NFT’ler Vergi Kaçakçılığının Aracı Olarak Kullanılabilir mi?

NFT’ler Vergi Kaçakçılığının Aracı Olarak Kullanılabilir mi?

kriptoknowmics.com

7 saat

Okuma süresi: ~5 m


Merkezi olmayan finansın şafağı, blok zinciri kullanıcıları için bir olasılıklar dünyasını başlattı. Daha da şaşırtıcı olanı, blok zincirinin en iyi etkinleştiricilerinden biri olarak faturalandırılan Fungible Tokens (NFT’ler) yaratma yeteneğiydi. kitlesel evlat edinme. Çok genç bir yenilik olarak, NFT’lerin ve genel olarak blok zincirinin mevcut kullanım yelpazesi, yüzeyde sadece bir çiziktir. Uygulamalar, insanların günlük aktivitelerine dokunma potansiyeli ile zamanla artacaktır. Kötü niyetli kişiler, vergiden kaçınmak için NFT’lerin benzersiz özelliklerini kullanabilir mi? Öğrenmek için okumaya devam edin.

NFT’lerin Doğasını Anlamak

Bir NFT, bir blok zincirinde depolanan ve başka bir kripto varlığının bir birimiyle değiştirilemeyen benzersiz bir kriptografik veri veya varlık birimidir. Blok zincirindeki diğer dijital varlık türlerinin aksine, temel alınan meta veriler kopyalanamaz ve bu nedenle her zaman belirli bir NFT’ye özgüdür. Bu benzersizlik, NFT’leri kripto para birimlerinden ve diğer belirteçlerden çok farklı kılar. Yeni başlayanlar için, para birimlerinin birbirinin birimleriyle değiştirilebilir (değiştirilebilir) olması gerektiğinden, para birimi veya değişim birimi olarak kullanılamaz. Ancak, değiştirilemezliği nedeniyle benzersiz varlıkların dijital bir temsili olarak kullanım için mükemmeldir.

NFT Temelli Vergi Kaçakçılığının Olası Yolları

NFT’lerin vergi ödemekten kaçınmak için kullanılabileceği bazı olası yollar vardır. Onlar içerir;

NFT ile ilgili Hasılatın Gelir Olarak Bildirilmemesi

NFT’ler ve pazar yerleri, sanatçılar gibi insanlar için giderek daha önemli bir gelir kaynağı haline geliyor. Daha sonra NFT pazar alanlarında ticaret yapacakları sanat eserlerine eklemek için NFT’ler yaratarak mümkün olur. Pazar erişimlerini artırır ve fiziksel pazar yerlerinde yer açma veya rezervasyon yapma maliyetlerini azaltır. Vergi kaçakçılığı, NFT’ler aracılığıyla gelir elde eden kişilerin gelirlerini vergi makamlarına bildirmemesi durumunda ortaya çıkar. Bu tür gelirler, diğer herhangi bir gelir kaynağına benzer şekilde muamele görür ve bu nedenle gelir vergisine tabi olmalıdır.

Beyan Edilen Varlıkların Raporlanması Altında

Yüksek gizlilik seviyeleri, tüm blok zinciri dünyasını karakterize eder. Çoğu platform gözaltı dışıişlem ortaklarının kimlikleri genellikle anonimdir. Diğer blok zinciri tabanlı kriptografik varlık türleri genellikle kendilerine bağlı bilinen bir değere sahipken, NFT’ler farklıdır. Milyonlarca ABD dolarına ulaşabilen temel varlık, NFT’nin değerini temsil eder. Böylece, NFT’lerin temsil ettiği varlıkları elde eden kişilerin gerçek kimliğini gizlemek için bir yol sağlar. Bu tür varlıklar, beyan edilmediğinde, ilgili vergi makamlarına havale edilmeden en yakın akrabaya veya diğer yeni sahiplerine devredilebilir. Böyle bir vergi kaçakçılığı biçimi, vergi mükellefinden kaçan varlık transfer vergilerinde çok önemli değerlere neden olabilir.

