Polkadot fiyat analizi: Piyasa yavaş yavaş düşerken DOT fiyatları 14$ seviyesinden düşüyor

Polkadot fiyat analizi: Piyasa yavaş yavaş düşerken DOT fiyatları 14$ seviyesinden düşüyor

www.kriptopolitan.com

26 m

Okuma süresi: ~3 m


Kripto para fiyatları ısı haritası, kaynak: Coin360

Polkadot fiyat analizi, DOT’un, fiyatın 14 $ seviyesinin altına düşmesiyle birlikte, yükseliş faaliyetleri için hafif fırsatlar gösteren düşüş eğilimi çizgisini izlediğini ortaya koyuyor. Bugün 8 Mayıs 2022’de Polkadot’un fiyatı yüzde 3.52 düştü ve şu anda 13.60$’dan işlem görüyor.Piyasa şu anda konsolidasyon aşamasında olduğundan, piyasa dinamiği yavaş yavaş aşağı yönlü bir seyir izliyor gibi görünüyor.

DOT/USD için mevcut teknik yapı, 14.00$ seviyesinin üzerinde ayakta kalmaya çalışırken piyasanın son birkaç seansta güç kaybettiğini ortaya koyuyor. DOT için son fiyat hareketi, 13.36$’daki kilit destek seviyesinin altına düştüğü için düşüş gösteriyor.DOT fiyatları için destek 13.36$ ve 12.92$ seviyelerinde, kısa vadeli direnç ise 14.23$ ve 15.09$ seviyelerinde görülüyor.

DOT/USD çifti, günlük ortalama 950 milyon dolarlık hacimden daha yüksek olan 1.03 milyar dolarlık bir hacimde işlem görüyor. Token için toplam piyasa değeri 13,31 milyar dolar, piyasa hakimiyeti ise yüzde 0,84. Fiyatlar 13.36$’daki kilit destek seviyesinin altına düştüğü için piyasa bir miktar satış hareketiyle karşı karşıya. 12.92 $ seviyesine yaklaştıkça piyasa biraz rahatlama görebilir.

DOT/USD 4 saatlik fiyat analizi: Destek seviyeleri teslim olurken düşüş momentumu çekiş kazanıyor

4 saatlik fiyat grafiğindeki Polkadot fiyat analizi, piyasanın 14.00$ seviyesinin altına inip direnç olarak yeniden test etmeye çalıştığı için son birkaç gündür düşüşte olduğunu gösteriyor. Son fiyat hareketi azalan trend çizgisini yeniden test etti ancak kırılmayı başaramadı ve bu da fiyat düşüşüne neden oldu. DOT/USD için piyasa oynaklığı şu anda çok düşük çünkü Bollinger Bantları bir konsolidasyon aşamasına işaret ediyor.

DOT/USD 4 saatlik fiyat tablosu, kaynak: TradingView

DOT/USD fiyatı, piyasada potansiyel bir yükseliş momentumu kaybına işaret eden Hareketli Ortalama eğrisinin altından geçiyor gibi görünüyor. RSI göstergesi şu anda 44.47’de ve piyasa 14 doların altına düştüğü için daha fazla düşüşe işaret ediyor. MACD göstergesi, potansiyel bir düşüş geçişini gösteren sinyal çizgisini yukarıdan geçiyor.

DOT/USD günlük fiyat analizi: Fiyatlar desteği 12.92 dolardan yeniden test ediyor

Günlük Polkadot fiyat analizi, piyasa konsolide olurken piyasanın azalan bir üçgen modelinde olduğunu ortaya koyuyor. Piyasa yükselmeye çalıştı ancak başarısız oldu ve bu da fiyatların tekrar desteğe düşmesine neden oldu. Günlük grafikteki Polkadot fiyat analizi, bir açılış trend çizgisi kırılmasının ardından piyasanın oynaklığını ortaya koyuyor. Bollinger Bantları daraldığı için piyasa oynaklığı şu anda düşük.

DOT/USD 1 günlük fiyat tablosu, kaynak: TradingView

Son fiyat hareketi, piyasanın gelecekte direnç olarak hareket edebilecek azalan trend çizgisini test ettiğini gördü. RSI göstergesi şu anda 41 seviyesinde ve piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu gösteren aşırı satım bölgesine doğru ilerliyor. Sinyal çizgisi histogramın üzerinde olduğu için MACD göstergesi düşüş gösteriyor. DOT/USD çifti, daha fazla düşüş beklendiği için son 24 saatte 13.47 ila 14.30 dolar arasında işlem görüyor.

Polkadot fiyat analizi sonucu

Genel Polkadot fiyat analizi, DOT için piyasa koşullarının kısa vadede düşüş, uzun vadede ise yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Son fiyat hareketi, piyasanın gelecekte direnç olarak hareket edebilecek azalan trend çizgisini test ettiğini gördü. Boğaların, düşüş eğilimini geçersiz kılmak için fiyatları 14.0 dolar seviyesinin üzerine itmesi gerekiyor. Ayı momentumunu sürdürmek için ayıların fiyatları 12,92 $ seviyesinin altına itmesi gerekiyor.

Sorumluluk Reddi Sağlanan bilgiler ticaret tavsiyesi değildir. Cryptopolitan.com, bu sayfada verilen bilgilere dayanarak yapılan yatırımlardan sorumlu değildir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bağımsız araştırma ve/veya kalifiye bir uzmana danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.