New York dijital medya şirketi, Bitcoin’i bilançoya ekleyen en son şirket

New York dijital medya şirketi, Bitcoin’i bilançoya ekleyen en son şirket

cointelegraph.com

2 saat

Okuma süresi: ~3 m


New York merkezli bir dijital pazarlama ve radyo istasyonu şirketi olan Townsquare Media, bilançosuna 5 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ekleyerek orijinal kripto para birimini destekleyen en son işletmedir.

Townsquare’in Bitcoin satın aldığını açıklayan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan bir başvuru ilk olarak, 10 Mayıs’ta bulguyu yayınlayan kurumsal ticarete odaklanan bir Twitter hesabı olan Macroscope tarafından alındı.

New York merkezli Townsquare Media (NYSE: TSQ), bugün bir SEC başvurusunda şunları söyledi:

“2022’nin ilk çeyreğinde Şirket, Bitcoin’e toplam 5.0 milyon dolarlık yatırım yaptı. Şirket, dijital varlıkların uzun vadeli potansiyeline bir yatırım olarak inanıyor.”

Şirket…

— MacroScope (@MacroScope17) 10 Mayıs 2022

Dosyaya göre, şirket 2021’in ilk çeyreğinde “Bitcoin’e toplam 5 milyon dolar yatırım yaptı” ve neden bir kripto yatırımı seçtiğine dair bir açıklama yaptı ve şunları söyledi:

“Şirket, dijital varlıkların uzun vadeli potansiyeline bir yatırım olarak inanıyor. Şirket, piyasa koşullarına ilişkin görüşümüze bağlı olarak dijital varlıklarını herhangi bir zamanda artırabilir veya azaltabilir.”

Satın alma sırasında Bitcoin fiyatı açıklanmazken Townsquare, çeyrek boyunca dijital varlıklarının “gerçeğe uygun değerindeki değişikliklerden” kaynaklanan 400.000 dolarlık değer düşüklüğü kaydettiğini söyledi.

Sözde kayıp, şirketlerin kripto varlıkları hakkında rapor vermeleri gereken olağandışı yoldan kaynaklanıyor gibi görünüyor. Townsquare ayrıca Bitcoin’ini 31 Mart’ta toplam 6,2 milyon dolara satabileceğini belirtti, o gün Bitcoin fiyatı yaklaşık 45.500 dolardan kapandı. Şirket, bir kripto borsası kullanarak onu nakde çevirme kolaylığı nedeniyle Bitcoin yatırımını likit olarak gördüğünü belirtti.

Satın alma, MicroStrategy’nin yaklaşık 3 milyar dolarlık Bitcoin zulasına kıyasla küçük olsa da, Townsquare Media halka açık şirketler tarafından tutulan kripto miktarı açısından listenin ortasında yer alıyor.

Şirketler tarafından tutulan Bitcoin’i ölçen bir site olan Bitcoin Treasures’a göre, Townsquare, yaklaşık 4,3 milyon dolar tutan Bitcoin madencilik şirketleri Cleanspark Inc ve 5 milyon doların biraz üzerinde Bitcoin tutan Cathedra Bitcoin Inc.’in çevresinde bir yerde oturacaktı.

Bitcoin fiyatının bu yıl düşmesi ve son 10 ayın en düşük seviyelerine ulaşmasıyla, dünyanın ilk kripto para biriminde büyük pozisyonlara sahip diğer şirketler, varlığın bilançolarında olması nedeniyle zarar bildirdi.

Mayıs ayının başlarında kripto yatırım yöneticisi Galaxy Digital Holdings, kripto para portföyündeki gerçekleşmemiş kayıplar nedeniyle 2022’nin ilk çeyreğinde 111,7 milyon dolar zarar bildirdi. MicroStrategy CEO’su ve Bitcoin savunucusu Michael Saylor, yatırımcılara, Mart ayında aldığı Bitcoin destekli 205 milyon dolarlık bir kredi nedeniyle istendiğinde şirketin borçlarını karşılayabileceğine dair güvence vermek zorunda kaldı.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.