OCC sorunları, AML programı üzerinden Anchorage Digital’e karşı emri durdurdu ve iptal etti

OCC sorunları, AML programı üzerinden Anchorage Digital’e karşı emri durdurdu ve iptal etti

www.theblockcrypto.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


ABD’nin ulusal banka düzenleyicisi, Anchorage Digital’in müşterini tanı (KYC) programından memnun değil.

21 Nisan’da, Para Birimi Denetçiliği Ofisi (OCC), Anchorage Digital’in KYC ve kara para aklamayla mücadele hükümlerine gevşek uyumu olarak adlandırdığı şeye atıfta bulunarak bir onay emri yayınladı.

Para biriminin denetçi vekili Michael J. Hsu, “OCC, ister geleneksel ister yeni faaliyetlerde bulunsunlar, ulusal olarak imtiyazlı tüm bankaları aynı yüksek standartlarda tutuyor” dedi. “Kurumlar yetersiz kaldığında, harekete geçeceğiz ve federal yasa ve düzenlemelere uyumu sağlamak için onları sorumlu tutacağız.”

Emir, Anchorage’ın ABD’deki AML ve KYC programlarının omurgası olan Banka Gizliliği Yasası’na uyumuna başkanlık etmesi için bir banka gizliliği görevlisi atamasını gerektiriyor. Ayrıca, en az üç üyeden oluşan bir uyum komitesinin oluşturulmasını ve mevcut yüksek riskli müşterilerin gözden geçirilmesini zorunlu kılar.

Bir rıza kararı genellikle her iki tarafın da – bu durumda OCC ve Anchorage Digital – ileri adımlar konusunda bir anlaşmaya vardığı anlamına gelir. Emir uyarınca, Anchorage “düzeltici eyleme başladı ve OCC tarafından belirlenen eksiklikleri gidermek için gerekli ve uygun tüm adımları atmayı taahhüt ediyor.”

Anchorage, Ocak ayının başından bu yana, o sırada para biriminin denetçisi olan Brian Brooks tarafından yayınlanan OCC’nin şartlı bir ulusal banka tüzüğü kapsamında faaliyet gösteriyor. Bu tüzüğün doğası, Anchorage’ın bir tür deneme statüsü altında faaliyet gösterdiği anlamına gelir. Michael Hsu görevi devraldığından beri, OCC daha fazla bu tür tüzük yayınlamadı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.