Putin, Seçim Adaylarını Rusya Dışındaki Kripto Varlıklarını Rapor Etmeye Zorladı

Putin, Seçim Adaylarını Rusya Dışındaki Kripto Varlıklarını Rapor Etmeye Zorladı

haberler.bitcoin.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Devlet Başkanı Vladimir Putin, göreve aday olan Rus vatandaşlarının yurt dışındaki mülklerini beyan etmelerini gerektiren kendi kararnamesinde yapılan değişiklikleri onayladı. Güncellenen düzenleme, adayların devlete bildirmesi gereken varlıklar arasında kripto para birimlerini listeliyor.

Başkan Putin, Rus Yetkililerin Yabancı Ülkelerdeki Kripto Varlık Alımlarını Açıklamasını İstiyor

Rusya’daki devlet daireleri adaylarının artık yetkililere diğer yargı alanlarında edindikleri kripto fonları hakkında ayrıntılı bilgi vermeleri bekleniyor. Vladimir Putin tarafından kısa süre önce imzalanan bir kararname, Rus yetkililerin yurtdışındaki mülk ve mülkle ilgili yükümlülüklerine ilişkin dosyalanmış beyanların doğrulanmasına ilişkin daha önceki bir cumhurbaşkanlığı kararnamesine gerekliliği ekliyor.

9 Mayıs’ta yeni kararnamenin imzalanmasının hemen ardından yürürlüğe giren değişiklikler, yalnızca federal ve bölgesel düzeyde seçimlere katılanları değil, onların yakın akrabalarını da ilgilendiriyor. Şu andan itibaren, aileleri de tüm kripto yatırımlarının hesabını vermek zorunda kalacak.

Yeni hükümler, mevcut Rus yasalarına göre kripto para birimlerini kapsayan bir terim olan dijital finansal varlıkların satın alınması için yapılan harcamaları ve dijital para birimini ifade ediyor. İkinci tanım, Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan yeni bir kanunla hayata geçirilecek.

İlgili Rus makamları gönderilen bilgileri doğrulayacaktır. Bunu yapmak için satın alınan kripto varlıklarının değerini gösteren belgeler talep edecekler. Etkilenen Rus vatandaşları ve akrabaları, tarih ve diğer tanımlayıcılar da dahil olmak üzere her işlemin ayrıntılarını paylaşmak zorunda kalacaklar.

Moskova’daki yetkililer, Ocak 2021’de yürürlüğe giren “Dijital Finansal Varlıklar Hakkında” kanunun kapsamı dışında kaldığı için ülkenin kripto para alanını kapsamlı bir şekilde düzenlemek için çalışıyorlar. Bunlar arasında bitcoin gibi kripto para birimlerinin yasal statüsü ve ilgili faaliyetler yer alıyor. ticaret ve madencilik gibi.

Mart ayı sonlarında Rus parlamentosu, göreve aday olan kişilerin Rusya’daki dijital varlıkları hakkında bilgi sunmalarını zorunlu kılan bir yasa tasarısını kabul etti. Mevzuat çeşitli kanunları değiştiriyor ve diğer hükümet yetkililerinin yanı sıra cumhurbaşkanı ve milletvekili adaylarını da ilgilendiriyor. Putin bunu Nisan ayında yasalaştırıyor.

En son cumhurbaşkanlığı kararnamesi, eyalet ve belediye yetkilileri seçimlerinde adayları hedefliyor. Rusya’nın yasal bilgi portalı tarafından yayınlanan bir duyuruya göre, Rusya Federasyonu’nun kurucu kuruluşlarının herhangi birinde en yüksek görevlere aday gösterilen siyasi partilerin temsilcilerini de kapsıyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.