Primex, Protokolünün Alfa Sürümünü Testnet’te Başlattı

Primex, Protokolünün Alfa Sürümünü Testnet’te Başlattı

thenewscrypto.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


Bir DeFi ana aracılık protokolü olan Primex Finance, test ağında alfa sürümünün piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu sürüm, kullanıcıların yaklaşmakta olan ana ağının zincir üstü özelliklerine erişmesine ve test etmesine izin verecek. Bu lansmanla birlikte protokol, testin son aşamasına ilerler.

Primex, Haziran 2021’de Adoriasoft tarafından desteklenen bir kanat olan PrimexLabs tarafından kuruldu. Bu DEX’ten bağımsız protokol, DeFi dünyasındaki birden fazla DEX’te birlikte çalışabilir çapraz marjlı ticareti kolaylaştırır. Borç verenler, likidite sağlayıcılar (LP’ler), tüccarlar, topluluk tabanlı noterler ve yetki verenler etrafında döner.

Primex Finance’in kurucu ortağı Vlad Kostanda şunları söyledi:

“Geliştirme sürecini başlatmamızın üzerinden birkaç ay geçti ve nihayet ana ağ lansmanına doğru ilk büyük adım olan Primex Alpha’yı piyasaya sürüyoruz. Alpha, ana ağ için tüm temel özellikleri içeriyor ve hem Borç Verenlere hem de Tüccarlara platformu kontrol etmek ve işlevselliğini test etmek için eğlenceli bir oyun alanı sunuyor.”

Borç verenler ve tüccarlar, bu çok bileşenli protokolün kilit oyuncularıdır. Borç verenler ve likidite sağlayıcıları, topluluk tarafından Primex’te önerilen Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeler olan ‘kredi kovaları’ aracılığıyla varlıklarını likidite havuzlarına yatırır. Tüccarlar bu özel havuzlardan likiditeye yalnızca DEX’lerde alım satım başlatmak için erişebilir. Bu paketler önceden belirlenmiş parametreleri takip eder ve hem ETH, sarılmış BTC (WBTC) gibi değişken varlıkları hem de USDC, USDT ve DAI gibi kararlı varlıkları destekler. Yatırımcılar, belirli kullanım ticaret çiftlerinin kullanımı ve maksimum kaldıraçlı pozisyonları gibi önceden tanımlanmış koşullara tabidir. Ayrıca, kaldıraçlarını karşılamak için bir başlangıç ​​depozitosu ve bir borçlanma ücreti yatırmaları gerekir. Borç verenler daha sonra bunlar üzerinde yüksek faiz oranları elde ederler.

Topluluk tarafından hisse bazlı oylama sistemi aracılığıyla seçilen noterler, AI puanlama mekanizmalarını kullanarak kredi kovaları ve tüccar profillerini önermekten ve değerlendirmekten sorumludur. Tüccarların puanlaması, zincirdeki itibarlarını gösterecek ve yüksek riskli kovalara erişmelerini sağlayacaktır. Bu topluluk temelli kuruluşlar, protokolün belirteci PMX ile birlikte ödül olarak enflasyon ve kova ücretleri alır. Geliştiriciler, erken borç verenlerin ayrıca kilit damlası olarak PMX aldığını söyledi.

Primex Alpha, başlangıçta, borç verenlerin gerçek varlıkları dağıtmayan üç başlangıç ​​paketini kullanmasına izin verir. Alpha üzerindeki bu son test aşamasında, test ERC-20 jetonları Primex musluktan basılabilir. Tüccarlar bu tokenleri havuzlardan ödünç alabilecek ve stoploss ve limit emirleriyle karmaşık ticaret operasyonları gerçekleştirebilecekler. Bu ilk aşama gerçek parayı içermese de, test uzmanlarını sistemi kullanmaya ve olası hataları bulmaya çekmek, platformun başarısı için kritik öneme sahiptir. Bu şekilde, ana ağın işlevselliği, ilk kullanıcılarından gelen geri bildirimlere tabi tutulur.

Bu tür DeFi protokolleri, marj ticareti, risk yönetimi ve otomatik analiz gibi geleneksel finansın öne çıkan yönlerini merkezi olmayan ekosisteme entegre etmeyi amaçlar. Primex, bu ekosistemdeki çeşitli zorlukları çözerek zincirler arası ticarete esneklik ve birlikte çalışabilirlik sağlama hedefine bağlı kalıyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.