Polygon ‘Süpernet’ zincirlerini başlattı, Web3 geliştiricilerine 100 milyon dolar taahhüt etti

Polygon ‘Süpernet’ zincirlerini başlattı, Web3 geliştiricilerine 100 milyon dolar taahhüt etti

cointelegraph.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon, Web3 geliştirme için yeni bir ağ başlattı ve hızlı benimsemeye yardımcı olabilecek ilk kullanıcılara 100 milyon dolar vaat etti.

Şirket Cuma günü yaptığı açıklamada, Polygon Supernet zincirinin geliştiricilere projelerini özelleştirilebilir bir ortamda barındırma veya işletim maliyetleri olmadan oluşturma yeteneği verdiğini duyurdu. Geliştiriciler, projelerini bir Supernet Sovereign Chain veya Supernet Shared Security Chain üzerinde dağıtabilecekler – ilki, bakım maliyetlerini azaltan tek bir doğrulayıcı tarafından yönetilirken, ikincisi, MATIC belirteçlerini staking yapan profesyonel doğrulayıcılarla ademi merkeziyetçiliğe daha kolay bir yol sunar. ağı doğrulayın.

Süper ağlar, kendi blok zincirlerini oluşturmak ve dağıtmak isteyen projeler için bir geliştirme çerçevesi olan Polygon Edge’e güvense de, daha fazla güvenlik ve ademi merkeziyetçilik özellikleri sunarak platformun ilk kapsamının ötesine geçerler. Süper ağların benimsenmesini ilerletmek için Polygon, ağ üzerinde inşa etmek isteyen geliştiricilere 100 milyon dolar tahsis etmeyi planlıyor.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal, süper ağların protokolünün “Web3’e toplu olarak benimsenmesini” getirme hedefini ilerletmeye yardımcı olacağını söyledi ve bu tür gelişmelerin geniş çaplı blok zinciri benimsemesini sağlamanın anahtarı olduğunu ekledi.

Web3 katılımcıları, çeşitli alanlarda katılımda devrim yaratma potansiyelini kabul etmelidir. https://t.co/pf6seKA2hc

— Cointelegraph (@Cointelegraph) 14 Mart 2022

Sequoia Capital India, SoftBank Vision Fund 2, Galaxy Digital ve Tiger Global gibi büyük yatırımcıları çeken son 450 milyon dolarlık finansman turunun arkasında Polygon’un Web3 hedefleri vardı. Polygon ayrıca Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian ile 200 milyon dolarlık bir Web3 sosyal medya girişiminin arkasındaydı.

İlişkili: Polygon, 2022’de karbon nötr olmayı taahhüt ediyor

2021’de blockchain girişimlerine 25 milyar doların üzerinde yatırım yaptıktan sonra, girişim firmaları dikkatlerini 2022’de Web3 projelerine çevirdi. Bu haftanın başlarında Framework Ventures, yeni topladığı 400 milyon dolarlık fonu Web3 oyunlarına ayırmaya yardımcı olduğunu duyurdu. Bu arada, kripto borsaları KuCoin ve CoinDCX, sırasıyla 100 milyon dolar ve 135 milyon dolar değerinde Web3 geliştirici fonları başlattı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.