Piyasa, Tether Darphanesi 1 Milyar USDT Olarak Olumlu Bir Geri Dönüş Yapacak mı?

Piyasa, Tether Darphanesi 1 Milyar USDT Olarak Olumlu Bir Geri Dönüş Yapacak mı?

thecryptobasic.com

1 saat

Okuma süresi: ~2 m


Kripto para piyasasındaki son düşüş eğiliminin ardından, yatırımcıların mevcut düşüşün etkisini hafifletmek için yollar aramasıyla Tether (USDT) için artan bir talep var.

Kripto para yatırımcılarının talebini karşılamak için piyasa değerine göre en büyük istikrarlı madeni para ihraççısı olan Tether, 1 milyar dolar değerinde USDT bastı.

En son 1 milyar USDT’lik para basma işlemi, şu anda en çok talep edilen USDT formu olan Tron blok zincirinde yapıldı.

💵 💵 💵 💵 💵 💵 💵 💵 💵 💵 1.000.000.000 #USDT (1.000.000.000 USD) Tether Hazinesinde basıldıhttps://t.co/llIfv1EHCQ

— Balina Uyarısı (@whale_alert) 9 Mayıs 2022

Mevcut 1 milyar dolarlık USDT darphanesine ilişkin verilere göre, kripto para birimi toplayıcı platform Coingecko’ya göre Tether’in dolaşımdaki arzı 83,2 milyar dolar ve 24 saatlik işlem hacmi 73,78 milyar dolar.

Kripto Para Piyasası Düşüşleri

Son zamanlarda USDT basımının, daha fazla kayıp yaşamamak için büyük bir fiyat düşüşü sırasında kripto para varlıklarını sabit paralara dönüştürmeyi tercih eden çok sayıda yatırımcı olarak gelmesi dikkat çekicidir.

Kripto para piyasası, Federal Rezerv’in Amerika Birleşik Devletleri ekonomisinde artan enflasyonu azaltmak amacıyla faiz oranlarını artırmasını açıklamasının ardından geçen haftadan bu yana büyük kayıplar yaşadı.

Stabil paraların yanı sıra, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil tüm kripto para birimleri, değerlerinin önemli bir yüzdesini parçaladı.

Örneğin, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, 4 Mayıs 2022’de neredeyse 40.000 dolardan Çarşamba gününden bu yana yaklaşık %22 düşerek bugün 32.107 dolara düştü.

Genel olarak, tüm kripto para piyasası son 24 saat içinde yaklaşık %7 düştü ve bu da dijital para yatırımcılarının ne kadar kötü zarar gördüğünü gösteriyor.

Balinalar Hala Alıyor

Bu arada, kripto para piyasasının geçen haftadan bu yana düşüş eğiliminde olması, tüm yatırımcıların varlıklarını sabit paraya çevirdiği anlamına gelmiyor.

Varlık fiyatları düşükken kripto para piyasasına giriş yapma fırsatını kaçıran bazı tüccarlar, mevcut düşüşü kripto varlıklarını artırmak için bir fırsat olarak gördü.

Kripto para birimlerinin fiyatı şu anda düşükken, birçok tüccar, özellikle farklı dijital para birimleri satın almak amacıyla eşler arası platformlarda itibari paralarını sabit paraya dönüştürüyor.

Bildirildiği gibi, Cardano balina yatırımcıları, 757.000 adres olarak sekizinci en büyük kripto para birimi için bir satın alma çılgınlığına girişti. toplam 37.4 milyar ADA satın aldı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.