Pompliano, Bitcoin’in dolarla ölçülmemesi gerektiğini söylüyor

Pompliano, Bitcoin’in dolarla ölçülmemesi gerektiğini söylüyor

Pompliano, Bitcoin’in dolarla ölçülmemesi gerektiğini söylüyor

Bitcoin‘in değeri şu anda dolar olarak ölçülmektedir ve itibari paranın hala baskın para birimi olduğu düşünüldüğünde bu anlaşılabilir bir durumdur. Kripto alanındakiler bunun uzun süre böyle kalmayacağına inansa da, dijital varlığın değerini yatırımcılara göstermek için fiyat para biriminde değerlendirmek hala önemlidir.

Bununla birlikte, multi-milyon dolarlık yatırımcı Anthony Pompliano, bu kabul edilen Bitcoin değerleme biçimine karşı çıktı. CNBC’nin Squawk Box programının yakın tarihli bir bölümünde, dijital varlığın değerlenme şeklini ve korkunç volatiliteyi ele aldı.

Bitcoin’e dolar cinsinden değer vermeyin

Bir Bitcoin şu anda 51.000 dolar civarında işlem görüyor. Bu görünen değer, yerini almak üzere yaratılan bir varlığa itibari değer veren dolardan elde edilir. Pompliano, olmaması gerektiğini söylüyor. Bunun yerine Bitcoin, Bitcoin ile değerlenmelidir. Bu şekilde, yatırımcı “bir bitcoin hala bir bitcoin ile aynıdır” diyor.

Bitcoin’in değeri, Bitcoin ile ölçüldüğünde gerçekten değişmez. Deflasyonist varlık, doların yaptığı gibi değer kaybetmek yerine zaman içinde değeri artacak şekilde tasarlanmıştır.

Pompliano, Bitcoin'in dolarla ölçülmemesi gerektiğini söylüyor

Ancak Pompliano, insanların günlük yaşamlarında dolar kullanmaya alışkın oldukları için bu kısmı görmezden geldiklerini veya gözden kaçırdıklarını belirtiyor. Fiat para birimini rahatsız eden sorunlar, hareketliliği gibi varlığa taşınabileceğinden, Bitcoin asla gerçekten dolar cinsinden değerlenmemelidir.

Pompliano, “Doların kendisi de hipervolatil” dedi. “Bunu düşünmüyoruz çünkü etrafımızdaki tüm mal ve hizmetler dolar cinsinden faturalandırılıyor.”

Hareketlilik size fayda sağlayabilir

Joe Kernen’e ev sahipliği yapmak üzere konuşan Pompliano, Bitcoin’in ayırt edici özelliklerinden biri olan hareketlilik  hakkındaki düşüncelerini açıkladı. Bu hareketlilik, ünlülerin ve hükümetlerin yatırımcılara fiyatların hareketli yapısının onları kayıplara karşı savunmasız hale getirdiğini belirterek dijital varlıklardan uzak durmalarını tavsiye etmesinin en çok belirtilen nedenlerinden biri oldu.

Ancak Pompliano, Bitcoin’in hareketliliğini kötü görmüyor. hareketliliğinin büyük ölçüde bir yatırımcıyı nasıl etkilediğine bağlı olduğunu açıkladı. Bunun bir örneği, bir dijital varlığın fiyatının artması ve yatırımcının bu hareketten kar elde etmesidir. Bu senaryoda, hareketliliği iyi bir şey olarak kabul edeceklerdir. Ama tersi olursa, bu kötü bir şey olarak kabul edilir.

Volatilite iyi ya da kötü değil, değil mi? Temel olarak, hareketlilik  yalnızca size karşı geldiğinde kötüdür. Yani bir varlığı uzun süre tutarsanız ve düşerse volatiliteyi sevmezsiniz, bir varlığı arzularsanız ve yükselirse volatiliteyi seversiniz.

Milyoner, bir diğer problemin de Bitcoin’in hareketliliğinin dolar olarak da ifade edilmesi olduğuna dikkat çekti. Pompliano, ikincisinin eşit derecede değişken ve aşağılayıcı doğası göz önüne alındığında, hareketliliği ölçmenin kusurlu bir yolu olduğunu söyledi.


daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktadır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.