Polygon’un Kurucu Ortağı, Hindistan’ın Tek Bir Kripto Düzenleyiciye İhtiyacı Olduğunu Söyledi

Polygon’un Kurucu Ortağı, Hindistan’ın Tek Bir Kripto Düzenleyiciye İhtiyacı Olduğunu Söyledi

www.coindesk.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Ethereum ölçeklendirme aracı Polygon’un kurucu ortağı, Hindistan’ın kripto ile ilgili tüm konuları denetlemek için tek bir düzenleyiciye ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Kripto endüstrisinin en önde gelen Hindistan doğumlu girişimcilerinden biri olan ve şu anda Dubai’de yaşayan Sandeep Nailwal, CoinDesk’e Hindistan Rezerv Bankası, Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu temsilcilerinden oluşan kolektif bir otoritenin oluşturulmasının, Mal ve Hizmet Vergisi Konseyi ve Maliye Bakanlığı, kendi projesine benzer projeleri ülkede mağaza açmaya teşvik edecek.

“Maliye bakanlığı bu görev gücüne başkanlık etmeli ve diğer tüm kurumlara hiçbir kripto vakasının yerel olarak ele alınmayacağı konusunda net bir yetki verilmelidir. Nailwal, yalnızca merkezi kripto görev gücü tarafından ele alınması gerektiğini söyledi.

Nailwal’a göre, diyalog için adil bir ortam sağlamak ve blok zinciri savunucuları ile parasal ve ulusal güvenlik savunucuları arasında ilerleme sağlamak için bu adımlara ihtiyaç var.

Nailwal, Hindistan’ın farklı bölgelerindeki farklı hükümet veya uygulama kurumlarının şu anda kriptoyla aktif olarak ilgilendiğini ve her birinin kriptonun ne olduğu konusunda kendi tanımlarına sahip olduğunu söyledi. Teknoloji özel bir ekip gerektiriyor, dedi.

“Gördükleri şey, çılgın bir değer yaratılıyor ve bunun Hindistan’da nasıl vergilendirilebileceğini görmeye çalışıyorlar. Buna da ihtiyaç var. Ancak her bir düzenleyici kurumun her bir düğüm üyesinin yoğun programlarında bu yeni teknolojiyi gerçekten anlamasını beklemek çok zordur. Bu nedenle, bu oldukça niş endüstride etkileşim kurmak, öğrenmek ve yönetmelikleri uygulamak için tekil sorumluluğa sahip, yüksek düzeyde yetkilendirilmiş tek bir bölüme ihtiyacımız var, ”dedi Nailwal.

Nailwal, Polygon’un Hindistan’ın dışında kalmasının öncelikle düzenleyici belirsizlik olduğunu söyledi ve daha önce kurucu ortakların aslen Hindistan’dan olmasına rağmen, Polygon’un “Hintli bir varlık” değil, “merkezi olmayan merkezi olmayan bir ağ” olduğunu belirtti. Ayrıca, Polygon’un İngiliz Virgin Adaları’nda kayıtlı bir varlık olduğunu söyledi.

Nailwal, “Poligon, Hindistan’da sıfırdan hiçbir zaman kurulmadı.” Dedi.

Platformun ölçeklendirme, merkezi olmayan finans (DeFi), NFT (değiştirilemez token) uygulamaları, merkezi olmayan özerk organizasyonlar (DAO’lar) ve oyun oynamaya dahil olduğu bir zamanda Polygon’un birincil odağını ve vizyonunu tartışan Nailwal, temel hedefin tamamen büyütmek için, anında odak farklıdır.

Nailwal, “Önümüzdeki iki yıl için bir yükümlülüğümüz var ve bu müjdeyi yaymak çünkü ölçeklendirmeye devam edersek, ancak uygulamaları kullanacak kimse yoksa, o zaman kimse için verimli olmaz,” dedi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.