Polkadot fiyat analizi: DOT fiyatı 11,57 dolardan daha fazla düşüş trendi yaşıyor

Polkadot fiyat analizi: DOT fiyatı 11,57 dolardan daha fazla düşüş trendi yaşıyor

www.kriptopolitan.com

2 saat

Okuma süresi: ~4 m


Polkadot fiyat analizi, son birkaç gün içinde DOT fiyatlarında yaygın bir düşüş olduğunu ve fiyatların 11.57$’a düştüğünü ortaya koyuyor. Fiyatlar yüzde 11,13 oranında düşerek 10 Mayıs 2022’de haftalık en düşük 11.09$’ı kaydetti. DOT’un piyasa değeri 11,2 milyar dolara düştü ve 24 saatlik işlem hacmi 1,9 milyar dolar olarak kaydedildi. Fiyatlar bu ayın başından beri azalan bir kanal izliyor ve şu anda kanalın alt sınırını test ediyor.

DOT fiyatları için acil destek 10.45$’da bulunuyor ve bu seviyenin aşılması durumunda fiyatlar 8.48$’a düşebilir. 4 saatlik zaman diliminde piyasanın aşırı satılmış görünmesi nedeniyle 10.45$ desteğinin kırılması durumunda Polkadot fiyatlarının daha fazla satış baskısı ile karşılaşması bekleniyor. DOT/USD için azalan piyasa, dijital varlıkların çoğunun kırmızı ile işlem gördüğü azalan piyasaya bağlanabilir. Piyasa değerine göre en büyük iki dijital varlık olan Bitcoin ve Ethereum, destek bulmakta zorlanıyor ve şu anda son 24 saatte sırasıyla yüzde 6,73 ve yüzde 3,89 düştü.

Kripto para fiyatları ısı haritası, kaynak: Coin360

Günlük grafikte Polkadot fiyat analizi: Fiyatlar 11,57 $ civarında mücadele ederken kontrol ayılar üzerinde

Günlük bir zaman dilimindeki Polkadot fiyat analizi, fiyatların haftalık en düşük seviye olan 11.57$ seviyesini korumak için mücadele ettiğini ortaya koyuyor. Fiyatlar geçen hafta düşüş eğilimindeydi ve şu anda piyasada düşüş momentumunun hakim olduğunu gösteren 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) altında işlem görüyor. Göreceli güç endeksi (RSI) şu anda 34.32’de ve bu da piyasanın aşırı satıldığını gösteriyor. MACD, sinyal çizgisi histogramın üzerinde olduğu için fiyatların düşüş bölgesinde olduğunu gösteriyor.

DOT/USD 1 günlük fiyat tablosu, kaynak: TradingView

Fiyatların 10,45 dolarlık destek seviyesini aşması durumunda azalan kanal modeli 8,48 dolarlık bir hedef öngörüyor. 8.48 dolarlık destek seviyesi kırılırsa düşüş trendi uzayabilir. Yukarı yönde, fiyatlar 12.75$ ve 13.48$ dirençle karşılaşabilir.DOT/USD paritesi için piyasa oynaklığı 5.33 ATR’nin gösterdiği gibi son derece yüksek. Bollinger bandının üst bandı çok güçlü bir direnç olan 20$ seviyesinde, alt bandı ise çok güçlü bir destek olan 8.48$ seviyesinde bulunuyor. Bollinger bantları, piyasada yaşanan yüksek satış hareketliliği nedeniyle oldukça geniş görünüyor.

DOT/USD çifti için 4 saatlik zaman dilimi: RSI aşırı satıldı, MACD düşüş bölgesinde

DOT/USD çifti için 4 saatlik zaman dilimi, fiyatların bu ayın başından beri düşüş eğiliminde olduğunu ortaya koyuyor. Fiyatlar şu anda 50 günlük SMA’nın altında işlem görüyor ve 10,45 dolarlık desteğin kırılması durumunda daha fazla satış baskısı ile karşı karşıya kalması bekleniyor. MACD çizgisi şu anda yukarıdan kırmızı sinyal çizgisini geçiyor, bu da piyasada düşüş momentumunun hakim olduğunu gösteriyor. RSI şu anda 34.32’de ve aşırı satıldı, bu da fiyatların yakın vadede bir miktar alım hareketiyle karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor.

DOT/USD 4 saatlik fiyat tablosu, kaynak: TradingView

DOT fiyatları için acil destek 10.45$’da bulunuyor ve bu seviyenin aşılması durumunda fiyatlar 8.48$’a düşebilir. 4 saatlik zaman diliminde piyasanın aşırı satılmış görünmesi nedeniyle 10.45$ desteğinin kırılması durumunda Polkadot fiyatlarının daha fazla satış baskısı ile karşılaşması bekleniyor. Bollinger bantları genişliyor, bu da piyasa oynaklığının son derece yüksek olduğunu gösteriyor.

Polkadot fiyat analizi sonucu

Bugün Polkadot fiyat analizi, ayılar 8.48$ seviyesini hedefliyor gibi göründüğü için DOT/USD çiftinin fiyatının yüzde 11.33’üne kadar düştüğünü gösteriyor. ATR’nin belirttiği gibi piyasa son derece oynaktır ve fiyatlar aşırı satım seviyelerinde bir miktar alım hareketine tanık olabilir. Yukarı yönde, fiyatlar 12.75$ ve 13.48$ seviyelerinde dirençle karşılaşabilirken, aşağı tarafta ise anında destek 10.45$’da bulunuyor ve bu ihlal edilirse fiyatlar 8.48$’a düşebilir.Boğaların 11.57$ seviyesini savunmak için mücadele ettiği görülüyor. , ki bu haftalık en düşük seviyedir. 4 saatlik zaman diliminde piyasa aşırı satılmış görünüyor ve fiyatlar bu seviyelerde bir miktar satın alma baskısına tanık olabilir.

Sorumluluk Reddi Sağlanan bilgiler ticaret tavsiyesi değildir. Cryptopolitan.com, bu sayfada verilen bilgilere dayanarak yapılan yatırımlardan sorumlu değildir. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce bağımsız araştırma ve/veya kalifiye bir uzmana danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.