OpenSea Güncellemeleri Doğrulama ve Kopyalama Engelleme Sistemleri

OpenSea Güncellemeleri Doğrulama ve Kopyalama Engelleme Sistemleri

kriptoknowmics.com

5 saat

Okuma süresi: ~2 m


NFT pazar yeri OpenSea, NFT alanına olan güveni artırmayı ve taklit etmeyi önlemeyi amaçlayan güncellemeleri duyurdu. Çarşamba günkü bir blog yazısı, doğrulamayı iyileştirmek ve ‘kopyaları’ önlemek için yapılan değişiklikleri ayrıntılı olarak anlattı.

Güven Oluşturmak için İyileştirilmiş Doğrulama

NFT alanı, doğrulanmamış “yaratıcıların” ve “koleksiyonların” akınına uğradı ve gerçek yaratıcıları ve onların çalışmalarını tespit etmeyi zorlaştırdı. OpenSea, hesap doğrulamasını ve tahsilat rozetini güncelliyor. Yeni sistem, otantik hesapları ve çalışmalarını daha belirgin bir şekilde öne çıkaracak.

Doğrulama ve rozet için uygunluğun belirlenmesine ilişkin yavaş ve hantal süreci düzeltmek amacıyla dört ana değişiklik yapılmıştır. Bunlar şunları içerir:

  • 100 ETH ve üzeri tahsilat değerine sahip hesapların doğrulama için başvurmaya davet edileceği davet tabanlı bir sistem. OpenSea, uygunluk kriterlerinin genişlemeye devam edeceğini açıkladı.

  • Koleksiyon rozeti için, doğrulanmış hesaplar, uygun koleksiyonlar için rozet başvurusunda bulunabilecektir. 100 ETH hacmi burada da geçerlidir. Uygunluğun yakında genişletilmesi bekleniyor.

  • İçerik oluşturucular, uygunlukları konusunda bilgilendirilecek ve doğrulama ve koleksiyon rozeti süreci boyunca yönlendirilecektir.

  • Yalnızca doğrulama toplama rozetini işlemek amacıyla bir müşteri hizmetleri ekibi, 7 gün içinde başvuruları işleme koymak için hazır olacaktır.

Kopya Baskı ve İntihal ile Mücadele

Kopya baskıları veya ‘gerçek NFT içeriğinin kopyaları’, başlangıcından bu yana NFT alanını rahatsız etti ve istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Kabul edelim ki, ‘ek remiksler’ uzayda da yaygındır ve toplulukların birleşmesi ile sonuçlanmıştır. Bunları kopya darphanelerden ayırma zorluğu, OpenSea’nin ikili kopyalamaya karşı koruma sistemi tarafından ele alınacaktır.Sistem, Görüntü Tanıma Teknolojisini ve özel insan incelemesini içerir. Blog açıklıyor,

“Bu sistemle, uzun vadeli hedefimiz iki yönlüdür: ilk olarak, topluluğumuzun yardımıyla, OpenSea’deki tüm mevcut kopyaları ortadan kaldırmak; ve ikincisi, yeni kopyaların ilk etapta görünmesini önlemeye yardımcı olmak için. Tanımlanmış kopya nane koleksiyonlarını kaldırma sürecini zaten başlattık ve önümüzdeki birkaç hafta içinde kaldırma sürecimizi aşamalı olarak artıracağız.”

Bu sistemle, platformdaki tüm NFT’ler taranacak ve halihazırda kimliği doğrulanmış koleksiyonlarla eşleştirilecektir. Ödemeye en yatkın koleksiyonlara öncelik verilecektir. Bu teknoloji, önerilerin gözden geçirilmesi ve teknolojinin iyileştirilmesi söz konusu olduğunda insan girdisini gerektirecektir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.