Piyasa Paketi: Bitcoin Yükselişi, Fed Yorumlarından Sonra Kaybediyor

Piyasa Paketi: Bitcoin Yükselişi, Fed Yorumlarından Sonra Kaybediyor

www.coindesk.com

4 saat

Okuma süresi: ~4 m


Bitcoin (BTC), New York işlem gününde Perşembe gününün en yüksek seviyesi olan 42.965$’dan geri çekildi. Kripto para birimi, bazı teknik göstergelere göre, 47.000-50.000$’a doğru daha da yukarı yönlü destek sağlayabilecek ivme kazanma belirtileri gösteriyor.

Perşembe günü, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, gösterge ABD faiz oranını 50 baz puan (0,5 puan) artırmanın Mayıs ayında yapılacak bir sonraki Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı için “masada olacağını” söyledi. politika, bu yıl hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi spekülatif varlıklar için bir rüzgar oldu.

Yeni başlattı! Lütfen günlük kaydımıza kaydolun Pazar paketi Kripto pazarlarında neler olduğunu ve nedenini açıklayan haber bülteni.

Alternatif kripto para birimleri (altcoinler) Perşembe günü bitcoin’e göre liderliğini sürdürdü ve tüccarlar arasında daha fazla risk iştahı olduğunu gösterdi. Örneğin, Tron’un TRX tokeni, BTC’nin aynı dönemdeki sabit performansına kıyasla %14 arttı. Graph’ın GRT tokeni de Perşembe günü %6’ya kadar yükseldi.

Hisse senetleri Perşembe günü karıştı, 10 yıllık Hazine getirisi yatırımcılar kendilerini daha yüksek faiz oranları için konumlandırdıkça %2.9’a yükseldi.

son fiyatlar

Bitcoin (BTC): 41235 dolar, +0.23%

Eter (ETH): 3027 dolar, -1.27

S&P 500 günlük kapanış: 4394 dolar, -%1.47

Altın: Ons başına 1954 dolar, +0.06%

On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %2.92

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Risk açık ve risk kapalı

Kriptolarda riskli bir ralli var mı? Kısa vadede evet.

Soldaki grafik, Blockchain Center tarafından sağlanan verileri kullanarak Altcoin Sezon Endeksini gösterir. Şu anda, en iyi 50 kriptonun %29’u son 90 gün içinde bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Teorik olarak, altcoin sezonu, tüm kriptoların %75’inin aynı dönemde bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğinde onaylanır. O zamana kadar bir ralli için pozisyon almak için çok geç, bu nedenle %50’nin üzerindeki bir okuma, tüccarlar arasında düşüşten yükselişe geçişin sinyalini verebilir.

Yine de sağdaki grafik, en iyi kriptoların yalnızca %41’inin geçen yıl Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor. Bu, 2020’de güçlü bir piyasa rallisinin ardından tüccarlar arasında biraz temkinli olduğunu gösteriyor.

Alıcılar altcoin alanında hızlı kar elde ederse, önümüzdeki birkaç ay içinde yukarı yönlü sınırlı olabilir. Şimdilik risk alma geri döndü.

Piyasa Paketi Bitcoin Yukselisi Fed Yorumlarindan Sonra Kaybediyor

Altcoin Sezon Endeksi (CoinDesk, Blockchain Merkezi)

Altcoin toplaması

  • 0x Protocol’ün jetonu, Coinbase NFT ortaklığından sonra %47’nin üzerine çıktı: 0x protokolünün arkasındaki yerel token olan 0x (ZRX), Coinbase’in (COIN) değiştirilemez token (NFT) pazarına güç sağlayacağına dair bir duyurunun ardından %47’den fazla ralli yaptı. ZRX şu anda beş ayın en yüksek seviyesi olan 1.09$’dan işlem gördüğü için 1 milyar$’lık piyasa değerine yaklaşıyor. Daha fazlasını buradan okuyun.
  • DeFi veri mağazası Nansen, oyun analizi firması ZeroDrop’a ilk VC yatırımını yapıyor: Zincir üstü veri platformu Nansen, parmaklarını blok zinciri oyun sularına daldırıyor ve Web 3 oyun başlangıcı ZeroDrop için 1.27 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turuna öncülük ediyor. Nansen ilk kez bir dış firmaya yatırım yaptı. Mechanism Capital, Mixmob ve melek yatırımcılar da fonlama turuna katıldı. Daha fazlasını buradan okuyun.
  • Yakın tabanlı DeFi protokolü Bastion, 180 milyon dolarlık bir değerlemeyle BSTN jetonunu piyasaya sürecek: Near’ın en büyük merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Bastion, Near ekosisteminin devam eden hızlı gelişiminin bir işareti olarak kendi tokenini piyasaya sürüyor. BSTN belirteci, 21 Nisan Perşembe günü 23:59 UTC’den (7:59 ET) başlayarak Near’ın Ethereum Sanal Makinesi uyumlu katmanı Aurora’da merkezi olmayan bir borsa olan Trisolaris’te işlem görecek. Daha fazlasını buradan okuyun.

ilgili okumalar

  • listeler 🎧: Alman kurumları, daha hızlı ana akım kripto benimseme umutlarını canlandırıyor ve ayrıca Bitcoin’in gerçekte ne tür varlık piyasaları olduğunu düşündüğüne bir göz atıyor. CoinDesk’s Markets Daily en son haberlerle geri döndü.
  • ABD Temsilciler Meclisi Demokratları Çevresel Tehdit Olarak Kripto Madenciliğini İnceleme Çağrısında Bulundu: Kaliforniya Temsilcisi Huffman ve diğer kongre Demokratları, EPA başkanına iklim ve çevreye olası zararlar hakkında yazdılar.
  • Avustralya’nın Mali Düzenleyicisi, 2025’e Kadar Kripto Düzenlemesini Uygulamayı Hedefliyor: Bu amaçla, APRA, 2023’te kripto varlıklarının finansal tedavisi için gereklilikler hakkında istişareler yürütmeyi planlıyor.
  • BitRiver, OFAC Yaptırımlarını ABD Madencilerinin Yararına ‘Haksız’ Rekabet Karşıtı Hareketi Çağırdı: Firma ve 10 iştiraki OFAC’ın yaptırıma tabi vatandaşları listesine eklendi.
  • Kurumsal Egzotik Oluyor: Valkyrie’nin Çoklu Para Güvencesi Ödül Kazandırıyor: CIO McClurg, Proof of Stake tokenlerinden oluşan bir sepete yatırım yapmanın yılda yaklaşık %6 getiri sağlaması gerektiğini söyledi. “İnsanlar zaten paralarını Ethereum’da kazandılar ve bir sonraki şeyi istiyorlar.”
  • İsveç ve AB Bitcoin İş Kanıtı Yasağını Tartıştı: Rapor: Bir Alman sitesi tarafından yayınlanan belgeler, kripto madenciliği yönteminin çevresel etkisi hakkında endişeler olduğunu gösteriyor.

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki çoğu dijital varlık günü yüksek kapattı.

En çok kazananlar

varlık hisse senedi İadeler sektör
çokgen MATIK +0.3% Akıllı Sözleşme Platformu
Bitcoin BTC +%0.2 Para birimi
XRP XRP +0.1% Para birimi

en çok kaybedenler

varlık hisse senedi İadeler sektör
EOS EOS -%9.0 Akıllı Sözleşme Platformu
dosya parası DOSYA -%3.1 bilgi işlem
Litecoin LTC -2,1% Para birimi

Sektör sınıflandırmaları, Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS), dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilmiştir. en CoinDesk 20 güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.