Pazar Paketi: Kriptolar ve Hisse Senetleri Karışık; Bitcoin, Altcoinlerden Daha İyi Performans Gösteriyor

Pazar Paketi: Kriptolar ve Hisse Senetleri Karışık;  Bitcoin, Altcoinlerden Daha İyi Performans Gösteriyor

www.coindesk.com

4 saat

Okuma süresi: ~5 m


Kripto para birimlerinin çoğu Pazartesi günü düşük işlem gördü ve küresel hisse senetlerindeki kayıpları izledi.

Piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto parası olan Bitcoin (BTC), geçen ay alternatif kripto paraların (altcoinlerin) çoğundan daha az düştü ve tüccarlar arasında genel olarak daha düşük risk iştahı olduğunu gösterdi. Pazartesi günü BTC, Shiba Inu’nun SHIB tokeninde %3’lük bir kayıp ve Solana’nın SOL tokeninde %2’lik bir düşüşle karşılaştırıldığında, kabaca düz kaldı.

Yine de, Avalanche’ın son 24 saatte %4 artan, ancak geçen hafta %17 düşen AVAX tokeni de dahil olmak üzere bazı altcoinler yükseldi. Genel olarak, hem hisse senetleri hem de kriptolar son birkaç ayda dalgalı fiyat hareketi yaşadı.

Yeni başlattı! Lütfen günlük kaydımıza kaydolun Pazar paketi Kripto pazarlarında neler olduğunu ve nedenini açıklayan haber bülteni.

Pazartesi günü S&P 500, 10 yıllık Hazine getirisinin 2018’den bu yana ilk kez %3’e ulaşmasıyla yılın rekor düşük seviyesine geriledi. Ayrıca Pazartesi günü, Avrupa hisse senetleri ticaretin ilk birkaç dakikasında düştü ve bu da Bazı borsalar ticareti kısa süreliğine durdurabilir. Geleneksel bir güvenli liman olan altın da Pazartesi günü düştü.

son fiyatlar

Bitcoin (BTC): 38,547 dolar, +1.91

Eter (ETH): 2.842 dolar, +%2.76

S&P 500 günlük kapanış: 4.156$, +0.57%

Altın: Troy ons başına 1.863 dolar, -%2,43

On yıllık Hazine getirisi günlük kapanış: %3,00

Bitcoin, ether ve altın fiyatları New York saatiyle yaklaşık 16:00’da alınır. Bitcoin, CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi’dir (XBX); Eter, CoinDesk Eter Fiyat Endeksi’dir (ETX); Altın COMEX spot fiyatıdır. CoinDesk Endeksleri hakkında bilgi coindesk.com/indices adresinde bulunabilir.

Saatte Bitcoin hakimiyeti

Hisse senetlerindeki riskten kaçış tonu kripto piyasalarında da kendini gösteriyor.

Aşağıdaki grafik, bitcoin baskınlık oranını veya bitcoinin piyasa değerinin toplam kripto piyasa değerine göre oranını göstermektedir. Oran, %40’ın üzerine çıksa da, bir yıllık aralıkta kaldı.

Tipik olarak, altcoin’ler bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğinden, riskli dönemlerde BTC hakimiyet oranı düşer. Ve aşağı piyasalar sırasında, bitcoin alternatiflerden daha az satış baskısı yaşadığından oran yükselir. Hakimiyet oranındaki son önemli artış, 2018 kripto ayı piyasasında görüldü.

Şu anda oran, 200 günlük hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor ve bu da dik düşüş trendinden geri dönüş sinyali verebilir.

Pazar Paketi Kriptolar ve Hisse Senetleri Karisik Bitcoin Altcoinlerden Daha

Bitcoin baskınlık oranı (Damanic Dantes/CoinDesk, TradingView)

Hakimiyet oranındaki ek artışlar, bitcoin’e göre birkaç altcoinde yukarı yönlü hareketleri de sınırlayabilir.

Yine de, yatırımcılar arasında çeşitlendirme ihtiyacını yansıtabilecek çok varlıklı kripto fon akışları bu yıl artmaya devam etti. Örneğin, CoinShares’ten alınan verilere göre, Nisan ayında bitcoin ve eter odaklı kripto fonlarında çıkışlar görülürken, çok varlıklı fonlarda giriş görüldü.

