NFT: Radarınızda Kalması Gereken Üç Çevre Dostu Sanatçı…

NFT: Radarınızda Kalması Gereken Üç Çevre Dostu Sanatçı…

bloktribune.com

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Nisan Dünya Ayı ve hepimiz özellikle bu ay karbon ayak izimiz hakkında daha fazla düşünürken, bu üç sanatçı çevreyi her gün aklında tutuyor. Geri dönüştürülmüş malzemelerden ve biyolojik maddelerden ormansızlaşma ve iklim değişikliğine ışık tutmaya kadar, bu sanatçıları radarınızda tutmak isteyeceksiniz.

  • Tropikal ormanlar, aktif ve agresif bir şekilde kesilen son derece akıllı sistemlerdir. Chris Palmiye Ekvador’daki bu ormanları, özellikle de bu ekosistemlerde karşılaştığı organik fraktal desenleri fotoğraflayarak bilinç belirtilerini yakalıyor. Fotoğraflarından elde edilen tüm gelir, ağaçlandırma alanlarında çalışan ve orman tıbbı ve alternatif iş modelleri için bir kuluçka merkezi olarak çalışan Tree Talk Vakfı’na gidiyor.
  • Garret Kane Brooklyn, New York’ta yaşayan bir heykeltıraş, animatör ve yazardır. Pratiğinde biyolojik madde, geleneksel ve 3D basılı malzemeler, animasyon, film ve yazıdan yararlanarak bunları doğa ve teknolojiyi birleştiren hibrit işler yaratmak için birleştirir. Bu süreç ve farklı ortamların birleştirilmesi, hepimizin nasıl bağlantılı olduğumuzu ve bir sürekliliğin parçası olduğumuzu gösteriyor. Farklı serileri aşırı tüketim, iklim değişikliği ve insanlığın ilerlemesi veya gerilemesi temalarına değiniyor.
  • marissa sher Brooklyn merkezli bir video sanatçısı, bulunmuş ve dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış küçük ölçekli heykellerin yapımcısı ve yakalayıcısıdır. İklime dayalı çalışması National Geographic Endurance’ın kalıcı koleksiyonu CHANGE’da yer aldı.

Bu sanatçıların her birinin şu anda içerik oluşturucular için NFT platformu olan Voice’ta çevre dostu NFT’leri var. Dünya Ayının şerefine Voice, Nisan ayı boyunca platformlarında oluşturulan her NFT için bir ağaç dikme sözü verdi ve Dünya’nın genel sağlığını yeniden inşa etmede uzun vadeli etkisi olan yeniden ağaçlandırma çabalarını destekledi. Söz, platformun Web3’ü ve yaratıcı ekonomiyi geleceğe hazırlamada öncülük etme taahhüdünün bir parçasıdır.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.