Sahte varlık transferleri yoluyla çapraz sahiplikten kaçınma

Çapraz sahiplik, bir girişimin ticaret ortaklarının bir kısmına sahip olduğu durumdur. Daha güçlü iş ilişkilerinin kurulmasını sağlar ve dikey entegrasyon. NFT’lerin ortaya çıkmasıyla, bireyler ve işletmeler, NFT cüzdan hesaplarının çapraz mülkiyeti yoluyla vergi kaçakçılığı yapabilirler. Gelecekteki sermaye kazancı vergilerinden kaçmak isteyen bir girişim 2 ayrı cüzdan kurabilir. İlk cüzdanın mülkiyeti, söz konusu varlığa bağlı NFT’nin olacağı yer olduğu için, girişime kolayca bağlanabilir ve hatta adıyla anılabilir. Mutlak anonimlik ile ikinci bir hesap oluşturulabilir, ardından ilk hesaptan NFT’yi satın almaya devam eder. Girişimin her iki cüzdan hesabının da sahibi olduğunu kanıtlamak çok zor olduğundan, böyle bir işlem varlıkların yeni sahiplere hileli bir şekilde transferini temsil eder. Girişim, sırayla, özellikle yeni holding hesabının bir bankada kayıtlı olduğu durumlarda, sermaye kazançları vergilerinden sorumlu olmaktan kaçınacaktır. vergi cenneti ulus.

Tasfiye Yetkilileri Tarafından Olası Çözümler

Bireylerin ve girişimlerin NFT’ler aracılığıyla vergi ödemekten kaçabilecekleri yollar olsa da, iyi haberler de var. Bu tür vergi kaçırma stratejileri, diğer blockchain dışı faaliyetlerde uygulanmıştır. Yetkililer, vakaları azaltmanın yollarını geliştirdiler, böylece NFT tabanlı olası kaçakların sonunda bir çaresi olabilir. Oluşumu düzeltmenin iyi bir yolu, kripto izleyicilerin hizmetlerini arayan yetkililerle başlayabilir. Belirli kriptonun yolunu kaynağına kadar takip etme konusunda uzmanlaşmış platformlardır. Kullanıcılar tercih ettiğinde artan gizlilik karşısında bile giderek daha verimlidirler. kripto bardakları veya gizlilik paraları. Yetkililer, NFT ve genel blok zinciri tabanlı gelirlerin raporlanmasını gerektiren yasaları çıkarmalıdır. Mevzuat, hızla gelişen blok zinciri alanına yetişmek için yavaştı, NFT’ler bu kadar hızlı yenilikçi alanlardan biri. Kötü niyetli bireylere, alanı vergi yükümlülüklerinden kaçmak için bir yol olarak kullanmak için yer bırakıyor. Buna karşılık, genel halk NFT ve blok zinciri tabanlı gelirleri bildirme ihtiyacına karşı duyarlı hale getirilmelidir. Vergi yükümlülüklerini ve başaramazlarsa olası yansımalarını bilmeleri gerekir. Son olarak, yetkililerin tüm blok zinciri dünyasını durma noktasına gelen bir dönek buluş olarak ele almayı bırakması gerekiyor. Bu tür duygular, vergi yükümlülüklerinden kaçmak isteyenler gibi suçlular için onu daha da çekici kılıyor. Hükümetler, NFT’leri ve blok zincirini kabul ederek ve hatta benimseyerek, operasyonlarına katılabilir ve alanı daha iyi düzenleyebilir.

götürmek

Her güzel şeyin bir karanlık tarafı vardır. NFT’ler, vergi kaçakçılığı için olası bir yuva olma gibi sorunlarla farklı değildir. Kaçak, gelir vergisi veya sermaye kazancı vergisi gibi vergi yükümlülüklerinin çeşitli yönlerini kapsayabilir.Söz konusu rakamlar çok önemli olma potansiyeline sahiptir. Bu yüzden yetkililerdeki üst düzey isimler korkuya dikkat çekti. Bununla birlikte, vergi kaçakçılığına yol açabilecek boşlukları düzeltmek için yer vardır. İlgili yasaları uygulama, insanları duyarlı hale getirme ve kripto izleyicilerin hizmetlerini sözleşmeye alma sorumluluğu yetkililere aittir.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.