Ricardo Salinas’ın Bitcoin Masterclass, Bölüm 3: Her İkisini de Anlayın – w/ Keizer & Herbert

Ricardo Salinas’ın Bitcoin Masterclass, Bölüm 3: Her İkisini de Anlayın – w/ Keizer & Herbert

bitcoinist.com

3 saat

Okuma süresi: ~4 m


Ricardo Salinas’ın Bitcoin Masterclass’ının son kurulumuna hoş geldiniz. Milyarder ve iki ev sahibi zaten tartıştı fiat dolandırıcılığı diğer sağlam para, ancak henüz hepsini bir araya getirmediler, böylece “her ikisini de anlayabilirsiniz”. Bu bölümde, her şey tam bir döngü halinde geliyor. Keizer ve Herbert, Ricardo Salinas’ın hisse senedi portföyü ve bitcoin tahsisi hakkında bazı şeyler paylaşmasını sağladı, ancak biz tüm bunları, bitcoin ve mevcut sisteme odaklanmak için atladık.

Her şey sonunda tam bir daire çiziyor, konuşmadan sonra bize olan her şeyin görüntülerini gösteren bir müzikal montaj var. Salinas’ın El Salvador ziyaretiyle ilgili ilk yazımız. Milyarderi kabul eden ABD Büyükelçisi Milena Mayorga’yı görüyoruz. Üçlünün ve Samson Mow’un El Salvador’un bitcoin madenciliği yaptığı yanardağı ziyaret ettiğini görüyoruz. Hepsinin Binance’in CZ’si ile akşam yemeği yediğini görüyoruz. Ve Ricardo Salinas ve oğlunun Başkan Bukele ile görüştüğünü görüyoruz.

Her neyse gelelim bitcoin içeriğine.

Bitcoin Kaos Yaratıyor

Bugünkü seans bir ziyafetle başlıyor. Max Keizer, düşündüklerimizi yanıtlıyor “tüm konferansın en iyi soruları” Bitcoin 2022. Yani: “Bitcoin dünyadaki kaosa mı neden oluyor yoksa kaosa tepki mi veriyor?” Keizer kendi sorusu hakkında ne düşünüyor? Salinas’a ve bize şunları söyledi:

“Bana göre Bitcoin kaosa tepki vermiyor, ancak Bitcoin kaosa neden oluyor. Çünkü bitcoin insanları değiştirir (…) Kalbinizde namuslu bir insansanız, daha nezih hale geldiğiniz ve başka iyilikler yapmayı düşündüğünüz bir aynadır. Kalbi iyi olmayan bir insansanız ve kıskançsınız. Seni daha çok kıskandırır, daha da kötüleştirir”.

Gölgede kalmamak için, Ricardo Salinas önümüzdeki birkaç yıl için geleneksel pazarla ilgili korkunç bir tahminde bulunuyor:

“Fiat dünyasına olan şey bir rezalet. Şimdi emekli maaşı bekleyenler emekli maaşları dolandırılacak. Emeklilikleri için para biriktiren insanlar, paraları olmayacak çünkü orada olmayacak. Buharlaşacak.”

05/10/2022 BTC fiyat grafiği Cexio’da | Kaynak: TradingView.com’da BTC/USD

Başkan Bukele’de Ricardo Salinas

“Açıkçası çok zeki bir adam, genç ve bu olağanüstü şeyleri yaptı. Bu yüzden, kişi hakkında daha iyi bir fikre sahip olmam gerekiyor. Çünkü medyada ne söylese veya ne yapsa aynı kişi değil” dedi Salinas, El Salvador’un başkanı hakkında. İkili 1-2 gün sonra buluşacaktı. Salinas ayrıntılı olarak şunları söyledi:

“Ne yapmak istediğini ve nasıl yapmayı planladığını anlamak istiyorum. Bunu ondan duymak istiyorum. Ama belli ki, işleri farklı şekilde yapma kapasitesi belli (…) Ve Bitcoin’in El Salvador’da yasal ihale haline gelmesini biliyorsunuz, bu her şeyi tamamen değiştiriyor, çünkü artık sadece bir varlık değil, şimdi gerçek para. En azından bu yetki alanında.”

Ricardo Salinas ve Demokrasi Sorunu

Son derece iyimser bir anda Max Keizer mevcut durumu anlatıyor. “Bana öyle geliyor ki fiat para, kötülük ve şimdiye kadarki en sağlam para olan Bitcoin parası arasında destansı bir savaş var, bu iyi. İyiye karşı kötüdür”. Ricardo Salinas o kadar emin değil çünkü bugünün sistemi demokrasi tarafından destekleniyor. Salinas ikna edici bir şekilde, “Bu fiat para sahtekarlığı kötülüğü demokratik bir süreç tarafından sürdürülüyor ve her gün iktidara oylanıyor” diyor. “Demokrasinin sorunu bu, (…) çoğunluk kuralı eğlenceli değil”.

El Salvador’da en iyi fotoğraf, @Excellion, @cz_binance ve en iyi Hugo Salinas… El Salvador’da hermoza manzara.

Ahora si a descansar 😌🥱😴 pic.twitter.com/OK2svSdakP

– Ricardo Salinas Pliego (@RicardoBSalinas) 25 Mart 2022

Okuduğumuz kitap “Bitcoin Standardı” hakkında soru sorulduğunda Bitcoinist Kitap Kulübü, Salinas, Avusturya İktisat Okulu’nun Keynesyen bakış açısına göre tamamen yerinde olduğunu beyan eder. “Tarihsel perspektifin özellikle değerli olduğunu düşünüyorum. (…) Bu sadece Bitcoin’i anlamak için değil, aynı zamanda fiat dolandırıcılığını anlamak için de okunması gereken bir kitap çünkü her ikisini de anlamanız gerekiyor,” diyor Salinas.

Peter Shiff ve babası hakkında sonuna kadar altın böcekler hakkında soru sorulduğunda, Salinas hala önceki krala saygılıdır. “Altına sahip olmak kötü bir fikir değil, her şeyi altından bulundurmak kötü bir varlık dağılımıdır. Bitcoin hakkında boş konuşmak kötü bir fikir.” Ve bununla, eğer Ship bitcoin’i eleştirmeye değil, altını teşvik etmeye odaklansaydı, kendini aptal yerine koymazdı demek istiyor.

Ve bununla ilgili. Ricardo Salinas’tan ne kadar öğrendik?

Öne Çıkan Resim: Ricardo Salinas, videodan ekran görüntüsü | TradingView’e Göre Grafikler


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.