Ripple aleyhindeki SEC davası bir çıkar çatışması yüzünden bocalayabilir mi?

Ripple aleyhindeki SEC davası bir çıkar çatışması yüzünden bocalayabilir mi?

cointelegraph.com

3 saat

Okuma süresi: ~3 m


Yeni keşfedilen belgeler, eski bir komisyon yetkilisinin bir çıkar çatışması olduğunu kanıtlarsa, Ripple’a karşı açtığı davada Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) için büyük bir engel oluşturabilir.

SEC, 2020’den beri kripto şirketi ve üst düzey yöneticiler Brad Garlinghouse ve Christian Larsen’in XRP tokenlerini kayıt dışı menkul kıymetler olarak satmakla suçlandığı blockchain şirketi Ripple’a (XRP) karşı yasal bir savaşa bulaştı.

10 Mayıs tarihli bir duyuruda, yolsuzluk gözlemcisi Empower Oversight, Bilgi Edinme Özgürlüğü talebi kapsamında elde edilen belgelerin, eski SEC Kurumsal Finansman Direktörü William Hinman’ın bir çıkar çatışması olduğunu ve 2018’de Ether ( ETH) ve işlemleri menkul kıymet değildir.

Yetkilendirme Gözetim Talepleri SEC-OIG, SEC Etik Ofisinin Kıdemli Personel Tarafından Kripto Para Birimi Çıkar Çatışmalarını Önleme Başarısızlığına İlişkin Soruşturma Yürütüyorhttps://t.co/fMRPTUN0ov#cryptotrading #crypto #Bitcoin $BTC $ETH $XRP

— Empower Oversight (@EMPOWR_us) 10 Mayıs 2022

Kar amacı gütmeyen gözlemciye göre, Hinman, Enterprise Ethereum Alliance (EEA) üyesi Simpson Thacher & Bartlett hukuk firması ile açıklanmayan “doğrudan finansal çıkarı” nedeniyle Ethereum hakkında konuşmaktan vazgeçmeliydi.

AÇA, Ethereum blok zincirinde blok zinciri teknolojisinin kullanımını teşvik eder.

Yasal haber kaynağının kurucusu Crypto Law avukatı John Deaton, 11 Mayıs’ta 198.000 Twitter takipçisine Hinman’ın potansiyel uyum başarısızlığının SEC’in Ripple aleyhindeki tüm davasını tehlikeye atabileceğini söyledi. Çatışma varsa, Deaton, davanın Ripple için “oyun seti ve maç” olabileceğini söyledi.

@EMPOWR_us ve @JsnFostr aşağıdaki e-postaları aldı. Hinman konuşmayı çatışma taramasına göndermediyse, bu oyun seti ve eşleşmedir. Bu soruşturmayı Kongre’den gelen mektuplarla zorlarsak, Etik Ofisi çok kızacak ve onu otobüsün altına atmak isteyecek. pic.twitter.com/8j9Nwb0OZn

— John E Deaton (@JohnEDeaton1) 11 Mayıs 2022

Hukuki bir haber kaynağı olan Law360’a göre Hinman, SEC’e katılmadan önce Simpson Thacher’da çalıştı ve ardından 2021’de firmaya yeniden katıldı.

Empower Oversight, Hinman’ın SEC’de çalıştığı süre boyunca hukuk firmasından yılda 1,5 milyon dolarlık emeklilik yardımı aldığını söyledi ve “hukuk firmasının personeliyle tekrar tekrar temas kurduğunu” iddia etti. Örgüt, SEC’in “Etik Ofisi’nin kendisine Simpson Thacher personeli ile herhangi bir temas kurmamasını açıkça söylediğini” kaydetti.

Örgüt, SEC Genel Müfettişliği Ofisinden, Hinman’ın bir çıkar çatışması olup olmadığını belirlemek için “SEC’in etik görevlilerinin kapsamlı bir incelemesini” yürütmesini istedi. Bu inceleme aşağıdaki hususları içerecektir:

“(1) Bu eski yetkiliyi içeren çatışmanın, SEC’in yaptırım eylemlerinin bazı kripto para birimlerini seçici olarak hedef alırken diğerlerine ücretsiz geçiş hakkı verdiği algısını ne derece şiddetlendirdiğini anlayın;

(2) SEC’in Etik Ofisi’nin açık direktiflerine uyumu nasıl etkin bir şekilde sağlayamadığını halka açıklayın; ve (3) Etik rehberliğe uyumu daha etkin bir şekilde izlemenin yollarını belirlemek için SEC’in politikalarını ve prosedürlerini değerlendirin.”

(3) Etik rehberliğe uyumu daha etkin bir şekilde izlemenin yollarını belirlemek için SEC’in politikalarını ve prosedürlerini değerlendirin.”

Davadaki bu son gelişme, eski SEC yetkilisi Joseph Hall’un komisyonun davanın esasına dayanarak Ripple’a kaybedeceğine dair Şubat ayı tahmini üzerine beklenmedik bir bükülme.

Kripto endüstrisindeki birçok kişi bu davayı yakından izliyor çünkü sonucun büyük olasılıkla büyük etkileri olacak. Ripple kazanırsa, SEC’i kriptoya karşı agresif duruşundan vazgeçmeye zorlar. Komisyon kazanırsa, neredeyse kesinlikle alanı kripto şirketlerine karşı bir dizi yeni davaya açacaktır.

XRP, CoinGecko verilerine göre son 24 saat içinde %19,2 düşüşle 0,41 dolardan işlem görüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.