Peter Brandt, Coinbase Kullanıcılarını Borsa İflas Ederse Tüm Bitcoinlerini Kaybetmeleri Konusunda Uyardı, Brian Armstrong Tepki Verdi

Peter Brandt, Coinbase Kullanıcılarını Borsa İflas Ederse Tüm Bitcoinlerini Kaybetmeleri Konusunda Uyardı, Brian Armstrong Tepki Verdi

thecryptobasic.com

3 saat

Okuma süresi: ~4 m


Coinbase 2022 1. Çeyrek 430 Milyon Dolarlık Net Zarar ve Açıklama, Borsa Kurucusu Ortalığı Temizlerken Paniğe Neden Oluyor.

Coinbase, kullanıcıların korkularını gidermek için hızla hareket ederken, yakın zamanda yayınlanan Q1 2022 mali raporu için ağır bir saldırıya uğradı.

Yakın zamanda 2022’nin ilk çeyreğine ilişkin mali raporunu açıklayan popüler kripto para borsası Coinbase, kripto topluluğu tarafından yoğun bir inceleme altına alındı.

Coinbase Q1 2022 raporu

Dün geç saatlerde Coinbase’in finansal yayınladığını hatırlayın. rapor 2022’nin ilk çeyreği için, San Francisco merkezli borsa, şirketin Nisan 2021’de halka açılmasından bu yana ilk net 430 milyon dolarlık zararını kaydetti.

Rapor, Coinbase’in 2021’in ilk çeyreğinde kaydedilen 1,6 milyar dolardan bu yılın ilk çeyrek kazançlarında 1,17 milyar dolara %27 net zarar kaydettiğini gösterdi.

Benzer şekilde, Coinbase aylık işlem yapan kullanıcıları da son çeyrekteki 11,4 milyon kullanıcıdan 9,2 milyon kullanıcıya %19 gibi düşük bir düşüş gösterdi.

Beklendiği gibi, rapor Coinbase yatırımcıları için iyi gitmedi. şirketin hissesi kazanç çağrısı yapıldıktan birkaç dakika sonra değer, dünün en yüksek seviyesi olan 73$’dan %16 düşüşle 61$’a geriledi.

Kripto Topluluğu Coinbase’i Çarptı

Yılın başından bu yana genel kripto para piyasasının olumsuz performansı, Coinbase’in son net kaybına büyük ölçüde katkıda bulundu; ancak eleştirmenler, net kaybının ardından borsayı eleştirmek için hala zaman harcadı.

Coinbase’in ilk çeyrekteki %27’lik net kaybı, finansal rapordaki bir alıntı kripto para topluluğunu tetiklemiş gibi göründüğü için birçok kişinin ilgisini çeken tek şey değildi.

Coinbase tarafından Q1 2022 mali raporunda yapılan açıklamaya göre borsa, kayıplarının ardından iflas etmesi durumunda müşterilerin varlıklarını kendi mülkü olarak tutacağını ve bunları genel teminatsız alacaklılar olarak göreceğini belirtti.

“İflas durumunda müşterilerimiz adına emanette tuttuğumuz kripto varlıkları iflas davasına konu olabilir. Bu tür müşteriler, genel teminatsız alacaklılarımız olarak kabul edilecektir.” okunan mali rapordan bir alıntı.

Ne ???? https://t.co/Qh3NYXODx3

– Charles V Payne (@cvpayne) 10 Mayıs 2022

Borsayı kınamak için zaman ayıran eleştirmenlerden biri, sürekli olarak borsada işlem gören deneyimli bir vadeli işlem tüccarı olan Peter Brandt’tan başkası değil. kripto ile ilgili konulara ağırlık verdiözellikle farklı varlıkların fiyatları.

Brandt, popüler mikroblog platformu Twitter’da dolaşan rapora Coinbase müşterilerinin dikkatini çekti ve onlardan borsadaki hesaplarını kapatmalarını ve “kaçmalarını” istedi. Coinbase İflas ederse, kullanıcıların bitcoinlerinin artık onlara ait olmayacağını savundu.

ALDATMACA UYARISI
@coinbase müşterilerinin dikkatine
Bu, Coinbase dolandırıcılığını tam olarak ifşa etmezse, hiçbir şey olmayacaktır.
Özet
1. Coinbase @GDAX_Support üzerinden $BTC satın alıyor ve tutuyorsunuz
2. Coinbase iflas etti
3. Bitcoin’leriniz artık size ait değil
Hesaplarınızı kapatın ve kaçın https://t.co/1PR5QIVFi5

— Peter Brandt (@PeterLBrandt) 11 Mayıs 2022

Coinbase Kurucusu Borsanın Açıklamasını Savunuyor

Bu arada Coinbase CEO’su Brian Armstrong, borsayı savunmaya geldi ve San Francisco merkezli ticaret platformunun kullanıcıların kripto varlıklarını nasıl elinde tuttuğu konusunda havayı temizledi.

Armstrong, halka fonlarının her zaman olduğu gibi güvende olduğuna dair güvence verdi ve popüler ticaret platformunun iflas riskinin olmadığını da sözlerine ekledi.

Coinbase CEO’su, kaşları yükselten açıklamanın, üçüncü taraflar adına kripto varlıkları olan halka açık şirketlerin ifşa edilmesini gerektiren SAB 121 adlı yeni bir SEC gereksinimi ile ilgili olduğunu ekledi.

Prime ve Custody müşterilerimizin, böyle bir siyah kuğu olayında bile varlıklarını koruyan hizmet şartlarında güçlü yasal korumaya sahip olduklarına inanıyoruz.” dedi Armstrong.

Özellikle, borsa kullanıcılarının şartlarını güncelleyerek müşterilerinin bir “siyah kuğu olayında” bile her zaman korumalarını garanti edecek.

Kripto varlıklara yönelik yasal korumaların mahkemede test edilmediği için açıklamanın önemli olduğunu kaydetti ve bir mahkemenin müşterilerin zarar görüp görmediğine bakılmaksızın iflas işlemlerinde müşterilerin varlıklarını bir firmanın parçası olarak değerlendirmeye karar verme olasılığının olduğunu da sözlerine ekledi. .

1/ Kripto varlıkları nasıl elimizde tuttuğumuzla ilgili bugün 10. çeyrekte yaptığımız bir açıklama hakkında biraz gürültü var. Tl;dr: Paranız her zaman olduğu gibi Coinbase’de güvende.

— Brian Armstrong – barmstrong.eth (@brian_armstrong) 11 Mayıs 2022


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.