New York Belediye Başkanı, eyaleti ‘boğucu’ BitLicense planından vazgeçmeye çağırdı

New York Belediye Başkanı, eyaleti ‘boğucu’ BitLicense planından vazgeçmeye çağırdı

cointelegraph.com

3 saat

Okuma süresi: ~2 m


New York Belediye Başkanı Eric Adams, eyaletlerinin BitLicensing rejimini, inovasyonu ve ekonomik büyümeyi teşvik ettiğini iddia ederek vurdu.

Adams, 27 Nisan’da Londra’daki Kripto ve Dijital Varlıklar Zirvesi’ndeki kapanış açılış konuşmasında, Albany’deki eyalet yasama meclisindeki meslektaşlarına “sektörde olanları dinleyin” diyerek şunları ekledi:

“Bu sadece kutunun dışında düşünmekle ilgili değil, bu konuda kutuyu yok etmemiz gerekebilir.”

Adams, New York şehrini “kripto para endüstrisinin merkezi” haline getirmeyi planlayan belediye başkanlığına aday olan ve ilk üç maaşını Bitcoin (BTC) ile alan bir kripto savunucusu. Röportajda kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojisinin “gelecekteki sonraki bölümler” olduğunu ve fırsatın boşa harcanmaması gerektiğini söyledi.

“New York Eyaleti, kripto şirketleri için lisans gerektiren tek eyalet. Bu yüksek bir engel ve bizi daha az rekabetçi yapıyor. Rekabetçi olmaya devam etmeliyiz.”

2015’ten bu yana, New York’ta hizmet sunmak isteyen herhangi bir “sanal para birimi”, bunu yapmak için bir BitLicense gerektirir. Eyaletlerin Finansal Hizmetler Departmanına (DFS) göre, lisans, sakinlerinin “sanal para piyasasına erişmek için iyi düzenlenmiş bir yola” sahip olmasını ve devletin “teknolojik yenilik ve ileriye dönük düzenlemenin merkezinde” kalmasını sağlıyor. .

Birçok kripto şirketi, lisans tanıtıldığında New York’tan taşındı ve son zamanlarda düzenleyici engelleri kaldırmak ve kısıtlamaları hafifletmek için yapılan çağrılar genellikle lisansa odaklanır; bu, DFS tarafından belirlenen belirsiz sermaye gereksinimleriyle birlikte 5.000 ABD Doları tutarında başvuru ücretine mal olur.

Eyalet başkentinde, milletvekilleri kripto para birimi endüstrisine Adams’ın yapacağından tamamen daha katı bir düzenleyici yaklaşım benimsiyorlar. Salı günü New York Eyalet Meclisi, karbon enerjisi kullanan tüm yeni iş kanıtı (PoW) kripto para madenciliği tesislerini iki yıl süreyle yasaklayacak bir yasa tasarısını Senato’ya geçirdi.

9 Nisan’da Vali Kathy Hochul, BitLicensed firmalarının DFS tarafından maruz kalınan düzenleyici işletme giderlerinin maliyetini karşılamak için değerlendirme ücretleri ödemesi gerektiği ve firmalara yılda muhtemelen on binlerce dolar ekstra ücret ödenmesi gerektiği yönündeki bir şartı imzaladı.

Adams, “Eyalet yasa koyucuları ve düzenleyicilerle çalışmamız zorunludur,” dedi ve “Bakmamız gereken bürokratik konuları incelerken Vali Hochul’un bu sektöre yöneldiğini görmekten gerçekten mutluyum.”


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.