Altcoin toplaması

  • Crypto.com kart ödüllerini düşürdü, CRO jetonları topluluk tepki verdiğinde %11 düştü: Crypto.com’un kartında ve stake ödüllerinde yapılan revizyonlar, token fiyatlarının %11’e kadar düşmesine neden oldu ve topluluk 1 Haziran’dan sonra yürürlüğe girecek olan değişikliklerden duyduğu endişeyi dile getirdi. sunulan katmanlara göre Visa özellikli kartların kullanımı. Daha fazlasını buradan okuyun.
  • DeFi borç veren Rari Capital/Fei hack’te 80 milyon dolar kaybetti: Merkezi olmayan finans (DeFi) platformları Rari Capital ve Fei Protocol, Cumartesi günü erken saatlerde 80 milyon dolardan fazla bir saldırıya uğradı. Akıllı sözleşme analiz firması Block Sec tarafından atılan bir tweet’e göre, bilgisayar korsanı Rari’nin Fuse ödünç verme protokolünde bir yeniden giriş güvenlik açığından yararlandı. Daha fazlasını buradan okuyun.
  • Solana yedi saat karardı: Solana paydaşları Cumartesi gecesi, içeriden birinin “çılgın miktarda veri” olarak adlandırdığı şey, hisse ispatı zincirini sular altında bıraktıktan ve doğrulayıcıları fikir birliğinden uzaklaştırdıktan ve blok üretimini durdurduktan sonra ağa doğru koştu. Botlar, Cumartesi günü erken saatlerde, Candy Machine olarak bilinen, mantarı olmayan popüler token (NFT) para basma aracını benzeri görülmemiş bir gelen trafik tsunamisiyle doldurmuştu. Daha fazlasını buradan okuyun.

İlgili içgörü

  • listelerNot: CoinDesk Markets Daily podcast’i, rekabetçi kripto ödemelerinin neden düşündüğünüzden daha önemli olduğuna bir göz atıyor.
  • EPA’ya Mektupta Madenciliği Savunan Bitcoin Ağır Ağırlıkları Arasında Michael Saylor ve Jack DorseyYazarlar, Bitcoin madencilik sitelerinin Amazon (AMZN), Apple (AAPL), Alphabet’s (GOOG) Google, Meta (FB) ve Microsoft (MSFT) gibi mega cap teknoloji firmaları tarafından işletilen veri merkezlerinden farklı olmadığını yazdı.
  • Arjantin’in En Büyük Özel Bankası Kripto Ticaret Özelliğini Başlattı: Banco Galicia artık kullanıcıların bitcoin, ether, USDC ve XRP satın almalarına izin veriyor.
  • Ohio Senatosu Adayları Kripto Pozisyonlarını Belirledi: Kripto politikasının Salı günkü ön seçimin sonucunu etkilemesi pek olası olmasa da, adaylar arasındaki zihin paylaşımı, endüstrinin ülkenin başkentindeki nüfuzu için iyiye işaret ediyor.
  • Küresel Kripto Anlaşması İçin En İyi AB Resmi Çağrıları: Mairead McGuinness, Avrupa ve ABD’nin yatırımcılara ve çevreye yönelik “önemli riskleri” sınırlamak için birlikte çalışması gerektiğini söyledi.
  • Hindistan, Siber Güvenlik İçin Yeni Kurallara Kripto İşletmelerini Dahil Ediyor: Hareket, kripto endüstrisine birkaç cephede netlik kazandıran olumlu bir adım olarak görülüyor.

Diğer pazarlar

CoinDesk 20’deki çoğu dijital varlık günü düşüşle kapattı.

En Büyük Kazananlar

varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
Algorand ALGO +%3.4 Akıllı Sözleşme Platformu
Litecoin LTC +%3.1 Para birimi
Ethereum ETH +2.8% Akıllı Sözleşme Platformu

En Büyük Kaybedenler

varlık hisse senedi İadeler DACS Sektörü
solana SOL -0.9% Akıllı Sözleşme Platformu
dosya parası DOSYA -0.8% bilgi işlem
lekeli NOKTA -%0.6 Akıllı Sözleşme Platformu

Sektör sınıflandırmaları, Dijital Varlık Sınıflandırma Standardı (DACS), dijital varlıklar için güvenilir, kapsamlı ve standartlaştırılmış bir sınıflandırma sistemi sağlamak üzere CoinDesk Endeksleri tarafından geliştirilmiştir. en CoinDesk 20 güvenilir borsalarda hacme göre en büyük dijital varlıkların sıralamasıdır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.