RCD Espanyol Bitcoin Kabul Eden İlk İspanyol Futbol Kulübü Olacak

RCD Espanyol Bitcoin Kabul Eden İlk İspanyol Futbol Kulübü Olacak

bitcoinmagazine.com

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


  • RCD Espanyol, profesyonel futbol ligi La Liga’nın bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kabul eden ilk üyesi olacak.
  • Taraftarlar bilet, mağazacılık ve yiyecek ve içecek satın alabilecekler.
  • RCD, bitcoin’i benimsemek için büyüyen bir profesyonel spor ligleri listesine katılıyor.

Bir basın açıklamasına göre, gelecek sezon Reial Club Deportivo (RCD) Espanyol, İspanya’nın en büyük futbol ligi olan La Liga’da bilet, mal ve yiyecek ve içecek satın almak için bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kabul eden ilk takım olacak.

Espanyol CEO’su Mao Ye Wu, “Sponsorluk anlaşması hem saha içinde hem de saha dışında hem Pericos hem de muhteşem tesislerimizi ziyaret eden tüm futbolseverler için büyük avantajlar sunuyor. Bu adımla, bu alanda öncü oluyoruz. gelecek değil, şimdiki zamandır.”

Crypto Snack ile yapılan bu sponsorluk sayesinde Espanyol, kripto para birimini benimseme konusunda uzun vadeli bir yaklaşım taahhüt ediyor. Bu benimseme, Bitcoin’i dünyanın önde gelen profesyonel futbol liglerinden biri aracılığıyla Avrupa’da ön plana çıkarmaya hazırlanıyor.

“Sezonun geri kalanı ve takımın varlığını da içeren üç yıl daha için bir anlaşma imzaladık. [Crypto Snack] antrenman forması ve birinci takım şortu içinde. Espanyol Pazarlama Direktörü Antoni Alegre, “Biz bir giriş kulübüyüz ve Blockchain sektörünün buluşma noktası olmak istiyoruz” dedi.

RCD Espanyol, La Liga’nın en eski kulüplerinden biridir. Angel Rodríguez, kulübü 1900 yılında yeni İngiliz sporunu benimsemek isteyen bir kolej spor kulübü olan Sociedad Española de Football adı altında kurdu. Daha sonra, 1912’de Kral XIII. Alfonso’nun kulübe kraliyet unvanı vermesiyle isim Reial Club Deportivo Espanyol oldu.

Bitcoin’in profesyonel spor alanında devam eden yayılması, Tennessee Titans’ın büyük ve tekrarlayan satın alımlar için bitcoin kabul eden ilk NFL takımı olduğunu gördü, Coinbase NFL’ye sponsor oldu, Bitcoin DergisiUkrayna’da insani yardım ve diğer evlat edinme biçimleri için iki Ukraynalı NBA oyuncusuyla ortak olun. Espanyol şimdi bu trendden yararlanmak istiyor ve bunu yapmak için çok yıllı bir taahhütte bulundu.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.