Net Üretim Negatif 10 Milyon Dolara Çıktığında Tron 125 Milyon Coin Yaktı

Net Üretim Negatif 10 Milyon Dolara Çıktığında Tron 125 Milyon Coin Yaktı

u.bugün

4 saat

Okuma süresi: ~2 m


Proje, kripto para piyasasının bugün gördüğümüzden oldukça farklı olduğu 2018 yılında ortaya çıktı. Tron hala yeni ortaya çıkan trendleri takip ediyor ve yakma mekanizması yoluyla dolaşımdan çıkarılan madeni paraların miktarlarını günlük olarak rapor ediyor.

Resmi Tron topluluk hesabının bildirdiği gibi, TRX ihraç etmek yaklaşık 10 milyon dolar değerinde eksi 120 milyonda kaldığı için ağ 125 milyonun üzerinde kripto para yaktı.

Tron Network tarafından USDD Stablecoin piyasaya sürüldüğü için, blok zinciri, çoğunlukla Terra’nın UST bakım şemasını taklit eden stabilcoinin çekirdeğindeki keyfi takas mekanizması sayesinde daha yüksek bir yanma hızı bekliyor.

7 Mayıs: #TRON sıfırdan daha düşük net üretim oranıyla 125.493.493 jeton yaktı 🔥 -120.428,389 (10 milyon $) 🤯 pic.twitter.com/mj53Hk4VyO

— TRON Topluluğu 🅣 (@TronixTrx) 8 Mayıs 2022

Her USDD’nin darphanesi ile, USDD arzını genişleten 1 $ değerinde TRX yanıyor. Genişleyen ve azalan bir arz ile Tron, stablecoin’in fiyatını 1 dolardan kontrol edebiliyor.

Bu mekanizma güvenilir olabilir mi?

Terra’nın stablecoin’i UST, Bitcoin’in 35.000$’ın altına düşmesi kripto para piyasasında paniğe ve Anchor’da UST’den çıkışların artmasına neden olana kadar piyasada hiçbir sorun yaşamadan çalıştı.

Çıkış likiditesindeki büyük düşüşle birlikte UST, bir an için sabit para birimini kaybetti ve bu, stabilcoinin fiyatının 1 $’ın altına düşmesine neden oldu ve bu, şimdi USDD stabilcoinin çekirdeğine dayanan tüm bir mekanizmanın güvenilirliğini sorguluyor.

Alternatif olarak, program TRX’in kripto para piyasasındaki performansını olumlu yönde etkilemelidir. Madeni para çoğunlukla endüstrinin genel eğilimlerini takip etti ve Kasım 2021’den bu yana değerinin yaklaşık %50’sini kaybetti.

USDD’nin piyasaya sürülmesinin ardından TRX %30’dan fazla ralli yaptı ve şimdi 0,08 dolardan işlem görüyor.


 

daha fazla kripto haber için sitemizin kategorisini incelemeyi unutmayınız, Bu bilgilerinin tamamı google üzerinden sağlanmaktatır.

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.