Oyna-Kazan Sektörünü Büyütmek için NFT Destekli Kredileri Kullanan Ethereum DeFi Projesi MetaLend

Oyna-Kazan Sektörünü Büyütmek için NFT Destekli Kredileri Kullanan Ethereum DeFi Projesi MetaLend

decrypt.co

2 saat

Okuma süresi: ~2 m


Girişim kapitalisti para, merkezi olmayan finansa akmaya devam ediyor.

Bugün, DeFi kredi protokolü MetaLend, Pantera Capital liderliğindeki 5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu kapattığını duyurdu. Tura ayrıca Collab+Currency ortağı ve Sky Mavis yönetim kurulu üyesi Stephen McKeon, Vietnam blockchain oyun loncası Ancient8 ve melek yatırımcı ve MetaStreet kurucu ortağı David Choi de katılıyor.

MetaLend, 5 milyon doların ürün geliştirmeye, yeni yetenekler getirmeye ve pazarlama çabalarını hızlandırmaya gideceğini söylüyor. Protokol şu anda kapalı beta aşamasında ve 2022’nin ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Aralık 2021’de Sudjeev Singh ve Nikhil Bhardwaj tarafından kurulan MetaLend, GameFi sektörüne finansal hizmetler sağlamaya odaklanıyor. GameFi, Axie Infinity gibi oyna-kazan blok zinciri oyunlarına odaklanan merkezi olmayan finansın nişidir. Oyuncular, görevleri tamamlarken ve diğer oyuncularla savaşırken kripto para birimi ve ödüller kazanırlar.

Ayrıca MetaLend’in kurucu ortağı Sudjeev Singh şunları söyledi: şifresini çöz Ethereum tabanlı protokol, oyun NFT’lerine sahip kullanıcıların bu varlıkları krediler için teminat olarak kullanmalarını sağlayacaktır. Borçlular, yaptıkları gibi NFT’leri ile oynamaya ve varlık üretmeye devam edebilirler. MetaLend, sermaye ihtiyaçlarını desteklemek ve işlerini büyütmek için oyun loncalarıyla ve ihtiyaç duydukları likiditeden yararlanmak isteyen bireysel NFT sahipleri ile çalıştığını söylüyor.

Pantera Capital ortağı Paul Veradittakit yaptığı açıklamada, “MetaLend, NFT’lerin tüm oyna-kazan ekosistemine değer katan yeni bir şekilde kullanılmasına ve kullanılmasına izin veriyor” dedi.

Singh, MetaLend’in esas olarak oyna-kazan NFT’lerini yönetmek için kullanılan birçok cüzdan için büyük bir sorunu çözdüğünü söylüyor.

“Bu varlık sahipleri için hiçbir finansal araç olmadığını ve bu kumar varlıklarını krediler için teminat olarak kabul edecek hiçbir banka olmadığını fark ettik” dedi.

Singh, “Uzun vadede, NFT’lerin, NFT’ler aracılığıyla fikri mülkiyetten fiziksel arazi sahipliğine kadar her şeyi temsil edeceğine inanıyoruz. MetaLend’in yeni dijital ekonominin varlık sahipleri için banka haline geldiğini görüyoruz” dedi.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.