Nifty News: Snoop ile kazanın – ve Dorsey’nin tweet’i paha biçilmez mi yoksa değersiz mi?

Nifty News: Snoop ile kazanın – ve Dorsey’nin tweet’i paha biçilmez mi yoksa değersiz mi?

cointelegraph.com

3 saat

Okuma süresi: ~4 m


Kurucu Jack Dorsey tarafından Twitter’da yapılan ilk tweet’in değiştirilemez jetonu (NFT), şu anda geçen yıl satış fiyatının %1’ini bile almak için mücadele ediyor.

İkonik “genesis tweet”, yaklaşık bir yıl önce 22 Mart 2021’de 2,9 milyon dolar değerinde 1,630 Ether (ETH) karşılığında satıldı. Bu açık artırma girişimi için mevcut en yüksek teklif, NFT pazar yeri OpenSea’de yaklaşık 31.739 dolar değerinde 10.3 ETH’dir.

Kurucu Jack Dorsey tarafından Twitter’da yapılan ilk tweet’in değiştirilemez jetonu (NFT), şu anda geçen yıl açık artırma fiyatının %1’ini bile almak için mücadele ediyor.

Nifty News Snoop ile kazanin ve Dorseynin tweeti paha

Kurucu Jack Dorsey tarafından Twitter’da yapılan Genesis tweet’i.

Sahibi, Bridge Oracle’ın kurucusu Sina Estavi, tweet’in en az 50 milyon dolar kazandıracağını umuyordu ve bunun yarısını 7 Nisan’daki bir tweet’te açık artırmayı kapattıktan sonra hayır kurumlarına bağışlayacağını söyledi.

Bu NFT’yi (dünyanın ilk tweet’i) satmaya ve gelirin %50’sini (25 milyon $ veya daha fazla) @GiveDirectly hayır kurumuna bağışlamaya karar verdim.
‌‌‌‌‌‌
https://t.co/cnv5rtAEBQ pic.twitter.com/yiaZjJt1p0

– Estavi (@sinaEstavi) 6 Nisan 2022

Estavi, tweet’in satacağı para miktarını fazlasıyla abartmış görünüyor. Öğeyi ilk olarak OpenSea’de listelediğinde, en yüksek teklif yaklaşık 277 dolar değerindeydi. Şu anda, ortalama teklif yaklaşık 8.731$’dır.

Bu sosyal medya geçmişine düşük ilgi, kripto endüstrisindeki mutlulukta genel bir düşüşün belirtisi olabilir. NFT işlem hacimleri geçen ay artmasına rağmen, hala tüm zamanların en yüksek seviyesinden çok uzaktalar. Bitcoin (BTC), ETH ve merkezi olmayan borsalardaki (DEX) hacimler de düşüyor.

Ukraynalı mültecileri desteklemek için NFT sanatını kullanma

Sidney’de yaşayan dört Ukraynalı sanatçı, zor durumdaki ülkeden beş milyondan fazla mülteciye yardım etmek için fon oluşturmak için NFT biçiminde dijital sanatın popülaritesini kullanıyor.

OpenYourHeart kampanyası, dört sınırlı sayıda NFT’nin satışından ve ETH bağışlarından ev inşa eden bir hayır kurumu olan Habitat for Humanity’ye en az 5 milyon dolar toplamayı umuyor. Eser, 5 Mayıs’ta yapılacak müzayedede satılacak.

Dörtlünün sanatçılarından biri olan Olena Vigovska, bu müzayedenin kendisine ülkesindeki arkadaşlarına ve ailesine yardım etmenin bir yolunu verdiğini düşünüyor.

“Arkadaşlarım ve akrabalarım hala Ukrayna’ya döndüler ve onlara yardım etme fırsatı çok değerli.”

1650526592 590 Nifty News Snoop ile kazanin ve Dorseynin tweeti paha

Ukraynalı mülteci Tetiana Koludenko tarafından Işığa Doğru NFT sanatı.

Dört sanat eseri arasında, ulusal Ukrayna bayrağı gibi mavi ve sarı renkleri yoğun bir şekilde birleştiren üç resim ve bir fotoğraf olacak. Açık artırma çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek ve galeri Avustralya’da bulunuyor.

NFT’leri yayınlayan ilk WNBA takımı

New York Liberty WNBA takımı, 7 Mayıs’ta Connecticut Sun’a karşı evinde açacağı maçı anmak için ligdeki 26. sezonuna bir NFT düşüşüyle ​​başlayacak.

Bir #NFT başlatan ilk #WNBA takımı olmaktan gurur duyuyorum. tırnak sanatı dijital sanat 2022 sezonu. 1/3 pic.twitter.com/tIcrSu8PAj

— New York Liberty (@nyliberty) 18 Nisan 2022

400 NFT’lik koleksiyon oyun saatinden önce basılacak ve Polygon’da her biri 50 dolara satılacak. 1 Mayıs’a kadar oyuna bir bilet satın almak ve cüzdan adresinizi beyaz listeye almak, NFT’yi ücretsiz olarak kazandığınızı görecektir. Bilet fiyatları 55 dolardan başlıyor.

Her NFT, takımın iç açıcısından olduğunu söyleyen, dönen numaralı bir oje şişesini tasvir ediyor.

OKcoin bir NFT pazar yeri başlatacak

Kripto borsası OKcoin, sıfır ücrete sahip olacağını ve yaratıcıların ikincil satın alımlarda kazanabilecekleri telif ücretlerinde herhangi bir sınırlama olmayacağını söylediği kendi NFT pazarını başlatmaya hazırlanıyor.

OKcoin CEO’su Hong Fan, 19 Nisan’da piyasayı duyurdu ve borsanın, bekleme listesinin üyelerinin ilk çatlayacağı özel bir NFT koleksiyonu çıkaracağını söyledi.

Fong, içerik oluşturucu telif ücretlerinin üst sınırını kaldırarak, pazarın “yaratıcıları NFT’lerle daha da güçlendireceğini, aynı şekilde blockchain teknolojisinin kripto para birimi ile finansal özgürlüğü güçlendireceğini” söyledi.

Daha yeşil meralar yetiştirmek için Snoop

Kripto yatırımcısı ve esrar uzmanı Snoop Dogg, yabani ot çiftlikleri yetiştirmek için MOBLAND Metaverse platformuyla ortaklık kurarak iki tutkusunu birleştiriyor.

MOBLAND, NFT sanatçısı Champ Medici’nin içeriğiyle birlikte sınırlı bir dijital ot çiftliği NFT koleksiyonu yayınlamayı planlıyor. Yabani ot çiftlikleri, dijital arazi sahiplerine özel fayda ve faydalar sunan platforma, kazanmak için büyüme kavramını da tanıtacak.

Diğer Şık Haberler

Amerikan kripto borsası Coinbase, uzun zamandır beklenen NFT pazarının beta sürümünü başlattı. Sınırlı işlevsellik, şu anda erken testçilerin NFT’leri alıp satmasına ve çevrimiçi profiller oluşturmasına izin verecek.

Kripto borsası Kucoin’in risk sermayesi bölümü, sanatçılara ve yaratıcılara ticari operasyonlarını daha geniş kitlelere ölçeklendirmelerine yardımcı olmak için 100 milyon dolar taahhüt etti. Fonlar, borsanın kendi NFT pazarına bağlanacak ve OKcoin ve Coinbase’in kendi benzer pazar yerleriyle rekabet edecek.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.