaşması imzaladı.

© 2022 The Block Crypto, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Bu makale yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Hukuki, vergi, yatırım, finansal veya diğer tavsiyeler olarak sunulmamıştır veya kullanılması amaçlanmamıştır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.